Internationalization (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (43 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Menu
bn: মেনু

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Block
bn: ব্লক

en: Not found
bn: পাওয়া যায় নি

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: English
bn: ইংরেজী

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Comment settings
bn: মন্তব্যের সেটিংস

en: Language neutral
bn: ভাষা নিরপেক্ষ

en: Translate
bn: অনুবাদ

en: Save translations
bn: অনুবাদ সংরক্ষণ করুন

en: Create @name
bn: @name তৈরি করুন

en: Original text
bn: মূল লেখা

en: Edit string
bn: বাক্য সম্পাদনা

en: Select language
bn: ভাষা নির্বাচন করুন

en: Pages or PHP code
bn: পৃষ্ঠা কিংবা পি এইচ পি (PHP) কোড

en: There is currently no content classified with this term.
bn: এই টার্মের সাথে সংশ্লিষ্ট কোনকিছু খুজে পাওয়া যায়নি।
