Internationalization (7.x-1.25) - en to mr translation catalogue (45 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Pages
mr: पाने

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: content
mr: मजकूर

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Path
mr: रस्ता

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: Updated
mr: सुधारित

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Block
mr: भाग

en: Node types
mr: धाग्याचे प्रकार

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Published
mr: प्रकाशित

en: String
mr: संज्ञा

en: Undefined
mr: अव्याख्यात

en: English
mr: इंग्लीश

en: Languages
mr: भाषा

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Comment settings
mr: प्रतिक्रिया संरचना

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Translatable
mr: अनुवादक्षम

en: Original text
mr: मूळ अक्षर

en: @type %title has been updated.
mr: @type %title संग्रहीत केले

en: locale
mr: स्थानीक

en: Contact forms
mr: संपर्काचे फॉर्म्स
