Internationalization (7.x-1.0-beta6) - en to hu translation catalogue (346 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Save
hu: Mentés

en: Path
hu: Útvonal

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Updated
hu: Frissítve

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Submission guidelines
hu: Beküldési irányelvek

en: n/a
hu: n. a.

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Configure
hu: Beállít

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node types
hu: Tartalomtípusok

en: Not found
hu: Nem található

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Title label
hu: Cím felirata

en: Fields
hu: Mezők

en: Items
hu: Tételek

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: English
hu: angol

en: menu
hu: menü

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Moderate
hu: Moderálás

en: Autocomplete taxonomy
hu: Taxonómia kifejezések automatikus kiegészítése

en: terms
hu: kifejezések

en: Promote
hu: Közzététel

en: Revision
hu: Változat

en: Not published
hu: Rejtett

en: Translations
hu: Fordítások

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Selection
hu: Kiválasztás

en: Edit translation
hu: Fordítás szerkesztése

en: Not translated
hu: Nincs lefordítva

en: (source)
hu: (forrás)

en: Translatable
hu: Fordítható

en: Variables
hu: Változók

en: Multilingual system
hu: Többnyelvű rendszer

en: Internationalization
hu: Nemzetköziesítés

en: Reset language for all terms.
hu: Minden kifejezés nyelve alaphelyzetbe állítva.

en: Content selection mode
hu: Tartalom kiválasztás módja

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
hu: Normál – Minden engedélyezett nyelv elfogadása.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
hu: Bővített – Minden telepített nyelv elfogadása.

en: Multilingual options
hu: Többnyelvű lehetőségek

en: Multilingual content
hu: Többnyelvű tartalom

en: Multilingual settings
hu: Többnyelvű beállítások

en: This is a multilingual variable.
hu: Ez egy többnyelvű változó.

en: Supports translatable custom menu items.
hu: A menüpontok fordíthatóságát támogatja.

en: Strings
hu: Karaktersorozatok

en: Synchronize translations
hu: Fordítások összehangolása

en: Select which fields to synchronize for all translations of this content type.
hu: A tartalomtípus mely mezői legyenek összehangolva az összes fordítással.

en: Edit term translations
hu: Kifejezés fordításainak szerkesztése

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Block body
hu: Blokktartalom

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
hu: A menürendszer csak belső útvonalakat tárol, de az útvonal álveneveket megjelenítéskor használja. %link_path ezért %normal_path formában lett tárolva.

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Auto-reply
hu: Automatikus válasz

en: Translate
hu: Fordítás

en: Translate to @language
hu: Fordítás @language nyelvre

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Node options
hu: Tartalmi lehetőségek

en: vocabulary
hu: szótár

en: original
hu: eredeti

en: translate
hu: lefordít

en: outdated
hu: nem aktuális

en: <strong>@language_name</strong> (source)
hu: <strong>@language_name</strong> (forrás)

en: add translation
hu: fordítás hozzáadása

en: Translations of %title
hu: %title fordításai

en: Book outline
hu: Könyvvázlat

en: Node title mismatch. Please check your selection.
hu: A tartalom címe nem található.

en: Found no valid post with that title: %title
hu: Nincs érvényes tartalom ilyen címmel: %title

en: Save translation
hu: Fordítás mentése

en: Save string
hu: Karaktersorozat mentése

en: locale
hu: honosítás

en: Hide content translation links
hu: Tartalomfordítás hivatkozásainak elrejtése

en: Hide the links to translations in content body and teasers. If you choose this option, switching language will only be available from the language switcher block.
hu: A fordításra mutató hivatkozások elrejtése a tartalom törzsében és a bevezetőben. Bekapcsolt állapotban a nyelvváltás csak a nyelvváltó blokkon keresztül lehetséges.

en: Switch interface for translating
hu: Felületváltás fordításhoz

en: Switch interface language to fit node language when creating or editing a translation. If not checked the interface language will be independent from node language.
hu: Fordítás létrehozásakor vagy szerkesztésekor a felület nyelvének átkapcsolása a tartalom nyelvével megegyezőre. Ha nincs bejelölve, a felület nyelve független lesz a tartalom nyelvétől.

en: Select translations for %title
hu: %title fordításainak kiválasztása

en: Alternatively, you can select existing nodes as translations of this one or remove nodes from this translation set. Only nodes that have the right language and don't belong to other translation set will be available here.
hu: Fordításként meg lehet adni már létező tartalmakat, vagy el lehet távolítani a tartalmakat a fordítási csoportból. Itt csak a megfelelő nyelvű és a más fordítási csoportba nem tartozó tartalmak érhetőek el.

en: Update translations
hu: Fordítások frissítése

en: Added a node to the translation set. | Added @count nodes to the translation set.
hu[0]: Egy tartalom hozzá lett adva a fordítási csomaghoz.
hu[1]: @count tartalom hozzá lett adva a fordítási csomaghoz.

en: Removed a node from the translation set. | Removed @count nodes from the translation set.
hu[0]: Egy tartalom el lett távolítva a fordítási csomagból.
hu[1]: @count tartalom el lett távolítva a fordítási csomagból.

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
hu: Ez a modul tökéletesíti a Drupal webhelyek többnyelvű tartalmának kezelését:

en: Shows content depending on page language.
hu: Az oldal nyelvétől függő tartalmak mutatása.

en: Handles multilingual variables.
hu: Többnyelvű változók kezelése.

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
hu: Bővített nyelvi lehetőség a kiválaszott tartalomtípusoknak. Ezeknek a tartalomtípusoknak engedélyezett a fordítása minden telepített nyelvre, nem csak az engedélyezettekre.

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
hu: Egy nyelvváltó blokkot és két smink függvényt (<em>i18n_flags</em> és <em>i18n_links</em>) biztosít.

en: This is the base module for several others adding different features:
hu: Ez az alap modul, míg számos egyéb különböző lehetőségeket ad:

en: Multilingual menu items.
hu: Többnyelvű menüelemek.

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
hu: A többnyelvű taxonómia egy nyelv mezőt ad a szótárakhoz és a kifejezésekhez.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
hu: További tudnivaló a kézikönyv <a href="@i18n"><em>Internationalization</em> modul</a> oldalán található.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
hu: Az egyes tartalomtípusok többnyelvű támogatásának engedélyezése a <a href="@configure_content_types">tartalomtípusok beállítása</a> oldalon végezhető el.

en: Extended language support
hu: Bővített nyelvi támogatás

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
hu: Ha engedélyezett, akkor nem csak az engedélyezett, hanem minden telepített nyelv elérhető lesz ehhez a tartalomtípushoz. Ez hasznos, ha a tartalom több nyelven elérhető, mint a kezelőfelület.

en: Extended, but not displayed - All defined languages will be allowed for input, but not displayed in links.
hu: Kiterjesztett, de nem megjelenített. Minden beállított nyelv engedélyezett, de nem jelenik meg hivatkozásként.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
hu: A többnyelvű tartalom és a fordítások bővített lehetőségeinek beállítása.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
hu: Többnyelvűséggel bővíti a Drupal képességeit.

en: This module provides support for multilingual blocks.
hu: Ez a modul a többnyelvű blokkok támogatását nyújtja.

en: You can set up a language for a block or define it as translatable:
hu: Be lehet állítani egy blokk nyelvét, vagy fordíthatóvá lehet tenni:

en: Blocks with a language will be displayed only in pages with that language.
hu: Egy nyelvvel ellátott blokk csak az adott nyelvű oldalakon jelenik meg.

en: Translatable blocks can be translated using the localization interface.
hu: A fordítható blokkokat a fordítási felület használatával lehet lefordítani.

en: To search and translate strings, use the <a href="@translate-interface">translation interface</a> pages.
hu: A karaktersorozatok keresése és fordítása a <a href="@translate-interface">felület fordítása</a> oldalon végezhető el.

en: Content type names
hu: Tartalomtípus nevek

en: Content type descriptions were previously localized so they won't be affected.
hu: A tartalomtípus leírások korábban honosítva lettek, így azok nem érintettek.

en: Menu translation
hu: Menü fordítása

en: Select text groups
hu: Szövegcsoportok kiválasztása

en: Refresh strings
hu: Karaktersorozatok frissítése

en: This will create all the missing strings for the selected text groups.
hu: Létrehozza az összes hiányzó kifejezést a kiválasztott szövegcsoportokhoz.

en: Select languages
hu: Nyelvek kiválasztása

en: This will fetch all existing translations from the localization tables for the selected text groups and languages.
hu: Lekérdezi az összes meglévő fordítást a kiválasztott szövegcsoportokhoz és nyelvekhez a honosítási táblákból.

en: 1 string has been updated. | @count strings have been updated.
hu[0]: 1 karaktersorozat frissítve lett.
hu[1]: @count karaktersorozat frissítve lett.

en: This module adds support for other modules to translate user defined strings. Depending on which modules you have enabled that use this feature you may see different text groups to translate.
hu: Ez a modul lehetővé teszi más modulok számára a felhasználók által létrehozott kifejezések fordítását. Az engedélyezett moduloktól függően különböző lefordítható szövegcsoportok lesznek elérhetőek.

en: This works differently to Drupal standard localization system: The strings will be translated from the default language (which may not be English), so changing the default language may cause all these translations to be broken.
hu: Ez a Drupal hagyományos honosítási rendszerétől eltérően működik: A kifejezések az alapértelmezett nyelvből (ami nem csak az angol lehet) lesznek lefordítva, ami miatt az alapértelmezett nyelv módosítása a fordítások elvesztését okozhatja.

en: If you are missing strings to translate, use the <a href="@refresh-strings">refresh strings</a> page.
hu: Ha elfogytak a fordítható kifejezések, érdemes egy próbát tenni a <a href="@refresh-strings">kifejezések frissítésel</a> oldallal.

en: Read more on the <em>Internationalization handbook</em>: <a href="http://drupal.org/node/313293">Translating user defined strings</a>.
hu: További információk az <em>Internationalization kézikönyvben</em>: <a href="http://drupal.org/node/313293">Felhasználó által meghatározott kifejezések fordítása</a>.

en: On this page you can refresh and update values for user defined strings.
hu: Ezen az oldalon lehet módosítani és frissíteni a felhasználó által megadott kifejezéseket.

en: Use the refresh option when you are missing strings to translate for a given text group. All the strings will be re-created keeping existing translations.
hu: Ha egy megadott szövegcsoportból hiányoznak lefordítandó kifejezések, a frissítés lehetőség használható. Minden karakterlánc újra létre lesz hozva a létező fordítások megtartásával.

en: Use the update option when some of the strings had been previously translated with the localization system, but the translations are not showing up for the configurable strings.
hu: A frissítést kell használni, ha néhány karaktersorozat korábban le lett fordítva a honosítási rendszerrel, de a fordítások nem látszanak a beállítható karaktersorozatok között.

en: Already added languages
hu: Már hozzáadott nyelvek

en: Updated string %location for textgroup %textgroup: %string
hu: Frissített %location karaktersorozat %textgroup szövegcsoporthoz: %string

en: Created string %location for text group %textgroup: %string
hu: Létrehozott %location karaktersorozat %textgroup szövegcsoporthoz: %string

en: String translation
hu: Karaktersorozat fordítás

en: Provides support for translation of user defined strings.
hu: Támogatást nyújt a felhasználó által meghatározott karaktersorozatok fordításához.

en: This module synchronizes content taxonomy and fields accross translations:
hu: Ez a modul a tartalom taxonómiákat és mezőket összehangolja a fordításokban:

en: First you need to select which fields should be synchronized. Then, after a node has been updated, all enabled vocabularies and fields will be synchronized as follows:
hu: Először ki kell választani az összehangolni kívánt mezőket, majd a tartalom frissítése után minden szótár és mező össze lesz hangolva a következőképpen:

en: All the node fields selected for synchronization will be set to the same value for all translations.
hu: Az összehangolásra kiválasztott minden tartalommező az összes nyelven ugyanarra az értékre lesz beállítva.

en: For multilingual vocabularies, the terms for all translations will be replaced by the translations of the original node terms.
hu: Többnyelvű szótáraknál a kifejezések az összes nyelven az eredeti tartalom kifejezéseivel lesznek helyettesítve.

en: For other vocabularies, the terms will be just copied over to all the translations.
hu: Más szótáraknál a kifejezések egyszerűen be lesznek másolva a fordításokba.

en: Note that permissions are not checked for each node. So if someone can edit a node and it is set to synchronize, all the translations will be synchronized anyway.
hu: Meg kell jegyezni, hogy a jogosultságok nincsenek ellenőrizve az összes tartalomnál. Tehát ha valaki tud szerkeszteni egy tartalmat és az be van állítva összehangolása, akkor mindenképp össze lesz hangolva az összes fordítás.

en: To enable synchronization check content type options to select which fields to synchronize for each node type.
hu: Az összehangolás engedélyezéséhez ellenőrizni kell a tartalomtípus beállításait és ki kell választani, hogy mely mezők legyenek összehangolva a tartalomtípusban.

en: The list of available fields for synchronization will include some standard node fields and all CCK fields. You can add more fields to the list in a configuration variable. See README.txt for how to do it.
hu: Az összehangoláshoz elérhető mezők hagyományos tartalommezőket és minden CCK mezőt tartalmaznak. További mezőket lehet hozzáadni a listához a beállítási változó segítségével. Erről a README.txt-ben található további információ.

en: One node translation has been synchronized. | All @count node translations have been synchronized.
hu[0]: Egy tartalomfordítás össze lett hangolva.
hu[1]: @count tartalomfordítás össze lett hangolva.

en: Synchronizes taxonomy and fields accross translations of the same content.
hu: A taxonómia és a mezők összehangolása ugyanazon tartalom fordításaiban.

en: Term translations have been updated.
hu: A kifejezés fordításai módosultak.

en: The term translation has been deleted.
hu: A kifejezés fordításának törlése megtörtént.

en: Create new translation
hu: Új fordítás létrehozása

en: This module adds support for multilingual taxonomy. You can set up multilingual options for each vocabulary:
hu: Ez a modul lehetővé teszi a többnyelvű taxonómia használatát. Minden szótárnál be kell állítani a többnyelvű lehetőségeket:

en: A language can be assigned globaly for a vocabulary.
hu: Egy nyelv globálisan hozzárendelhető a szótárhoz.

en: Different terms for each language with translation relationships.
hu: Különböző kifejezések minden nyelven, fordítási kapcsolatokkal.

en: Terms can be common to all languages, but may be localized.
hu: A kifejezéseket a nyelvek közösen használják, de honosíthatóak.

en: To set up multilingual options for vocabularies go to <a href="@configure_taxonomy">Taxonomy configuration page</a>.
hu: A szótárak többnyelvű beállításait a <a href="@configure_taxonomy">taxonómia beállítási oldalon</a> lehet megadni.

en: %capital_name is a localizable vocabulary. You will be able to translate term names and descriptions using the <a href="@translate-interface">translate interface</a> pages.
hu: %capital_name egy honosítható szótár. A kifejezések neveit és a leírásokat a <a href="@translate-interface">felület fordítása</a> oldalak használatával lehet lefordítani.

en: %capital_name is a vocabulary with a fixed language. All the terms in this vocabulary will have %language language.
hu: %capital_name szótár nyelve rögzített. A szótár minden kifejezésének %language lesz a nyelve.

en: %capital_name is a full multilingual vocabulary. You will be able to set a language for each term and create translation relationships.
hu: %capital_name egy teljesen többnyelvű szótár. Minden kifejezésnek beállítható a nyelve és fordítási kapcsolatokat lehet létrehozni.

en: Translation mode
hu: Fordítás módja

en: This term belongs to a multilingual vocabulary. You can set a language for it.
hu: Ez a kifejezés egy többnyelvű szótárhoz tartozik. Meg kell adni egy nyelvet.

en: All terms in this vocabulary have a fixed language: %language
hu: A szótár minden kifejezésének fix nyelve: %language

en: Taxonomy translation
hu: Taxonómia fordítása

en: Enables multilingual taxonomy.
hu: Többnyelvű taxonómiát engedélyez.

en: Add translation
hu: Fordítás hozzáadása

en: Languages not yet added
hu: Még hozzá nem adott nyelvek

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hu: A beküldött karaktersorozat nem megengedett HTML kódot tartalmaz: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hu: Nem megengedett HTML kódot tartalmazó fordítási karaktersorozat beküldésének kísérlete: %string

en: Extended multilingual options provided by Internationalization module.
hu: A kiterjesztett többnyelvű lehetőségeket az <em>Internationalization</em> modul szolgáltatja.

en: Set current language as default for new content.
hu: A jelenlegi nyelvet az új tartalmak számára alapértelmezés szerintinek állítja.

en: Require language (Do not allow Language Neutral).
hu: Nyelv szükséges (Nem lehet nyelvfüggetlen).

en: Lock language (Cannot be changed).
hu: Nyelv zárolása (Nem lehet változtatni).

en: If a text group is no showing up here it means this feature is not implemented for it.
hu: Ha egy szövegcsoport nem jelenik meg, akkor számára ez lehetőség nincs megvalósítva.

en: Cannot refresh strings for %group.
hu: %group karaktersorozatait nem lehet frissíteni.

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: The name of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The optional description of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés lehetséges leírása.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hu: A szótár, amelyhez a taxonómiakifejezés tartozik.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
hu: A taxonómiakifejezés szülő kifejezése, ha van.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótár neve.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómiakifejezés szótárának lehetséges leírása.

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Pages or PHP code
hu: Oldalak vagy PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kódot %php jelek között kell megadni. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
hu: Az ehhez a menüponthoz tartozó útvonal. Ez lehet a Drupal belső útvonala (például %add-node), vagy külső (mondjuk %drupal). %front használható a címlapra hivatkozáshoz.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Egy hivatkozás és összes leszármazottjának legnagyobb mélysége !maxdepth lehet. Lehetséges, hogy ennek következtében néhány menüpont már nem választható szülőként.

en: There is currently no content classified with this term.
hu: A kifejezés nincs kapcsolva egyetlen tartalomhoz sem.

en: Contact forms
hu: Kapcsolatfelvételi űrlapok

en: [empty string]
hu: [üres karaktersorozat]

en: Deleted string %location for textgroup %textgroup: %string
hu: %location karaktersorozat törölve lett %textgroup szövegcsoportból: %string

en: If selecting "Set language to vocabulary" you need to set a language to this vocabulary. Either change the translation mode or select a language.
hu: Ha a „Szótár nyelvének beállítása” van kiválasztva, akkor be kell állítani egy nyelvet ennek a szótárnak. Meg kell változtatni a fordítás módját, vagy ki kell választani egy nyelvet.

en: Translations saved.
hu: A fordítások mentése megtörtént.

en: Configurable blocks titles and content.
hu: Beállítható blokkcímek és blokktartalmak.

en: Block languages
hu: Blokk nyelvek

en: Enables language selector for blocks and optional block translation.
hu: Nyelvkiválasztót engedélyez a blokkokhoz és a lehetséges blokkfordításhoz.

en: Configurable fields descriptions, defaults, options, etc.
hu: Beállítható mezőleírások, alapértelmezések, lehetőségek, stb.

en: Default translated
hu: Alapértelmezésben fordított

en: Field translation
hu: Mező fordítása

en: Translate field properties
hu: Mezőtulajdonságok fordítása

en: Translatable menu items: title and description.
hu: Fordítható menüelemek: cím és leírás.

en: Provides some extended multilingual options for nodes.
hu: A tartalmakhoz ad bővebb többnyelvűsítési lehetőségeket.

en: Aditionally, if <em>String translation</em> enabled, this module will localize all content type configuration texts.
hu: Továbbá, ha a <em>String translation</em> modul engedélyezett, akkor ezzel a modullal honosítani lehet minden tartalomtípus beállítási szöveget.

en: Content type names, descriptions, help texts.
hu: Tartalomtípusok nevei, leírások, súgószövegek.

en: Extended node options for multilingual content
hu: Kiterjesztett tartalmi lehetőségek többnyelvű tartalmakhoz

en: Multilingual select
hu: Többnyelvű kiválasztás

en: API module for multilingual content selection
hu: API modul a többnyelvű tartalmak kiválasztásához

en: Performing cleanup for text group %textgroup, deleting @count left over strings.
hu: %textgroup szövegcsoportban tisztítást hajt végre, töröl @count maradvány karaktersorozatot.

en: This string will be localizable. You can translate it using the <a href="@translate-interface">translate interface</a> pages.
hu: Ez a karaktersorozat honosítható lesz. Le lehet fordítani a <a href="@translate-interface">felület fordítása</a> oldalak használatával.

en: Refresh user defined strings.
hu: Felhasználó által megadott karaktersorozatok frissítése.

en: Vocabulary titles and term names for localizable vocabularies.
hu: Szótárcímek és kifejezésnevek a honosítható szótárakhoz.

en: Languages for content
hu: A tartalom nyelvei

en: Enabled languages only.
hu: Csak az engedélyezett nyelvek.

en: All defined languages will be allowed.
hu: Minden hozzáadott nyelv engedélyezett lesz.

en: Determines which languages will be allowed for content creation.
hu: Meghatározza, hogy mely nyelvek lesznek engedélyezettek a tartalom létrehozásához.

en: Mixed options for multilingual sites.
hu: Vegyes lehetőségek többnyelvű webhelyek számára.

en: If no language is selected, block will show regardless of language.
hu: Ha nincs kiválasztott nyelv, akkor a blokk nyelvtől függetlenül meg fog jelenni.

en: Not translatable
hu: Nem fordítható

en: Restricted to certain languages
hu: Bizonyos nyelvekre korlátozva

en: Administer content translations
hu: Tartalomfordítások adminisztrációja

en: Add or remove existing content to translation sets.
hu: Meglévő tartalom fordítási egységhez adása vagy eltávolítása onnan.

en: The path translation has been saved.
hu: Az útvonalfordítás mentése megtörtént.

en: Path translation.
hu: Útvonalfordítás.

en: Add path translation
hu: Útvonalfordítás hozzáadása

en: Edit path translation
hu: Útvonalfordítás szerkesztése

en: Path translation
hu: Útvonalfordítás

en: Define translations for generic paths
hu: Fordítások meghatározása az általános útvonalakhoz

en: Content to filter by language
hu: Tartalom szűrése nyelv alapján

en: Translatable text formats
hu: Fordítható szövegformátumok

en: Only the strings that have the text formats selected will be allowed by the translation system. All the others will be deleted next time the strings are refreshed.
hu: Csak azok a karaktersorozatok lesznek elérhetőek a fordítási rendszer számára melyeknek beállított szövegformátumuk van. Minden egyéb törölve lesz a karaktersorozatok következő frissítésénél.

en: The string %location for textgroup %textgroup is not allowed for translation because of its text format.
hu: %textgroup szövegcsoportban %location karaktersorozat fordítása a szövegformátuma miatt nem engedélyezett.

en: <strong>Important:</strong> To configure which text formats are safe for translation, visit the <a href="@configure-strings">configure strings</a> page before refreshing your strings.
hu: <strong>Fontos:</strong> A karaktersorozatok frissítése előtt a fordítás szempontjából biztonságos szövegformátumok beállításához meg kell látogatni a <a href="@configure-strings">karaktersorozatok beállítása</a> oldalt.

en: When translating user defined strings that have a text format associated, translators will be able to edit the text before it is filtered which may be a security risk for some filters. An obvious example is when using the PHP filter but other filters may also be dangerous.
hu: A felhasználó által meghatározott, hozzárendelt beviteli formával rendekező karaktersorozatok fordításakor a fordítóknak lehetőségük van szerkeszteni a szöveget, mielőtt azok szűrve lennének. Ez néhány szűrőnél biztonsági kockázatot jelent. Egy kézenfekvő példa a PHP szűrő, de más szűrőknél is veszélyes lehet.

en: As a general rule <strong>do not allow any filtered text to be translated unless the translators already have access to that text format</strong>. However if you are doing all your translations through this site's translation UI or the Localization client, and never importing translations for other textgroups than <i>default</i>, filter access will be checked for translators on every translation page.
hu: Általános szabály, hogy <strong>nem szabad engedni a szűrt szövegek fordítását, csak ha a fordító már rendelkezik az adott szövegforma elérésével</strong>. Mindamellett, ha minden fordítás a weboldal fordítási felhasználói felületén, vagy a <em>Localization client</em> modulon keresztül történik, és soha nem importálódnak a fordítások más csoportba, mint az <i>alapértelmezés</i>, akkor a szűrők elérése ellenőrizve lesz a fordítók számára minden fordítási oldalon.

en: <strong>Important:</strong> After disallowing some text format, use the <a href="@refresh-strings">refresh strings</a> page so forbidden strings are deleted and not allowed anymore for translators.
hu: <strong>Fontos:</strong> Miután egy szövegforma letiltásra került, használni kell a <a href="@refresh-strings">karaktersorozatok frissítése</a> oldalt, hogy a tiltott karaktersorozatok törlődjenek és a továbbiakban már ne legyenek elérhetőek a fordítók számára.

en: After updating your text formats do not forget to review the list of formats allowed for string translations on the <a href="@configure-strings">configure translatable strings</a> page.
hu: A szövegformák frissítése után nem szabad elfelejteni a karaktersorozatok fordítására engedélyezett formák listájának áttekintését a <a href="@configure-strings">fordítható karaktersorozatok beállítása</a> oldalon.

en: This string uses the %name text format. You are not allowed to translate or edit texts with this format.
hu: %name szövegformát használja ez a karaktersorozat. Nem engedélyezett a szövegek fordítása vagy szerkesztése ezzel a formával.

en: Text format: @name
hu: Szövegforma: @name

en: You are not allowed to translate or edit texts with this text format.
hu: A szövegek módosítása vagy fordítása nem engedélyezett ezzel a szövegformátummal.

en: Options for user defined strings.
hu: Felhasználó által meghatározott karaktersorozatok lehetőségei

en: Set the translated parent for each translation if possible.
hu: A lefordított szülő beállítása minden egyes fordításhoz, ha lehetséges.

en: Create also new revision for translations
hu: A fordításoknak szintén új változatot hozzon létre

en: Standard node fields
hu: Általános tartalommezők

en: Configurable fields
hu: Beállítható mezők

en: Select variables to be translated
hu: Fordítandó változók kiválasztása

en: Multilingual variables, main variable names.
hu: Többnyelvű változók, fő változónevek.

en: Multilingual variables, real variable names.
hu: Többnyelvű változók, valós változónevek.

en: Configure multilingual variables.
hu: Többnyelvű változók beállítása.

en: Multilingual variables that switch language depending on page language.
hu: Többnyelvű változók, melyek nyelvet váltanak a lap nyelvétől függően.

en: Language selection
hu: Nyelvkiválasztás

en: Optional descriptive name for this set.
hu: Ennek az egységnek a leíró neve (nem kötelező).

en: There are no path translations to save.
hu: Nincs mentendő útvonalfordítás.

en: Enable for specific pages
hu: Engedélyezés bizonyos oldalakon

en: Select nodes by language
hu: Tartalmak kiválasztása nyelv alapján

en: Select taxonomy terms by language
hu: Taxonómiai kifejezések kiválasztása nyelv alapján

en: Enable always for block content though it may be disabled for the page
hu: Mindig engedélyezi a blokktartalomra, bár le lehet tiltva az oldalnál

en: Updated @count string names from %oldname to %newname.
hu: @count karaktersorozat neve frissítve lett. Erről: %oldname. Erre: %newname.

en: Enable translation for language
hu: A fordítás engedélyezése a nyelvhez

en: Debug string translation
hu: Karaktersorozatok fordításának hibakeresése

en: Synchronize fields for node type.
hu: Összehangolja a mezőket egy tartalomtípusban.

en: There are no translations to be saved.
hu: Nincs mentendő fordítás.

en: Name (localized)
hu: Név (honosított)

en: Description (localized)
hu: Leírás (honosított)

en: Vocabulary (localized)
hu: Szótár (honosított)

en: Parent term (localized)
hu: Szülő kifejezés (honosított)

en: Link (localized)
hu: Hivatkozás (honosított)

en: Plain text (localized)
hu: Egyszerű szöveg (honosított)

en: Translation set
hu: Fordítási egység

en: Translation sets
hu: Fordítási egységek

en: Translation sets overview.
hu: Fordítási egységek áttekintése.

en: Overview of existing translation sets.
hu: A meglévő fordítási egységek áttekintése.

en: Simple translation sets API for generic objects
hu: Egyszerű API a fordítási egységekhez az általános objektumok számára

en: Multilingual forum
hu: Többnyelvű fórum

en: Enables multilingual forum, translates names and containers.
hu: Többnyelvű fórumot tesz lehetővé, fordítja a neveket és a csoportokat.

en: Enter items that will be considered as translations of each other.
hu: Meg kell adni az elemeket, melyeket egymás fordításaiként kell tekinteni.

en: The item translation has been saved.
hu: Az elem fordításának mentése megtörtént.

en: The item translation has been deleted.
hu: Az elem fordításának törlése megtörtént.

en: This item belongs to a multilingual menu. You can set a language for it.
hu: Ez az elem egy többnyelvű menühöz tartozik. Be lehet állítani egy nyelvet a számára.

en: Translation redirect
hu: Fordítási átirányítás

en: Skip tags
hu: Címkék kihagyása

en: Skip queries with these tags. Enter a list of tags separated by commas.
hu: Hagyja ki a lekérdezéseket ezekkel a címkékkel. Meg kell adni a címkék vesszővel elválasztott listáját.

en: No translation sets available.
hu: Nincs elérhető fordítási egység.

en: No translations
hu: Nincs fordítás

en: Extended language options
hu: Kiterjesztett nyelvi lehetőségek.

en: Redirect to translated page when available. SEO for multilingual sites.
hu: Átirányítás a lefordított oldalra, ha az elérhető. Keresőoptimalizálás többnyelvű webhelyek számára.

en: The language switcher will appear only after configuring <a href="!url">language detection</a>. You need to enable at least one method that alters URLs like <em>URL</em> or <em>Session</em>.
hu: A nyelvválasztó csak akkor jelenik meg, ha be lett állítva a <a href="!url">nyelvfelismerés</a>. Legalább egy módot engedélyezni kell, ami a webcímeket módosítja, például <em>Webcím</em> vagy <em>Munkamenet</em>.

en: This menu item belongs to a node, so it will have the same language as the node and cannot be localized.
hu: Ez a menüelem egy tartalomhoz tartozik, ezért a nyelve ugyanaz lesz, mint a tartalomé és nem lehet honosítani.

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Publishing options above.
hu: Ezek csak akkor lesznek elérhetőek, ha engedélyezésre kerül a többnyelvűség támogatása a fenti közzétételi beállításoknál.

en: Select translations
hu: Fordítások kiválasztása

en: Select existing terms or type new ones that will be created for each language.
hu: Létező kifejezések kiválasztása, vagy újak bevitele, melyek létre lesznek hozva nyelvenként.

en: For localizable elements, to have all items available for translation visit the <a href="@locale-refresh">translation refresh</a> page.
hu: Annak érdekében, hogy az összes honosítható elem rendelkezésre álljon a fordítás számára, el kell látogatni a <a href="@locale-refresh">fordítás frissítése</a> oldalra.

en: Predefined language. If set, it will apply to all items.
hu: Előre meghatározott nyelv. Ha be van állítva, akkor minden elemre alkalmazva lesz.

en: Clean up left over strings.
hu: Távolítsa el a maradvány karaktersorozatokat.

en: Refreshing user defined strings
hu: Felhasználó által meghatározott karaktersorozatok frissítése

en: Starting string refresh
hu: Karaktersorozatok frissítése indul

en: Error refreshing user defined strings
hu: Hiba történt a felhasználó által meghatározott karaktersorozatok frissítése közben

en: Successfully refreshed @count strings for %group
hu: %group csoportban @count karaktersorozat frissítése sikeresen megtörtént.

en: Deleted @count left over strings.
hu: @count maradvány karaktersorozat törölve lett.

en: Multilingual - Internationalization
hu: Többnyelvűség – Nemzetköziesítés

en: To translate the block content itself, <a href="@menu_translate_url">translate the menu</a> that is being shown.
hu: A blokk tartalmának fordításához <a href="@menu_translate_url">a menü fordítása</a> fog megjelenni.

en: To translate the block content itself, <a href="@views_translate_url">translate the view</a> that is being shown.
hu: A blokk tartalmának fordításához <a href="@views_translate_url">a nézet fordítása</a> fog megjelenni.

en: This block has generated content, only the title can be translated here.
hu: Ennek a blokknak előállított a tartalma, ezért csak a címe fordítható itt.

en: Make this block translatable
hu: A blokk fordíthatóvá tétele

en: Show this block for these languages
hu: Mutassa ezt a blokkot ezeknek a nyelveknek

en: Save and translate
hu: Mentés és fordítás

en: Configurable contact form categories.
hu: Beállítható kapcsolat űrlap kategóriák.

en: Makes contact categories and replies available for translation.
hu: Elérhetővé teszi a kapcsolati kategóriák és válaszok fordíthatóságát.

en: To translate the forum, <a href="@edit">edit and make it translatable</a>, then <a href="@translate">translate the forum</a> and <a href="@list">its containers and sub-forums</a> on the taxonomy administration page.
hu: A fórum fordításához először <a href="@edit">fordíthatóvá kell tenni azt</a>, majd <a href="@translate">le kell fordítani a fórumot</a>, valamint a <a href="@list">csoportokat és alfórumokat</a> a taxonómia adminisztrációs oldalán.

en: Translations of menu item %title
hu: %title menüelem fordításai

en: menu items
hu: menüelemek

en: This module adds support for multilingual menus. You can setup multilingual options for each menu:
hu: Ez a modul támogatja a többnyelvű menüket. Be lehet állítani a többnyelvű lehetőségeket menünként:

en: Menus can be fully multilingual with translatable (or localized) menu items.
hu: A menük lehetnek teljesen többnyelvűek fordítható (vagy honosítható) menüelemekkel.

en: Menus can be configured to have a fixed language. All menu items share this language setting and the menu will be visible in that language only.
hu: A menük beállíthatóak úgy, hogy legyen egy rögzített nyelvük. Minden menüelem osztozik ezen a nyelvi beállításon és a menü csak ezen az adott nyelven jelenik meg.

en: Menus can also be configured to have no translations.
hu: A menük úgy is beállíthatóak, hogy nincs fordításuk.

en: The multilingual options of a menu must be configured before individual menu items can be translated. Go to the <a href="@menu-admin">Menus administration page</a> and follow the "edit menu" link to the menu in question.
hu: Egy menü többnyelvű lehetőségeit be kell állítani az egyedi menüelemek fordíthatósága előtt. Ehhez el kell látogatni a <a href="@menu-admin">menük adminisztrációs oldalára</a> és követni kell a „menü szerkesztése” hivatkozást.

en: %language translation of menu item %title
hu: %title menüelem %language fordítása

en: Delete translation
hu: Fordítás törlése

en: Delete path translation
hu: Útvonalfordítás törlése

en: translated
hu: lefordítva

en: not translated
hu: nincs lefordítva

en: Translate @name
hu: @name fordítása

en: Translations of term %title
hu: %title kifejezés fordításai

en: %language translation of term %title
hu: %term kifejezés %language fordítása

en: - Select a language -
hu: - Nyelv kiválasztása -

en: No multilingual options for @item_name_multiple. Only the @container_name will be translatable.
hu: A @item_name_multiple számára nincs többnyelvű lehetőség. A @container_name lesz csak fordítható.

en: Localize. @item_name_multiple_capitalized are common for all languages, but their name and description may be localized.
hu: Honosítás. @item_name_multiple_capitalized közösek minden nyelv számára, de a nevük és a leírásuk honosítható.

en: Translate. Different @item_name_multiple will be allowed for each language and they can be translated.
hu: Fordítás. Különböző @item_name_multiple lesznek engedélyezve nyelvenként és azok fordíthatóak lesznek.

en: Translate and Localize. @item_name_multiple_capitalized with language will allow translations. @item_name_multiple_capitalized without language will be localized.
hu: Fordítás és honosítás. @item_name_multiple_capitalized nyelvvel fordítható lesz. @item_name_multiple_capitalized nyelv nélkül honosítható lesz.

en: Fixed Language. @item_name_multiple_capitalized will have a global language and they will only show up for pages in that language.
hu: Rögzített nyelv. @item_name_multiple_capitalized számára lesz egy általános nyelv és csak akkor fog megjelenni, ha a megtekintett oldal éppen olyan nyelvű.

en: Items in this translation set
hu: Elemek ebben a fordítási egységben

en: Are you sure you want to delete %title translation set?
hu: %title fordítási egység valóban törölhető?

en: The translation set has been deleted.
hu: A fordítási egység törlése megtörtént.
