HybridAuth Social Login (7.x-2.9) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Forms
is: Form

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Age
is: Aldur

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: None
is: Engin

en: Comment form
is: Athugasemdaform

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: URL
is: vefslóð

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: User
is: Notandi

en: Year
is: Ár

en: Page
is: Síða

en: Only site administrators can create new user accounts.
is: Aðeins kerfisstjórar geta búið til nýja notendur.

en: Roles
is: Hlutverk

en: E-mail address
is: Netfang

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Month
is: Mánuður

en: Address
is: Heimilisfang

en: Day
is: Dagur

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Close
is: Loka

en: City
is: Borg

en: Phone number
is: Símanúmer

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
is: Gilt netfang. Allir tölvupóstar frá kerfinu verða sendir á þetta netfang. Netfangið verður ekki sýnilegt öðrum og verður aðeins notað ef þú vilt fá nýtt lykilorð eða vilt fá vissar tilkynningar eða fréttir með tölvupósti.

en: logged in user
is: innskráður notandi

en: The username %name has not been activated or is blocked.
is: Notendanafnið %name hefur ekki verið virkjað eða er útilokað.

en: The name %name is already taken.
is: Nafnið %name er þegar frátekið.

en: Error saving user account.
is: Villa kom upp við að vista notanda.

en: Display type
is: Birta tegund

en: An error has occurred.
is: Villa kom upp.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
is: Aðgangsupplýsingar fyrir [user:name] hjá [site:name]
