Internationalization (7.x-1.15) - en to oc translation catalogue (381 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Pages
oc: Paginas

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: content
oc: contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Path
oc: Camin

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Menu
oc: Menú

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Submission guidelines
oc: Directivas de somission

en: n/a
oc: n/d

en: Paths
oc: Camins

en: Configure
oc: Configurar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Block
oc: Blòt

en: Node types
oc: Tipes de nosèls

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Published
oc: Publicat

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Title label
oc: Etiqueta del títol

en: Fields
oc: Camps

en: Items
oc: Elements

en: Terms
oc: Tèrmes

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Undefined
oc: Indefinit

en: English
oc: Anglés

en: menu
oc: menú

en: Languages
oc: Lengas

en: Moderate
oc: Moderar

en: Autocomplete taxonomy
oc: Completar la taxonimia automaticament

en: terms
oc: tèrmes

en: Promote
oc: Promòure en pagina d'acuèlh

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Translations
oc: Traduccions

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris

en: Sticky
oc: Espingolat (en haut des listas)

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Selection
oc: Seleccion

en: Edit translation
oc: Editar la traduccion

en: Not translated
oc: Pas traduit

en: (source)
oc: (font)

en: Translatable
oc: Tradusible

en: Variables
oc: Variablas

en: Multilingual system
oc: Sistèma multilingüe

en: Internationalization
oc: Gestion multilingüa

en: Reset language for all terms.
oc: Remetre lo lengatge a la valor per defaut per l'ensemble dels tèrmes.

en: Content selection mode
oc: Mòde de seleccion del contengut

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
oc: Normal - Totas las lengas activadas seràn autorizadas.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
oc: Espandit - Totes los lengatges définis seràn autorizats.

en: Multilingual options
oc: Opcions multilingüas

en: Multilingual content
oc: Contengut multilingüe

en: Multilingual settings
oc: Paramètres multilingües

en: Supports translatable custom menu items.
oc: Pren en carga d'elements de menú personalizat tradusibles.

en: Strings
oc: Cadenas de caractèrs

en: Synchronize translations
oc: Sincronizar las traduccions

en: Select which fields to synchronize for all translations of this content type.
oc: Seleccionatz los camps a sincronizar per totas las traduccions d'aqueste tipe de contengut.

en: Edit term translations
oc: Modificar las traduccions del tèrme

en: Blocks
oc: Blòts

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
oc: Lo sistèma de menú enregistra uniquement los camins sistèmas, mas utilizara los aliasses d'URLs al moment de l'afichatge. %link_path es estat enregistrat coma %normal_path

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: @type: added %title.
oc: @type  : « %title » apondut.

en: Context
oc: Contèxte

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Auto-reply
oc: Responsa automatique

en: Translate
oc: Traduire

en: Save translations
oc: Enregistrar las traduccions

en: Create @name
oc: Crear @name

en: Node options
oc: Opcions des nosèls

en: Original text
oc: Tèxte original

en: vocabulary
oc: vocabulari

en: translate
oc: traduire

en: outdated
oc: traduccion perimida

en: <strong>@language_name</strong> (source)
oc: <strong>@language_name</strong> (font)

en: add translation
oc: apondre una traduccion

en: Translations of %title
oc: Traduccions de %title

en: Book outline
oc: Structure del libre

en: @type %title has been created.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat creat.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: The post could not be saved.
oc: Lo contengut a pas pogut èsser enregistrat.

en: Node title mismatch. Please check your selection.
oc: Lo títol del nosèl correspond pas. Verificatz vòstra seleccion.

en: Found no valid post with that title: %title
oc: Aucun contengut valide trobat amb aqueste títol : %title

en: Save translation
oc: Enregistrar la traduccion

en: Save string
oc: Enregistrar la cadena de caractèrs

en: Edit string
oc: Modificar lo tèrme

en: Source language
oc: Lenga d'origine

en: Post date
oc: Data de publicacion

en: Hide content translation links
oc: Amagar los ligams de traduccion del contengut

en: Hide the links to translations in content body and teasers. If you choose this option, switching language will only be available from the language switcher block.
oc: Amagar los ligams cap a las traduccions dins lo corps del contengut e l'accroche. Se causissètz aquesta opcion, cambiar de lenga ne serà disponible que dempuèi lo blòt de seleccion de lenga.

en: Select translations for %title
oc: Seleccionar una traduccion per %title

en: Alternatively, you can select existing nodes as translations of this one or remove nodes from this translation set. Only nodes that have the right language and don't belong to other translation set will be available here.
oc: Podètz tanben definir des nosèls existent coma traduccions d'aqueste o levar des nosèls d'aqueste jòc de traduccions. Sols los nosèls dins la bona lenga e ne faisant pas ja partida d'un jòc de traduccions seràn disponibles aicí.

en: Update translations
oc: Metre a jorn las traduccions

en: Added a node to the translation set. | Added @count nodes to the translation set.
oc[0]: Un nosèl es estat apondut al jòc de traduccions.
oc[1]: @count nosèls son estats aponduts al jòc de traduccions.

en: Removed a node from the translation set. | Removed @count nodes from the translation set.
oc[0]: Un nosèl a été retiré del jòc de traduccions.
oc[1]: @count nosèls son estats levats del jòc de traduccions.

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
oc: Aqueste modul provesís la presa en carga de contengut multilingüe pels sites Drupal :

en: Shows content depending on page language.
oc: Mòstra lo contengut segon la lenga de la pagina.

en: Handles multilingual variables.
oc: Gère las variablas multilingüas.

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
oc: Opcion de lenga espandida pels tipes de contengut choisis. Per aquestes tipes de contengut, las traduccions seràn permises per totas las lengas definidas e pas uniquement celles activadas.

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
oc: Provesís un blòt de seleccion de la lenga e deux foncions de tèma : <em>i18n_flags</em> e <em>i18n_links</em>.

en: This is the base module for several others adding different features:
oc: Aquò es lo modul de basa per qualques autres moduls ajoutant des foncionalitats diferentas :

en: Multilingual menu items.
oc: Elements de menú multilingües.

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
oc: Multilingüal taxonomy apond un camp de lenga als vocabularis de taxonomia e als tèrmes.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
oc: Per mai d'informacion, consultar lo manual en linha per <a href="@i18n">le modul Internationalization</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
oc: Per activar la presa en carga multilingüa per tipe de contengut <a href="@configure_content_types">configuratz los tipes de contengut</a> directement.

en: Extended language support
oc: Presa en carga espandida de lenga

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
oc: Se activat, totas las lengas definidas seràn permises per aqueste tipe de contengut en mai de celles activadas. Aquò es utile per aver mai de lengas pel contengut qu'il n'y en a per l'interfàcia.

en: Extended, but not displayed - All defined languages will be allowed for input, but not displayed in links.
oc: Étendu, mas pas afichat - Totas les lengas definidas seràn autorizadas en entrada mas pas afichadas dins los ligams.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
oc: Configurar las opcions espandidas pel contengut multilingüe e les traduccions.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
oc: Étend la presa en carga per Drupal de foncionalitats multilingüas.

en: This module provides support for multilingual blocks.
oc: Aqueste modul provesís la pris en carga de blòts multilingües.

en: You can set up a language for a block or define it as translatable:
oc: Podètz configurar una lenga per un blòt o lo definir coma traduisible :

en: Blocks with a language will be displayed only in pages with that language.
oc: Los blòts amb una lenga definida seràn afichats uniquement sus las paginas d'aquesta lenga.

en: Translatable blocks can be translated using the localization interface.
oc: Los blòts traduisibles pòdon èsser traduits en utilizant l'interfàcia de localisation.

en: To search and translate strings, use the <a href="@translate-interface">translation interface</a> pages.
oc: Per chercher e traduire des cadenas de caractèrs, utilizatz les paginas de <a href="@translate-interfàcia">traduccion de l'interfàcia</a>.

en: Content type names
oc: Noms de tipes de contengut

en: Content type descriptions were previously localized so they won't be affected.
oc: Las descripcions de tipes de contenguts étaient ja localizadas auparavant, elles ne seràn doncas pas affectées.

en: Menu translation
oc: Traduccion de menú

en: Select text groups
oc: Seleccionar los gropes de tèxte

en: Refresh strings
oc: Actualizar les cadenas de caractèrs

en: This will create all the missing strings for the selected text groups.
oc: Aquò creara totes los tèrmes mancants per los gropes de tèxte seleccionats.

en: This module adds support for other modules to translate user defined strings. Depending on which modules you have enabled that use this feature you may see different text groups to translate.
oc: Aqueste modul apond un support per que d'autres moduls puissent traduire des cadenas definidas per l'utilizaire. Selon los moduls que avètz activats que utilisent aquesta foncionalitat, podètz veire diferents groupes de tèxte de traduire.

en: If you are missing strings to translate, use the <a href="@refresh-strings">refresh strings</a> page.
oc: S'il vous manque des cadenas a traduire, utilizatz la pagina de <a href="@refresh-strings">rafraîchissement de cadenas</a>.

en: Read more on the <em>Internationalization handbook</em>: <a href="http://drupal.org/node/313293">Translating user defined strings</a>.
oc: En saver mai sul <em>Manual d'internacionalizacion</em> (en anglés) : <a href="http://drupal.org/node/313293">Translating user defined strings</a>.

en: On this page you can refresh and update values for user defined strings.
oc: Sus aquesta pagina podètz rafraîchir e metre a jorn las valors des cadenas definidas per l'utilizaire.

en: Use the refresh option when you are missing strings to translate for a given text group. All the strings will be re-created keeping existing translations.
oc: Utilizatz l'opcion d'actualizacion quand des tèrmes a traduire per un grop de tèxte donat son mancants. Totas les cadenas de caractèrs seràn recreadas en conservant las traduccions existentas.

en: Use the update option when some of the strings had been previously translated with the localization system, but the translations are not showing up for the configurable strings.
oc: Utilizatz l'opcion de mesa a jorn quand certaines cadenas son ja estadas traduchas amb lo sistèma de localisation, mas les traduccions ne son pas afichadas per les cadenas configurables.

en: Already added languages
oc: Lengas ja installadas

en: Updated string %location for textgroup %textgroup: %string
oc: Mesa a jorn de la cadena de caractèrs %location pel grop de tèxte %textgroup : %string

en: Created string %location for text group %textgroup: %string
oc: Expression %location creada pel grop de tèxte %textgroup: %string

en: String translation
oc: Traduccion de cadenas de caractèrs

en: Provides support for translation of user defined strings.
oc: Pren en carga la traduccion des cadenas de caractèrs definidas per l'utilizaire.

en: This module synchronizes content taxonomy and fields accross translations:
oc: Aqueste modul synchronise la taxonomia de contengut e los camps a travers les traduccions :

en: First you need to select which fields should be synchronized. Then, after a node has been updated, all enabled vocabularies and fields will be synchronized as follows:
oc: Primièrament, vos cal seleccionar los camps que devon èsser synchronisés. Ensuite, aprèp qu'un nosèl ait été mes a jorn, totes los vocabularis activats e camps seràn synchronisés coma suit :

en: All the node fields selected for synchronization will be set to the same value for all translations.
oc: Totes los camps de nosèl seleccionats per la sincronizacion seràn définis a la meteissa valor per totas las traduccions.

en: For multilingual vocabularies, the terms for all translations will be replaced by the translations of the original node terms.
oc: Per les vocabularis multilingües, los tèrmes per totas las traduccions seràn remplaçats per las traduccions des tèrmes del nosèl original.

en: For other vocabularies, the terms will be just copied over to all the translations.
oc: Per les autres vocabularis, los tèrmes seràn juste copiés cap a totas las traduccions.

en: Note that permissions are not checked for each node. So if someone can edit a node and it is set to synchronize, all the translations will be synchronized anyway.
oc: Notatz que los dreches ne son pas verificats per cada nosèl. Donc, se quelqu'un pòt modificar un nosèl e qu'il es definit per èsser synchronisé, totas las traduccions seràn de tota façon synchronisées.

en: To enable synchronization check content type options to select which fields to synchronize for each node type.
oc: Per activar la sincronizacion cocher las opcions de tipe de contenguts per seleccionar los camps a sincronizar per cada tipe de nosèls.

en: The list of available fields for synchronization will include some standard node fields and all CCK fields. You can add more fields to the list in a configuration variable. See README.txt for how to do it.
oc: La lista des camps disponibles per la sincronizacion incluera qualques camps estandards de nosèl e totes los camps CCK. Podètz apondre mai de camps  a la lista dins una variabla de configuracion. Consultatz README.txt afin de saver comment lo faire.

en: One node translation has been synchronized. | All @count node translations have been synchronized.
oc[0]: Una traduccion de nosèl es estada sincronizada.
oc[1]: Las @count traduccions de nosèls son estadas sincronizadas.

en: Synchronizes taxonomy and fields accross translations of the same content.
oc: Synchronise la taxonomia e los camps per las traduccions del meteissa contengut.

en: Term translations have been updated.
oc: Las traduccions del tèrme son estadas mesas a jorn.

en: The term translation has been deleted.
oc: La traduccion del tèrme es estada suprimida.

en: Create new translation
oc: Crear una novèla traduccion

en: This module adds support for multilingual taxonomy. You can set up multilingual options for each vocabulary:
oc: Aqueste modul apond la presa en carga des taxonomias multilingüas. Podètz configurar las opcions multilingüas per cada vocabulari :

en: A language can be assigned globaly for a vocabulary.
oc: Una lenga pòt èsser assignada globalament per un vocabulari.

en: Different terms for each language with translation relationships.
oc: Tèrmes diferents per cada lenga amb des relacions entre les traduccions.

en: Terms can be common to all languages, but may be localized.
oc: Tèrmes pouvant èsser communs a totas las lengas, mas pouvant èsser localizats.

en: To set up multilingual options for vocabularies go to <a href="@configure_taxonomy">Taxonomy configuration page</a>.
oc: Per paramétrer las opcions multilingüas des vocabularis, rendez-vous sus la pagina de <a href="@configure_taxonomy">configuracion de la taxonomia</a>.

en: %capital_name is a localizable vocabulary. You will be able to translate term names and descriptions using the <a href="@translate-interface">translate interface</a> pages.
oc: %capital_name es un vocabulari localisable. Vous pourrez traduire los noms de tèrmes e les descripcions en utilizant la pagina de <a href="@translate-interfàcia">traduccion d'interfàcia</a>.

en: %capital_name is a vocabulary with a fixed language. All the terms in this vocabulary will have %language language.
oc: %capital_name es un vocabulari amb una lenga fixe. Totes los tèrmes d'aqueste vocabulari auront la lenga %language.

en: %capital_name is a full multilingual vocabulary. You will be able to set a language for each term and create translation relationships.
oc: %capital_name es un vocabulari entièrament multilingüe. Avètz la possibilitat de definir una lenga per cada tèrme e de crear des traduccions ligadas.

en: Translation mode
oc: Mòde de traduccion

en: This term belongs to a multilingual vocabulary. You can set a language for it.
oc: Aqueste tèrme fa partida d'un vocabulari multilingüe. Podètz lui definir una lenga.

en: All terms in this vocabulary have a fixed language: %language
oc: Totes los tèrmes d'aqueste vocabulari an una lenga fixe : %language

en: Taxonomy translation
oc: Traduccion de la taxonomia

en: Enables multilingual taxonomy.
oc: Active la taxonomia multilingüa.

en: Add translation
oc: Apondre una traduccion

en: Languages not yet added
oc: Lengas non encara installadas

en: String not found.
oc: Tèrme pas trobat.

en: Allowed HTML tags: @tags
oc: Tags HTML autorizats  : @tags

en: Extended multilingual options provided by Internationalization module.
oc: Opcions multilingüas espandidas provesidas pel modul Internationalization.

en: Set current language as default for new content.
oc: Definir la lenga correnta per defaut pel novèl contengut.

en: Require language (Do not allow Language Neutral).
oc: Exiger una lenga (Ne pas autorizar 'Indépendant de la lenga').

en: Lock language (Cannot be changed).
oc: Verrolhar la lenga (ne pòt èsser cambiat).

en: If a text group is no showing up here it means this feature is not implemented for it.
oc: Se un grop de tèxte es pas afichat aicí aquò significa qu'aquesta foncionalitat es pas implémentée per aqueste.

en: Cannot refresh strings for %group.
oc: Impossible d'actualizar les cadenas de caractèrs del grop %group.

en: Not restricted
oc: Pas restreint

en: The name of the taxonomy term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
oc: La descripcion facultativa del tèrme de taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
oc: Lo vocabulari al qual aparten lo tèrme de taxonomia.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
oc: Lo tèrme parent del tèrme de taxonomia, s'il existe.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
oc: Lo nom del vocabulari de taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
oc: La descripcion facultativa del vocabulari de taxonomia.

en: All pages except those listed
oc: Totas las paginas, levat las que son listadas

en: Only the listed pages
oc: Solament las paginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Especificar las paginas en utilizant lors camins. Sasir un camin per linha. Lo caractèr «*» es un caractèr de remplaçament (tanben appelé joker o wildcard). Exemples de camins : %blog per la pagina du blog e %blog-wildcard per totes los blogs personals. %front representa la pagina d’accueil.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
oc: Paginas sus lesquelles aqueste còde PHP renvoie <code>TRUE</code> (recomandats als experts)

en: Pages or PHP code
oc: Paginas o còde PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
oc: Se l'opcion PHP es causida, sasissètz lo còde PHP entre %php. Atencion, se un còde PHP incorrect es executat, aquò pòt far tomber vòstre site Drupal.

en: Add new @node_type
oc: Apondre un novèl @node_type

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
oc: Lo camin per aqueste ligam de menú. Aquò pòt èsser un camin interne de Drupal coma %add-node o una URL externe coma %drupal. Utilizar %front per far un ligam cap a la pagina d'accueil.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
oc: La prigondor maximum per un ligam e tot ses enfants es fixée a  !maxdepth. Certans ligams de menú pòdon ne pas èsser utilisables coma parents se la limite es depassada lorsqu'on les seleccionne.

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: <em>Modificar @type</em> @title

en: There is currently no content classified with this term.
oc: Il n'y a actualament aucun contengut classé amb aqueste tèrme.

en: Contact forms
oc: Formularis de contact

en: [empty string]
oc: [cadena de caractèrs voida]

en: If selecting "Set language to vocabulary" you need to set a language to this vocabulary. Either change the translation mode or select a language.
oc: Se vous seleccionatz "Definir la lenga del vocabulari", vos cal definir una lenga per aqueste vocabulari. Cambiar lo mòde de traduccion o seleccionar una lenga.

en: Not saved due to source string missing.
oc: Pas enregistrat en rason de l'abséncia de la cadena font.

en: Not saved due to missing form values.
oc: Pas enregistrat en rason de valors mancantas dins lo formulari.

en: Not saved due to insufficient permissions.
oc: Pas enregistrat en rason de permissions insufisentas.

en: Configurable blocks titles and content.
oc: Títols e contenguts de blòts configurables.

en: Block languages
oc: Lengas del blòt

en: Enables language selector for blocks and optional block translation.
oc: Active un selector de lenga per los blòts e la traduccion opcionala des blocs.

en: Configurable fields descriptions, defaults, options, etc.
oc: Descripcions des camps, valors per defaut, opcions, etc. configurables

en: Default translated
oc: Traduccion per defaut

en: Field translation
oc: Traduccion de camps

en: Translate field properties
oc: Traduire les proprietats des camps

en: Translatable menu items: title and description.
oc: Elements de menú traduisibles : títol e descripcion.

en: Provides some extended multilingual options for nodes.
oc: Provesís qualques opcions multilingüas suplementàrias pels nosèls.

en: Content type names, descriptions, help texts.
oc: Noms des tipes de contengut, descripcions, tèxtes d'ajuda.

en: Extended node options for multilingual content
oc: Opcions espandidas de nosèl pel contengut multilingüe

en: Multilingual select
oc: Multilingüal select

en: API module for multilingual content selection
oc: Modul API per la seleccion de contengut multilingüe.

en: Performing cleanup for text group %textgroup, deleting @count left over strings.
oc: Nettoyage del grop de tèxtes %textgroup e supression de @count cadenas de caractèrs inutilizadas.

en: This string will be localizable. You can translate it using the <a href="@translate-interface">translate interface</a> pages.
oc: Aquesta cadena serà traduisible. Podètz la traduire sus <a href="@translate-interfàcia">l'interfàcia de traduccion</a>.

en: Refresh user defined strings.
oc: Rafraîchir les cadenas definidas per l'utilizaire.

en: Vocabulary titles and term names for localizable vocabularies.
oc: Títols de vocabulari e noms des tèrmes per les vocabularis localisables.

en: The name of the content type.
oc: Lo nom del tipe de contengut.

en: The optional description of the content type.
oc: La descripcion opcionala del tipe de contengut

en: Forum containers
oc: Conteneurs de forum

en: Languages for content
oc: Lengas pel contengut

en: Enabled languages only.
oc: Lengas activadas uniquement.

en: All defined languages will be allowed.
oc: Totas les lengas definidas seràn autorizadas.

en: Determines which languages will be allowed for content creation.
oc: Détermine quelles lengas seràn autorizadas per la creacion de contengut.

en: Mixed options for multilingual sites.
oc: Opcions mescladas pels sites multilingües.

en: If no language is selected, block will show regardless of language.
oc: Se aucune lenga n'est seleccionada, lo blòt serà afichat quelle que siá la lenga.

en: Not translatable
oc: Intraduisible

en: Restricted to certain languages
oc: Restreint a certaines lengas

en: Administer content translations
oc: Administrar las traduccions de contengut

en: Add or remove existing content to translation sets.
oc: Apond o suprimís del contengut existent als jòcs de traduccion.

en: The path translation has been saved.
oc: La traduccion del camin es estada enregistrada.

en: Path translation.
oc: Camin de traduccion.

en: Add path translation
oc: Apondre una traduccion de camin

en: Edit path translation
oc: Modificar lo camin de traduccion

en: Path translation
oc: Camin de traduccion

en: Define translations for generic paths
oc: Definir las traduccions per los camins génériques

en: Content to filter by language
oc: Contengut a filtrar segon la lenga

en: Translatable text formats
oc: Formats de tèxte traduisibles

en: The string %location for textgroup %textgroup is not allowed for translation because of its text format.
oc: La cadena de caractèrs %location pel grop de tèxte %textgroup es pas autorizada a èsser traduite a causa de son format de tèxte.

en: <strong>Important:</strong> To configure which text formats are safe for translation, visit the <a href="@configure-strings">configure strings</a> page before refreshing your strings.
oc: <strong>Important :</strong> Per configurar quels formats de tèxte son sécurisés per la traduccion, visitar la pagina de <a href="@configure-strings">configuracion des cadenas (de caractèrs)</a> abans de rafraîchir vòstras cadenas (de caractèrs).

en: When translating user defined strings that have a text format associated, translators will be able to edit the text before it is filtered which may be a security risk for some filters. An obvious example is when using the PHP filter but other filters may also be dangerous.
oc: Al moment de la traduccion per l'utilizaire de cadenas definidas qu'an un format de tèxte associat, les traductors pourront editar lo tèxte abans qu'il ne siá filtré, aquò pòt èsser un risque de sécurité per certans filtres. Un exemple évident concerne l'utilizacion del filtre PHP mas d'autres filtres pòdon tanben èsser dangereux.

en: As a general rule <strong>do not allow any filtered text to be translated unless the translators already have access to that text format</strong>. However if you are doing all your translations through this site's translation UI or the Localization client, and never importing translations for other textgroups than <i>default</i>, filter access will be checked for translators on every translation page.
oc: D'un biais general, <strong>autorizetz pas cap de tèxte filtrat a èsser traduit a mens que lo traductor ait ja accès a aqueste format de tèxte</strong>. Néanmoins, se vous effectuez totas vòstras traduccions via l'interfàcia d'utilizaire de traduccion d'aqueste site o lo modul Localization client e que vous n'importez jamais de traduccion per d'autres groupes de tèxte que <i>default</i>, l'accès al filtre serà verificat per les traductors sus cada pagina de traduccion.

en: <strong>Important:</strong> After disallowing some text format, use the <a href="@refresh-strings">refresh strings</a> page so forbidden strings are deleted and not allowed anymore for translators.
oc: <strong>Important :</strong> Aprèp aver desactivat certans formats de tèxte, utilizatz la pagina de <a href="@refresh-strings">rafraîchissement de cadenas</a> per que les cadenas interdites soient suprimidas e mai disponibles als traductors.

en: After updating your text formats do not forget to review the list of formats allowed for string translations on the <a href="@configure-strings">configure translatable strings</a> page.
oc: Aprèp aver mes a jorn vòstres formats de tèxte, n'oubliez pas de passar en revue la lista des formats dont les cadenas de caractèrs pòdon èsser traduites sus la pagina <a href="@configure-strings">configurar les cadenas de caractèrs traduisibles</a>.

en: This string uses the %name text format. You are not allowed to translate or edit texts with this format.
oc: Aquesta cadena utiliza lo format de tèxte %name. Vous n'êtes pas autorizat a traduire o modificar des tèxtes ayant aqueste format.

en: Text format: @name
oc: Format de tèxte : @name

en: Options for user defined strings.
oc: Opcions per les cadenas definidas per l'utilizaire.

en: Set the translated parent for each translation if possible.
oc: Definir lo parent traduit per cada traduccion se possible.

en: Create also new revision for translations
oc: Crear tanben una novèla revision per las traduccions

en: Standard node fields
oc: Camps de nosèl estandard

en: Configurable fields
oc: Camps configurables

en: Multilingual variables, main variable names.
oc: Variablas multilingüas, noms de variablas principals.

en: Multilingual variables, real variable names.
oc: Variablas multilingüas, noms de variablas réels.

en: Configure multilingual variables.
oc: Configurar las variablas multilingüas.

en: Multilingual variables that switch language depending on page language.
oc: Variablas multilingüas que changent de lenga segon la lenga de la pagina.

en: Language selection
oc: Seleccion de la lenga

en: Optional descriptive name for this set.
oc: Descripcion opcionala per aqueste jeu.

en: There are no path translations to save.
oc: I a pas de camin de traduccion a enregistrar.

en: Enable for specific pages
oc: Autorizar per de paginas especificas

en: Select nodes by language
oc: Seleccionar los nosèls segon la lenga

en: Select taxonomy terms by language
oc: Seleccionar los tèrmes de taxonomia segon la lenga

en: Enable always for block content though it may be disabled for the page
oc: Totjorn activar pel contengut de blòt bien qu'aquò pòsca èsser desactivat per la pagina.

en: Updated @count string names from %oldname to %newname.
oc: @count noms de cadenas de caractèrs son estats meses a jorn de %oldname a %newname.

en: Enable translation for language
oc: Activar la traduccion per la lenga

en: Debug string translation
oc: Desbugar la traduccion de la cadena de caractèrs

en: Synchronize fields for node type.
oc: Sincronizar los camps pel tipe de nosèl.

en: There are no translations to be saved.
oc: I a pas cap de traduccion a enregistrar.

en: Name (localized)
oc: Nom (localizat)

en: Description (localized)
oc: Descripcion (localizat)

en: Vocabulary (localized)
oc: Vocabulari (localizat)

en: Parent term (localized)
oc: Tèrme parent (localizat)

en: Link (localized)
oc: Ligam (localizat)

en: Plain text (localized)
oc: Tèxte brut (localizat)

en: Translation set
oc: Jòc de traduccion

en: Translation sets
oc: Jòcs de traduccions

en: Translation sets overview.
oc: Vista globala dels jòcs de traduccions.

en: Overview of existing translation sets.
oc: Vista globala dels jòcs de traduccions existent.

en: Simple translation sets API for generic objects
oc: API de jòc de traduccions simples per d'objèctes generics

en: Multilingual forum
oc: Forum multilingüe

en: Enables multilingual forum, translates names and containers.
oc: Active lo forum multilingüe, traduit los noms e les conteneurs.

en: Enter items that will be considered as translations of each other.
oc: Entratz los elements que seràn considerats coma des traduccions les uns per rapport als autres.

en: The item translation has been saved.
oc: La traduccion de l'element es estada enregistrada.

en: The item translation has been deleted.
oc: La traduccion de l'element es estada suprimida.

en: This item belongs to a multilingual menu. You can set a language for it.
oc: Aqueste element fa partida d'una menú multilingüe. Podètz lui definir una lenga.

en: Skip tags
oc: Ignorar las balisas

en: Skip queries with these tags. Enter a list of tags separated by commas.
oc: Ignorar las requèstas amb aquestas balisas. Sasir una lista de balisas separadas per de virgulas.

en: No translation sets available.
oc: Aucun jòc de traduccion disponible.

en: No translations
oc: Pas de traduccions

en: Extended language options
oc: Opcions de lenga espandidas

en: Redirect to translated page when available. SEO for multilingual sites.
oc: Redirige cap a la pagina traduite se elle existe. Optimise los sites multilingües per los motors de recèrca (SEO).

en: The language switcher will appear only after configuring <a href="!url">language detection</a>. You need to enable at least one method that alters URLs like <em>URL</em> or <em>Session</em>.
oc: Lo selector de lenga n'apparaîtra qu'aprèp aver configurat la <a href="!url">détection de la lenga</a>. Vos cal al mens activar une metòde que affecte les URLs, coma <em>URL</em> o <em>Session</em>.

en: This menu item belongs to a node, so it will have the same language as the node and cannot be localized.
oc: Aqueste element de menú aparten a un nosèl. Il aurà doncas la meteissa lenga que lo nosèl e pòt pas èsser localizat.

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Publishing options above.
oc: Elles seràn disponibles uniquement quand vous activarez lo support multilingüe dins les Opcions de publicacion mai haut.

en: Select translations
oc: Seleccionar las traduccions

en: Select existing terms or type new ones that will be created for each language.
oc: Seleccionar los tèrmes existents o en sasir de novèls que seràn creats per cada lenga.

en: For localizable elements, to have all items available for translation visit the <a href="@locale-refresh">translation refresh</a> page.
oc: Afin d'aver totes los elements localisables disponibles a la traduccion, visitez la pagina <a href="@locala-refresh">rafraîchissement de traduccion</a>.

en: Predefined language. If set, it will apply to all items.
oc: Lenga prédefinida. Un còp déterminée, elle s'aplicara a totes los elements.

en: Clean up left over strings.
oc: Netejar les cadenas de caractèrs inutiles.

en: Refreshing user defined strings
oc: Actualizacion des cadenas de caractèrs definidas per l'utilizaire

en: Starting string refresh
oc: Actualizacion des cadenas de caractèrs en cors

en: Error refreshing user defined strings
oc: Error al moment de l'actualizacion de las cadenas de caractèrs definidas per l'utilizaire

en: Successfully refreshed @count strings for %group
oc: @count cadenas de caractèrs del %group actualisées amb succès

en: Deleted @count left over strings.
oc: @count cadenas de caractèrs inutiles son estadas suprimidas.

en: Variable translation
oc: Traduccion de variabla

en: Multilingual - Internationalization
oc: Multilingüisme - Internacionalizacion

en: To translate the block content itself, <a href="@menu_translate_url">translate the menu</a> that is being shown.
oc: Per traduire lo contengut meteis del blòt, <a href="@menú_translate_url">traduire lo menú</a> qu'es afichat.

en: To translate the block content itself, <a href="@views_translate_url">translate the view</a> that is being shown.
oc: Per traduire lo contengut meteis del blòt, <a href="@menú_translate_url">traduire la vista</a> qu'es afichada.

en: This block has generated content, only the title can be translated here.
oc: Aqueste blòt conten del contengut generat, sol son títol pòt èsser traduit aicí.

en: Make this block translatable
oc: Rendre aqueste blòt traduisible

en: Show this block for these languages
oc: Afichar aqueste blòt per aquestas lengas

en: Save and translate
oc: Enregistrar e traduire

en: Configurable contact form categories.
oc: Categorias de formulari de contacte configurables.

en: Contact translation
oc: Traduccion de Contact

en: Makes contact categories and replies available for translation.
oc: Rend possible la traduccion des categorias e des responsas de contact.

en: To translate the forum, <a href="@edit">edit and make it translatable</a>, then <a href="@translate">translate the forum</a> and <a href="@list">its containers and sub-forums</a> on the taxonomy administration page.
oc: Per traduire lo forum, <a href="@edit">le modificar pel rendre traduisible</a>, puis <a href="@translate">traduire lo forum</a>, <a href="@list">ses conteneurs e sosforums</a> sus la pagina d'administracion des taxonomias.

en: Translations of menu item %title
oc: Traduccions de l'element de menú %title

en: menu items
oc: elements de menú

en: This module adds support for multilingual menus. You can setup multilingual options for each menu:
oc: Aqueste modul apond la presa en carga des menús multilingües. Podètz configurar des opcions multilingüas per cada menú :

en: Menus can be fully multilingual with translatable (or localized) menu items.
oc: Los menús pòdon èsser completament multilingües amb des elements de menús traduisibles (ou localizats).

en: Menus can be configured to have a fixed language. All menu items share this language setting and the menu will be visible in that language only.
oc: Los menús pòdon èsser configurats per aver una lenga fixe. Totes les elements de menú partagent aqueste paramètre de lenga e lo menú serà visible uniquement dins aquesta lenga.

en: Menus can also be configured to have no translations.
oc: Los menús pòdon tanben èsser configurats per ne pas aver de traduccions.

en: The multilingual options of a menu must be configured before individual menu items can be translated. Go to the <a href="@menu-admin">Menus administration page</a> and follow the "edit menu" link to the menu in question.
oc: Las opcions multilingüas d'un menú devon èsser configuradas abans que los elements de menú individuels puissent èsser traduits. Rendez-vous sus la <a href="@menú-admin">Pagina d'administracion des menús</a> e suivez lo ligam 'modificar lo menú' pel menú en question.

en: %language translation of menu item %title
oc: La traduccion en %language de l'element de menú %title

en: Delete translation
oc: Suprimir la traduccion

en: Delete path translation
oc: Suprimir lo camin de traduccion

en: translated
oc: traduch

en: not translated
oc: non traduit

en: Translations of term %title
oc: Traduccions del tèrme %title

en: %language translation of term %title
oc: Traduccion en %language del tèrme %title

en: - Select a language -
oc: - Seleccionar una lenga -

en: No multilingual options for @item_name_multiple. Only the @container_name will be translatable.
oc: Pas d'opcions multilingüas per les @item_name_multiple. Sol lo @container_name pourra èsser traduit.

en: Localize. @item_name_multiple_capitalized are common for all languages, but their name and description may be localized.
oc: Localiser. Los @item_name_multiple_capitalized son communs a totas las lengas, mas lor nom e lor descripcion pòdon èsser localizats.

en: Translate. Different @item_name_multiple will be allowed for each language and they can be translated.
oc: Traduire. Diferents @item_name_multiple seràn autorizats per cada lenga e pòdon èsser traduits.

en: Translate and Localize. @item_name_multiple_capitalized with language will allow translations. @item_name_multiple_capitalized without language will be localized.
oc: Traduire e Localiser. Los @item_name_multiple_capitalized dotés d'una lenga pourront èsser traduits. Las  @item_name_multiple_capitalized sens lenga seràn localizats.

en: Fixed Language. @item_name_multiple_capitalized will have a global language and they will only show up for pages in that language.
oc: Lenga fixe. Los @item_name_multiple_capitalized auront una lenga globala e apparaîtront uniquement sus las paginas dins aquesta lenga.

en: Items in this translation set
oc: Elements dins aqueste jòc de traduccions

en: Are you sure you want to delete %title translation set?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo jòc de traduccions %title ?

en: The translation set has been deleted.
oc: Lo jòc de traduccions es estat suprimit.

en: Contact category
oc: Categoria de contact

en: Field instance
oc: Instància de camp

en: Option %name
oc: Opcion %name

en: Instance
oc: Instància

en: forum containers
oc: conteneurs de forum

en: Translation saved locally for user defined string.
oc: La traduccion de la cadena de caractèrs definida per l'utilizaire es estada enregistrada localament.

en: [Source not found]
oc: [Font non-trobada]

en: [String not found]
oc: [Cadena de caractèrs non-trobada]

en: Cannot delete string, not found %location for text group %textgroup: %string
oc: Impossible de suprimir la cadena de caractèrs, %location non-trobat pel grop de tèxte %textgroup : %string

en: Updated string %location for text group %textgroup: %string
oc: La cadena de caractèrs %location pel grop de tèxte %textgroup : %string es estada mesa a jorn

en: Deleted string %location for text group %textgroup: %string
oc: La cadena de caractèrs %location pel grop de tèxte %textgroup : %string es estada suprimida.

en: Menus and menu items can be translated on the <a href="@configure_menus">Menu administration page</a>.
oc: Los menús e los elements de menú pòdon èsser traduits sus la <a href="@configure_menús">Pagina d'administracion des menús</a>.

en: Multilingual node options
oc: Opcions multilingüas del nosèl

en: Extended node options for multilingual sites.
oc: Opcions espandidas del nosèl pels sites multilingües.

en: Default language for content types with Multilingual support disabled.
oc: La lenga per defaut pels tipes de contenguts amb la presa en charge multilingüa desactivada.

en: The site's default language (Default behaviour).
oc: La lenga per defaut del site (Comportement per defaut).

en: Language neutral (Recommended).
oc: Lenga neutre (Recomandat).

en: Language that will be used as the source language for string translations. The default is the site default language.
oc: La lenga que serà utilizada coma lenga font per la traduccion des cadenas de caractèrs. La valor per defaut es la lenga per defaut del site.

en: This works differently to Drupal standard localization system: The strings will be translated from the <a href="@configure-strings">source language</a>, which defaults to the site default language (it may not be English), so changing the default language may cause all these translations to be broken.
oc: Aquò fonciona différemment del sistèma de localisation estandard de Drupal : les cadenas seràn traduites dempuèi la <a href="@configure-strings">lenga font</a>, que correspond per defaut a la lenga per defaut del site (ce pòt ne pas èsser l'anglés), ainsi cambiar la lenga per defaut del site pòt briser totas aquestas traduccions.

en: <strong>Warning</strong>: Changing the default language may have unwanted effects on string translations. Check also the <a href="@configure-strings">source language</a> for translations and read more about <a href="@i18n_string-help">String translation</a>
oc: <strong>Avertiment</strong> : Cambiar la lenga per defaut pòt aver des effets indésirés sus las traduccions des cadenas de caractèrs. Verificatz tanben la <a href="@configure-strings">lenga font</a> per las traduccions e documentez-vous a prepaus de <a href="@i18n_string-help">String translation</a>

en: This term already belongs to a <a href="@term-translation">translation set</a>. Changing language to <i>Language neutral</i> will remove it from the set.
oc: Aqueste tèrme aparten ja a un <a href="@term-translation">jeu de traduccions</a>. Passer la lenga a <i>Indépendant de la lenga</i> lo levara del jeu.

en: To set up multilingual options for blocks go to the <a href="@configure_blocks">Blocks administration page</a>.
oc: Per definir las opcions multilingüas des blocs, rendez-vous sus la <a href="@configure_blocks">Pagina d'administracion des Blòts</a>.

en: There are no translations to save.
oc: I a pas de traduccion a enregistrar.

en: Refreshed one string for enabled modules. | Refreshed @count strings for the enabled modules.
oc[0]: @count cadena de caractèrs actualisée per los moduls activats.
oc[1]: @count cadenas de caractèrs actualisées per los moduls activats.

en: Determines which language will be set for newly created content of types that don't have Multilingual support enabled.
oc: Détermine quelle lenga serà definida per les novèls contenguts creats de tipes que n'ont pas la presa en carga multilingüa activada.

en: Additionally, if <em>String translation</em> enabled, this module will localize all content type configuration texts.
oc: En outre, se <em>String translation</em> es activat, aqueste modul localisera totes los tèxtes de configuracion des tipes de contengut.

en: You can find some more per content type options on the <a href="@configure_content">Content types administration page</a>.
oc: Podètz trobar d'autres opcions per tipe de contengut sus la <a href="@configure_content">Pagina d'administracion des tipes de contengut</a>.

en: The translation system only translates strings with the selected text formats. All other strings will be ignored and removed from the list of translatable strings.
oc: Lo sistèma de traduccion ne traduit que les cadenas de caractèrs dins les formats de tèxtes seleccionats. Totas las autras cadenas de caractèrs seràn ignorées e retirées de la lista des cadenas de caractèrs traduisibles.

en: To have <em>Translation redirect</em> working with your content you should <a href="@admin_modules">enable the <em>Multilingual content</em> module</a>.
oc: Per far foncionar <em>Translation redirect</em> amb vòstre contengut vos cal <a href="@admin_moduls">activar lo modul <em>Multilingüal content</em></a>.
