Internationalization (7.x-1.26) - en to bs translation catalogue (59 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Pages
bs: Stranice

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: content
bs: sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Category
bs: Kategorija

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Path
bs: Putanja

en: Node type
bs: Tip noda

en: Menu
bs: Meni

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Created
bs: Kreiran

en: Block
bs: Blok

en: Published
bs: Objavljeno

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Fields
bs: Polja

en: English
bs: Engleski

en: menu
bs: meni

en: Languages
bs: Jezici

en: Revision
bs: Revizije

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Comment settings
bs: Postavke komentara

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Not translated
bs: Nije prevedeno

en: Blocks
bs: Blokovi

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bs: Meni sistem čuva samo sistemske putanje ali će koristiti URL zamjenu za prikaz. %link_path je sačuvan kao %normal_path

en: Language neutral
bs: Neutralan jezik

en: @type: updated %title.
bs: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
bs: @type: dodat %title.

en: Translate
bs: Prevedi

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: outdated
bs: star

en: add translation
bs: dodaj prevod

en: Translations of %title
bs: Prevod za %title

en: Book outline
bs: Zabilješke knjige

en: @type %title has been created.
bs: @type %title je kreiran.

en: @type %title has been updated.
bs: @type %title je osvježen.

en: The post could not be saved.
bs: Članak nije mogao biti sačuvan.

en: locale
bs: lokalno

en: Post date
bs: Datum objave

en: Current language
bs: Trenutni jezik
