HybridAuth Social Login (7.x-2.9) - en to nl translation catalogue (83 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Real name
nl: Werkelijke naam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Age
nl: Leeftijd

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Comment form
nl: Reactieformulier

en: User login form
nl: Gebruikersinlogformulier

en: User registration form
nl: Gebruikersregistratieformulier

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: User
nl: Gebruiker

en: Year
nl: Jaar

en: Page
nl: Pagina

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: Only site administrators can create new user accounts.
nl: Uitsluitend beheerders kunnen nieuwe accounts aanmaken.

en: Roles
nl: Rollen

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Widget settings
nl: Widget instellingen

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Month
nl: Maand

en: Address
nl: Adres

en: Day
nl: Dag

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Link text
nl: Linktekst

en: Destination
nl: Bestemming

en: Process
nl: Verwerk

en: Close
nl: Sluiten

en: City
nl: Plaats

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Identity
nl: Identiteit

en: Gender
nl: Geslacht

en: Male
nl: Man

en: Female
nl: Vrouw

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nl: Geef een geldig e-mailadres op. Alle e-mails van het systeem zullen naar dit adres verzonden worden. Het e-mailadres wordt niet openbaar gemaakt en wordt alleen gebruikt als u een nieuw wachtwoord wilt aanvragen of als u nieuws of herinneringen via e-mail wilt ontvangen.

en: registered user
nl: geregistreerde gebruiker

en: logged in user
nl: ingelogde gebruiker

en: Scope
nl: Bereik

en: The username %name has not been activated or is blocked.
nl: De gebruikersnaam %name is nog niet geactiveerd of is geblokkeerd.

en: The name %name is already taken.
nl: De naam %name is reeds in gebruik.

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Error saving user account.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van het account.

en: Account settings
nl: Accountinstellingen

en: Other settings
nl: Andere instellingen

en: File directory
nl: Map

en: Debug mode
nl: Debug modus

en: Display type
nl: Weergavetype

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nl: Hartelijk dank voor uw accountaanvraag. Deze aanvraag wacht nu op goedkeuring van de websitebeheerder.<br />Een bericht met nadere instructies is naar uw e-mailadres verstuurd.

en: Application ID
nl: Applicatie-ID

en: An error has occurred.
nl: Er is een fout opgetreden.

en: Profile URL
nl: Profiel-URL

en: Visitors
nl: Bezoekers

en: User login block
nl: Gebruikersloginformulier-blok

en: Who can register accounts?
nl: Wie mag accounts aanmaken?

en: Administrators only
nl: Enkel beheerders

en: Visitors, but administrator approval is required
nl: Bezoekers, maar goedkeuring door beheerder is verplicht

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
nl: Toegestaan zijn: letters, cijfers, spatie, punt, koppelteken, aanhalingsteken of onderstrepingsteken.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
nl: Accountgegevens voor [user:name] voor [site:name]

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nl: Een bericht met instructies is naar uw e-mailadres verstuurd.

en: Authentication providers
nl: Authenticatie-providers

en: Authentication provider
nl: Authenticatie-provider

en: Add more identities
nl: Meer identiteiten toevoegen

en: Development settings
nl: Ontwikkel-instellingen

en: You don't have any identities yet.
nl: U heeft nog geen identiteiten toegevoegd.
