Internationalization (7.x-1.12) - en to am translation catalogue (45 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Pages
am: ገፆች

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Help text
am: የእርዳታ ጽሑፍ

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Path
am: ዱካ

en: n/a
am: አይመለከተውም

en: Configure
am: ውቀር

en: Block
am: ጥምር

en: Published
am: የታተመ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: English
am: እግሊዝኛ

en: menu
am: ምናሌ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Autocomplete taxonomy
am: ራሥ-ሙላ ስርዓተ ክፍፍል

en: Comment settings
am: የአስተያየት ቅንብር

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Translatable
am: መተርጎም ይሚችል

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Translate
am: ተርጉም

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: @type %title has been created.
am: @type %title ተፈጥሯል።

en: @type %title has been updated.
am: @type %title ተዘምኗል።

en: Save translation
am: ትርጉሙን አስቀምጥ

en: Save string
am: ሕብረቁምፊ አስቀምጥ

en: Already added languages
am: ከዚበፊት የተጨመሩ ቋንቋዎች

en: Languages not yet added
am: ቋንቋው ገና አልተጨመረም

en: Allowed HTML tags: @tags
am: የተፈቀዱ ኤች ቲ ኤም ኤል መለያዎች፡ @tags
