Internationalization (7.x-1.0-rc1) - en to ug translation catalogue (43 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Reset to defaults
ug: سۈكۈت لايىھەگە قايتۇرۇش

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Name
ug: ئىسىم

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Label
ug: بەلگە

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Items
ug: تۈرلەر

en: menu
ug: تىزىملىك

en: Languages
ug: تىل

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Comment settings
ug: ئىنكاس تەڭشىگى

en: Not translated
ug: تەرجىمە قىلىنمىدى

en: Multilingual system
ug: كۆپ تىللىق سېستىما

en: Multilingual settings
ug: كۆپ تىللىق تەڭشەش

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: Language neutral
ug: ھەممەباپ تىل

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: locale
ug: يەرلىك

en: Already added languages
ug: قوشۇلغان تىللار

en: Languages not yet added
ug: تىل قوشۇلمىغان

en: Not restricted
ug: چەكلەنمىگەن

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ug: 这些PHP代码返回<code>TRUE</code>的页面(仅限高手)

en: Languages for content
ug: مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان تىللار

en: Enabled languages only.
ug: سېستىما بەلگىلىگەن تىلنى تەرجىمە قىلىش.

en: All defined languages will be allowed.
ug: سېستىمىدىكى ھەممە تىلغا تەرجىمە قىلالايدۇ.

en: Determines which languages will be allowed for content creation.
ug: مەزمۇننى قايسى تىلغا تەرجىمە قىلىشنى تاللايدۇ.
