Internationalization (7.x-1.26) - en to ast translation catalogue (45 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Pages
ast: Páxines

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: content
ast: conteníu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: view
ast: vista

en: Edit
ast: Editar

en: Help text
ast: Testu d'aida

en: Category
ast: Categoría

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Path
ast: Camín

en: Menu
ast: Menú

en: Updated
ast: Anováu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: n/a
ast: n/d

en: Configure
ast: Configurar

en: Created
ast: Fechu

en: Block
ast: Bloque

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Menu link
ast: Enllaz del menú

en: Published
ast: Espublizáu

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: Items
ast: Elementos

en: String
ast: Cadena

en: English
ast: Inglés

en: menu
ast: menú

en: Languages
ast: Llingües

en: Autocomplete taxonomy
ast: Taxonomía del autocompletáu

en: Revision
ast: Revisión

en: Not published
ast: Ensin espublizar
