HybridAuth Social Login (7.x-2.6) - en to sv translation catalogue (58 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Real name
sv: Fullständigt namn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Age
sv: Ålder

en: Language
sv: Språk

en: Comment form
sv: Formulär för kommentar

en: User login form
sv: Inloggningsformulär för användare

en: User registration form
sv: Formulär för användarregistering

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: User
sv: Användare

en: Only site administrators can create new user accounts.
sv: Endast webbplatsens administratörer kan skapa nya användarkonton.

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: Widget type
sv: Typ av widget

en: Widget settings
sv: Inställningar för widget

en: Address
sv: Adress

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Link text
sv: Länktext

en: Process
sv: Behandla

en: Close
sv: Stäng

en: City
sv: Stad

en: Phone number
sv: Telefonnummer

en: Identity
sv: Identitet

en: Gender
sv: Kön

en: Male
sv: Man

en: Female
sv: Kvinna

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sv: Ange en korrekt e-postadress. All e-post från det här systemet kommer att skickas till denna adress. E-postadressen kommer inte att visas utan används endast om du behöver ett nytt lösenord via e-post, eller om du vill ha vissa nyheter eller meddelanden via e-post.

en: registered user
sv: användare registrerades

en: logged in user
sv: inloggad användare

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sv: Användarnamnet %name har inte aktiverats eller är spärrat.

en: The name %name is already taken.
sv: Namnet %name används redan.

en: Error saving user account.
sv: Fel vid sparande av användarens konto.

en: Account settings
sv: Kontoinställningar

en: Other settings
sv: Andra inställningar

en: File directory
sv: Filkatalog

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sv: Tack för att du ansökt om ett konto. Din ansökan väntar nu på att bli behandlad av en administratör.<br />Under tiden har ett välkomstmeddelande och instruktioner skickats till din e-postadress.

en: An error has occurred.
sv: Ett fel har uppstått.

en: Profile URL
sv: URL för profil

en: Visitors
sv: Besökare

en: User login block
sv: Block för användarinloggning

en: Who can register accounts?
sv: Vem kan registrera konton?

en: Administrators only
sv: Enbart administratörer

en: Visitors, but administrator approval is required
sv: Besökare, men godkännande från administratör krävs.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
sv: Mellanslag är tillåtna. Skiljetecken tillåts inte förutom punkter, bindestreck, apostrofer och understreck.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sv: Ett välkomstmeddelande med vidare instruktioner har skickats till din e-postadress.

en: Authentication providers
sv: Autentiseringsleverantörer

en: Authentication provider
sv: Autentiseringsleverantör

en: Required information
sv: Nödvändig information
