HybridAuth Social Login (7.x-2.4) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Real name
ro: Nume real

en: Email address
ro: Adresă email

en: Age
ro: Vârstă

en: Language
ro: Limba

en: Comment form
ro: Formularul de comentariu

en: User login form
ro: Formular de logare

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: User
ro: Utilizator

en: Only site administrators can create new user accounts.
ro: Numai administratorii sitului pot crea noi conturi de utilizator.

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Widget type
ro: Tip control

en: Address
ro: Adresă

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Close
ro: Închideți

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Identity
ro: Identitate

en: Token
ro: Simbol

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ro: Introduceţi o adresă validă de e-mail. Toate mesajele noastre vor fi trimise la această adresă. Adresa de e-mail nu va fi făcută publică şi va fi folosită numai în cazurile în care doriţi schimbarea parolei sau vă abonaţi voluntar la diverse notificări.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ro: Utilizatorul %namen nu a fost activat, sau are accesul interzis.

en: The name %name is already taken.
ro: Numele %name este folosit deja.

en: Error saving user account.
ro: Eroare la salvarea contului utilizator.

en: Account settings
ro: Setări de cont

en: File directory
ro: Folder fişiere

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ro: Vă mulţumim pentru înscrierea pe acest sit. În acest moment, contul dumneavoastră aşteaptă aprobarea administratorului.<br /> Între timp vi-a fost trimis, pe adresa de e-mail furnizată, un mesaj de bun venit care conţine şi instrucţiuni preliminarii.

en: Visitors
ro: Vizitatori

en: Who can register accounts?
ro: Cine poate înregistra conturi?

en: Administrators only
ro: Numai administratorii

en: Visitors, but administrator approval is required
ro: Vizitatori, dar e necesară aprobarea unui administrator

en: Authentication provider
ro: Furnizor autentificare
