Internationalization (7.x-1.16) - en to el translation catalogue (115 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: content
el: ύλη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: view
el: προβολή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Path
el: Διαδρομή

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: n/a
el: δ/υ

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Block
el: Μπλοκ

en: Node types
el: Τύποι ύλης

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Fields
el: Πεδία

en: Items
el: Αντικείμενα

en: String
el: Φράση

en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

en: menu
el: μενού

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Autocomplete taxonomy
el: Αυτόματη συμπλήρωση όρων ταξινόμησης

en: Promote
el: Προώθησε

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Not translated
el: Χωρίς μετάφραση

en: Translatable
el: Μεταφράσιμο

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
el: Το σύστημα των μενού αποθηκεύει μόνο τις διαδρομές του συστήματος, αλλά χρησιμοποιεί το URL ψευδώνυμο για παρουσίαση. Το %link_path έχει αποθηκευτεί ως %normal_path

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: @type: updated %title.
el: @type: ενημερώθηκε %title.

en: @type: added %title.
el: @type: προστέθηκε το %title.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου

en: Auto-reply
el: Αυτόματη απάντηση

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Save translations
el: Αποθήκευση μεταφράσεων

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Original text
el: Πρωτότυπο κείμενο

en: original
el: πρωτότυπο

en: translate
el: μετάφραση

en: outdated
el: ετεροχρονισμένο

en: <strong>@language_name</strong> (source)
el: <strong>@language_name</strong> (πηγή)

en: add translation
el: προσθέστε μετάφραση

en: Translations of %title
el: Μεταφράσεις του %title

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: @type %title has been created.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title δημιουργήθηκε.

en: @type %title has been updated.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title ενημερώθηκε.

en: The post could not be saved.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση της δημοσίευσης.

en: Save translation
el: Αποθήκευση μετάφρασης

en: Save string
el: Αποθήκευση φράσης

en: Edit string
el: Επεξεργασία φράσης

en: locale
el: προσαρμογή κατά τόπο

en: Source language
el: Γλώσσα προέλευσης

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Update translations
el: Ενημέρωση μεταφράσεων

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@i18n">μονάδα Internationalization</a>.

en: Already added languages
el: Γλώσσες που έχουν ήδη προστεθεί

en: Languages not yet added
el: Γλώσσες που δεν προστέθηκαν ακόμη

en: String not found.
el: Δεν βρέθηκαν φράσεις.

en: Allowed HTML tags: @tags
el: Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
el: To λεξιλόγιο στο οποίο ανήκει ο όρος.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
el: Ο γονικός όρος ενός όρου ταξινόμησης, αν υπάρχει τέτοιος.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: All pages except those listed
el: Να εμφανίζεται σε κάθε σελίδα εκτός από τις παρακάτω.

en: Only the listed pages
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
el: Στις σελίδες στις οποίες ο παρακάτω κώδικας PHP επιστρέφει τιμή <code>TRUE</code> (για προγραμματιστές PHP μόνο)

en: Pages or PHP code
el: Σελίδες ή κώδικας PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Add new @node_type
el: Πρόσθεσε νέο @node_type

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
el: Η διαδρομή στην οποία παραπέμπει αυτό το στοιχείο μενού. Αυτή μπορεί να είναι μια εσωτερική διαδρομή του Drupal, όπως η %add-node, ή μια εξωτερική διεύθυνση URL, όπως η %drupal. Εισάγετε %front για παραπομπή στην αρχική σελίδα του ιστοτόπου.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
el: Ο μέγιστος αριθμός θυγατρικών στοιχείων του μενού είναι ορισμένος σε !maxdepth. Μερικές παραπομπές των γονικών μενού μπορεί να μην εμφανίζονται αν η επιλογή του ξεπερνάει αυτό το όριο.

en: <em>Edit @type</em> @title
el: <em>Επεξεργασία @type</em> @title

en: There is currently no content classified with this term.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει περιεχόμενο που να έχει ταξινομηθεί με αυτόν τον όρο.

en: Contact forms
el: Φόρμες επικοινωνίας

en: The name of the content type.
el: Το όνομα του τύπου ύλης.

en: The optional description of the content type.
el: Η προαιρετική περιγραφή του τύπου ύλης.

en: Language selection
el: Επιλογή γλώσσας

en: Delete translation
el: Διαγραφή μετάφρασης
