HybridAuth Social Login (7.x-2.8) - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: Forms
nn: Skjema

en: User interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Age
nn: Alder

en: Language
nn: Språk

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: None
nn: Ingen

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: User
nn: Brukar

en: Year
nn: År

en: Page
nn: Nettside

en: Roles
nn: Roller

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Month
nn: Månad

en: Address
nn: Adresse

en: Day
nn: Dag

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Close
nn: Lukk

en: City
nn: By

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nn: Skriv inn ei gyldig e-postadresse. Alle e-postar frå nettstaden vert sendt til denne adressa. E-postadressa vert ikkje offentliggjort, og brukast berre dersom du ynskjer å få tilsendt eit nytt passord eller nyheiter og oppdateringar via e-post.

en: The name %name is already taken.
nn: Namnet %name er allereie i bruk.

en: Error saving user account.
nn: Feil oppstod ved lagring av brukarkonto

en: Account settings
nn: Kontoinnstillinger

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nn: Takk for søknaden om ein brukarkonto. Før du kan ta den i bruk, må kontoen din først godkjennast av nettstadens administrator.<br />I mellomtida kan du lese velkomstmeldinga med ytterlegare informasjon, som er sendt til di epostaddresse.

en: An error has occurred.
nn: Ein feil er oppstådd

en: Who can register accounts?
nn: Kven kan registrere seg som brukar?
