HybridAuth Social Login (7.x-2.8-rc1) - en to tr translation catalogue (66 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Real name
tr: Gerçek isim

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Age
tr: Yaş

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Comment form
tr: Yorum formu

en: User login form
tr: Kullanıcı girişi formu

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: User
tr: Kullanıcı

en: Year
tr: Yıl

en: Only site administrators can create new user accounts.
tr: Sadece yöneticiler yeni kullanıcı hesabı oluşturabilir.

en: Roles
tr: Roller

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Widget settings
tr: Arayüz nesnesi (widget) ayarları

en: Month
tr: Ay

en: Address
tr: Adres

en: Day
tr: Gün

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Process
tr: İşlem

en: Close
tr: Kapat

en: City
tr: Şehir

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Identity
tr: Kimlik

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Male
tr: Erkek

en: Female
tr: Bayan

en: Token
tr: Simge

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
tr: Geçerli bir e-posta adresi. Sistemden gelen tüm e-postalar bu adrese gönderilecektir. E-posta adresi açıklanmayacaktır ve sadece yeni parola istediğinizde veya belli haberleri veya uyarıları e-postayla almak istediğinizde kullanılacaktır.

en: registered user
tr: kaydedilen kullanıcı

en: logged in user
tr: giriş yapan kullanıcı

en: The username %name has not been activated or is blocked.
tr: %name kullanıcı adı etkinleştirilmedi veya engellendi.

en: The name %name is already taken.
tr: %name adı zaten kullanılıyor.

en: Available
tr: Mevcut

en: Error saving user account.
tr: Kullanıcı hesabı kaydedilirken bir hata oluştu.

en: Account settings
tr: Hesap ayarları

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
tr: Hesap başvurunuz için teşekkürler. Hesabınız şimdilik site yöneticisi tarafından onaylanmayı bekliyor.<br />Bu arada, parolanızla birlikte detaylı yönergeler e-posta adresinize gönderildi.

en: An error has occurred.
tr: Bir hata oluştu.

en: Profile URL
tr: Profil URL

en: Visitors
tr: Ziyaretçiler

en: User login block
tr: Kullanıcı girişi bloğu

en: Who can register accounts?
tr: Kim hesap başvurusu yapabilir?

en: Administrators only
tr: Sadece yöneticiler

en: Visitors, but administrator approval is required
tr: Ziyaretçiler, ama yönetici onayı gerekli

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
tr: Boşluklara izin verilir; nokta, tire, kesme işareti ve alt çizgi dışındaki noktalama işaretlerine izin verilmez.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
tr: Ayrıntılı talimatlar içeren bir hoşgeldiniz iletisi e-posta adresinize gönderildi.

en: Authentication provider
tr: Kimlik doğrulama sağlayıcısı
