HybridAuth Social Login (7.x-2.7) - en to ar translation catalogue (53 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Age
ar: العمر

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: None
ar: لا شيء

en: Comment form
ar: نموذج التعليق

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: URL
ar: العنوان URL

en: User
ar: المستخدم

en: Year
ar: السنة

en: Only site administrators can create new user accounts.
ar: يمكن للإداريين فقط إنشاء حسابات مستخدمين جديدة.

en: Roles
ar: الأدوار

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Month
ar: بالشهر

en: Address
ar: العنوان

en: Day
ar: باليوم

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Process
ar: عملية

en: Close
ar: إغلاق

en: Identity
ar: هوية

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ar: عنوان بريد إلكتروني صحيح. سيتم إرسال كل رسائل النظام إلى هذا العنوان. سيتم إخفاء هذا العنوان البريدي و لن يستخدم إلا في حال رغبتك في استلام كلمة مرور جديدة، أو في حال رغبتك في استقبال بعض الأخبار و التنبيهات عبر البريد الإلكتروني.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ar: الاسم %name غير مفعل أو ممنوع.

en: The name %name is already taken.
ar: الاسم %name مستخدم بالفعل.

en: Available
ar: متوفّر

en: OpenID
ar: المعرف المفتوح (OpenID)

en: Error saving user account.
ar: خطأ أثناء حفظ حساب المستخدم.

en: Account settings
ar: إعدادات الحساب

en: File directory
ar: دليل الملف

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ar: نشكرك لطلبك حسابا. حسابك حاليا في انتظار موافقة إداري الموقع.<br /> حتى يحين ذلك، أرسلت رسالة ترحيب إلى عنوان بريدك الإلكتروني، و معها مزيد من التوجيهات.

en: An error has occurred.
ar: حدث خطأ.

en: Visitors
ar: الزوار

en: Who can register accounts?
ar: من بإمكانه التسجيل؟

en: Administrators only
ar: المديرون فقط

en: Visitors, but administrator approval is required
ar: الزوار، لكن بموافقة الإدارة.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ar: يسمح باستعمال المسافات ولايسمح باستعمال علامات التنقيط ما عدا النقط والشرطات والشرطات التحتية والفواصل العليا.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ar: تم إرسال رسالة ترحيب مع تعليمات إضافية إلى عنوان بريدك الإلكتروني.
