Internationalization (7.x-1.19) - en to sk translation catalogue (154 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Title
sk: Názov

en: Body
sk: Text

en: Pages
sk: Stránky

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: content
sk: obsah

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: view
sk: zobraziť

en: Edit
sk: Upraviť

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Category
sk: Kategória

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Save
sk: Uložiť

en: Path
sk: Cesta

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Unknown
sk: Neznámy

en: n/a
sk: nie je

en: Paths
sk: Cesty

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Created
sk: Vytvorené

en: Block
sk: Blok

en: Node types
sk: Typy uzlov

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: Published
sk: Zverejnené

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Fields
sk: Polia

en: Items
sk: Položky

en: Terms
sk: Termíny

en: String
sk: Reťazec

en: Undefined
sk: Nedefinované

en: English
sk: Angličtina

en: Languages
sk: Jazyky

en: Moderate
sk: Moderovať

en: Autocomplete taxonomy
sk: Automatické dokončovanie taxonómie

en: terms
sk: termíny

en: Revision
sk: Revízia

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Translations
sk: Preklady

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Edit translation
sk: Upraviť preklad

en: Not translated
sk: Nepreložené

en: (source)
sk: (zdroj)

en: Translatable
sk: Prekladateľný

en: Variables
sk: Premenné

en: Multilingual system
sk: Viacjazyčný systém

en: Internationalization
sk: Internacionalizácia

en: Content selection mode
sk: Spôsob výberu obsahu

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
sk: Normálna - Všetky zapnuté jazyky budú povolené.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
sk: Rozšírená - Všetky definované jazyky budú povolené

en: Multilingual options
sk: Viacjazyčné možnosti

en: Multilingual settings
sk: Viacjazyčné nastavenia

en: Strings
sk: Reťazce

en: Blocks
sk: Bloky

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sk: Menu systém obsahuje iba systémové cesty, ale pre zobrazenie sa použijú URL aliasy. %link_path bol uložený ako %normal_path

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: @type: updated %title.
sk: @type: aktualizované %title.

en: @type: added %title.
sk: @type: pridané %title.

en: Context
sk: Kontext

en: Field settings
sk: Nastavenie poľa

en: Auto-reply
sk: Automatická odpoveď

en: Translate
sk: Preložiť

en: Save translations
sk: Uložiť preklad

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: Original text
sk: Pôvodný text

en: vocabulary
sk: slovník

en: original
sk: pôvodný

en: outdated
sk: zastaraný

en: <strong>@language_name</strong> (source)
sk: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: add translation
sk: pridať preklad

en: Translations of %title
sk: Preklad %title

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: @type %title has been created.
sk: @type %title bol vytvorený.

en: @type %title has been updated.
sk: @type %title bol aktualizovaný.

en: The post could not be saved.
sk: Príspevok nemôže byť uložený.

en: Save translation
sk: Uložiť preklad

en: Save string
sk: Uložiť reťazce

en: Edit string
sk: Upraviť reťazec

en: locale
sk: lokalizácia

en: Source language
sk: Zdrojový jazyk

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Select translations for %title
sk: Zvoľte preklady pre %title

en: Update translations
sk: Aktualizovať preklady

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
sk: Tento modul vylepšuje podporu pre viacjazyčný obsah na stránkach Drupalu:

en: Shows content depending on page language.
sk: Zobrazuje obsah v závislosti od jazyka stránky.

en: Handles multilingual variables.
sk: Spracováva viacjazyčné premenné.

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
sk: Rozširuje jazykové možnosti pre zvolený typ obsahu. Pre preklad týchto typov obsahov sprístupňuje všetky definované jazyky, nie len tie, ktoré sú zapnuté.

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
sk: Poskytuje blok pre výber jazyka a dve funkcie témy: <em>i18n_flags</em> a <em>i18n_links</em>.

en: This is the base module for several others adding different features:
sk: Tento je základný modul pre niektoré ďalšie moduly, ktoré pridávajú rôzne funkcie:

en: Multilingual menu items.
sk: Viacjazyčné položky menu.

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
sk: Viacjazyčná taxonómia pridá jazykové pole pre zadanie taxonomických slovníkov a termínov.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
sk: Viac informácií sa dozviete v online príručke pre <a href="@i18n">modul Internationalization</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
sk: Ak chcete povoliť viacjazyčnú podporu pre špecifický typ obsahu prejdite na <a href="@configure_content_types">konfiguráciu typov obsahu</a>.

en: Extended language support
sk: Rozšírená podpora jazyka

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
sk: Pokiaľ je povolené, budú pre tento typ obsahu povolené všetky definované jazyky, aj tie ktoré nie sú zapnuté. Toto je užitočné, ak chcete mať obsah vo viacerých jazykoch ako prostredie.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
sk: Konfigurácia rozšírených možností pre viacjazyčný obsah a preklady.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
sk: Zlepší v Drupale podporu viacjazyčných funkcií.

en: Select text groups
sk: Zvoľte skupiny textov

en: Refresh strings
sk: Obnoviť reťazce

en: On this page you can refresh and update values for user defined strings.
sk: Na tejto stránke môžete obnoviť a aktualizovať hodnoty pre používateľom definované reťazce.

en: Already added languages
sk: Už pridané jazyky

en: String translation
sk: Preklad reťazca

en: %capital_name is a vocabulary with a fixed language. All the terms in this vocabulary will have %language language.
sk: %capital_name je slovník s fixným jazykom. Všetky termíny v tomto slovníku budú mať %language jazyk.

en: Translation mode
sk: Mód prekladu

en: Add translation
sk: Pridať preklad

en: Languages not yet added
sk: Zatiaľ nepridané jazyky

en: String not found.
sk: Reťazec nenájdený.

en: Allowed HTML tags: @tags
sk: Povolené sú HTML značky: @tags

en: Not restricted
sk: Neobmedzené

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
sk: Slovník, ku ktorému patrí termín taxonómie.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
sk: Nadradený termín termínu taxonómie, ak existuje.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
sk: Názov slovníka taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: All pages except those listed
sk: Všetky stránky okrem týchto vypísaných

en: Only the listed pages
sk: Len vypísané stránky

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Určte stránky použitím ich ciest. Vložte jednu cestu na riadok. Znak '*' je zástupný znak. Ukážkové cesty sú %blog pre stránku bloku a %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je hlavná stránka.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
sk: Stránky, na ktorých tento PHP kód vráti <code>TRUE</code> (len pre odborníkov)

en: Pages or PHP code
sk: Stránky alebo PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený PHP kód, vkladajte kód medzi značky  %php. Zoberte na vedomie, že pri vložení chybného kódu PHP sa môžu stať vaše stránky nefunkčnými.

en: Add new @node_type
sk: Pridať nový @node_type

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sk: Cesta pre tento odkaz v menu. Môže to byť interná cesta v Drupale, napr. %add-node alebo externá URL adresa, napr. %drupal. Zadajte %front pre odkaz na hlavnú stránku.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Maximálna hĺbka pre odkaz a všetkých jeho potomkov je obmedzená na !maxdepth. Niektoré odkazy v menu nemusia byť dostupné ako rodič pokiaľ presiahli tento limit potomkov.

en: <em>Edit @type</em> @title
sk: <em>Upraviť @type</em> @title

en: There is currently no content classified with this term.
sk: Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

en: Contact forms
sk: Kontaktné formuláre

en: The name of the content type.
sk: Názov typu obsahu.

en: The optional description of the content type.
sk: Nepovinný opis typu obsahu.

en: Language selection
sk: Výber jazyka

en: For localizable elements, to have all items available for translation visit the <a href="@locale-refresh">translation refresh</a> page.
sk: Aby boli k dispozícii na preklad všetky lokalizovateľné elementy, môžete na stránke <a href="@locale-refresh">aktualizácie prekladov</a> obnoviť a aktualizovať hodnoty pre používateľom definované reťazce.

en: Menus can be configured to have a fixed language. All menu items share this language setting and the menu will be visible in that language only.
sk: Menu môže byť nakonfigurované tak, že bude mať fixný jazyk. Všetky menu položky budú zdieľať tento jazyk a menu bude viditeľné iba v tomto zvolenom jazyku.

en: No multilingual options for @item_name_multiple. Only the @container_name will be translatable.
sk: @item_name_multiple_capitalized sa nebudú prekladať. Preložiteľný bude iba @container_name

en: Localize. @item_name_multiple_capitalized are common for all languages, but their name and description may be localized.
sk: Lokalizovať. @item_name_multiple_capitalized sú spoločné pre všetky jazyky, ale ich názov a popis môžu byť lokalizované.

en: Translate. Different @item_name_multiple will be allowed for each language and they can be translated.
sk: Prekladať. Rôzne @item_name_multiple budú povolené pre každý jazyk a môžu byť prekladané.

en: Translate and Localize. @item_name_multiple_capitalized with language will allow translations. @item_name_multiple_capitalized without language will be localized.
sk: Prekladať a lokalizovať. @item_name_multiple_capitalized s prideleným jazykom budú mať umožnené prekladanie. @item_name_multiple_capitalized bez prideleného jazyka budú lokalizované.

en: Fixed Language. @item_name_multiple_capitalized will have a global language and they will only show up for pages in that language.
sk: Fixný jazyk. @item_name_multiple_capitalized budú mať globálny jazyk a zobrazia sa iba na stránkach v tomto príslušnom jazyku.
