Internationalization (7.x-1.30) - en to nn translation catalogue (60 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Pages
nn: Sider

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: content
nn: innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: view
nn: vis

en: Edit
nn: Rediger

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: Category
nn: Kategori

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Path
nn: Sti

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Created
nn: Laga

en: Block
nn: Blokk

en: Published
nn: Publisert

en: Fields
nn: Felt

en: Items
nn: Element

en: Terms
nn: Termar

en: String
nn: Streng

en: English
nn: Engelsk

en: menu
nn: meny

en: Languages
nn: Språk

en: Autocomplete taxonomy
nn: Autofullfør taksonomi

en: Revision
nn: Utgåve

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Comment settings
nn: Kommentarinnstillingar

en: Blocks
nn: Blokkar

en: Language neutral
nn: Språknøytral

en: Auto-reply
nn: Automatisk svar

en: Translate
nn: Omset

en: Save translations
nn: Lagre omsetjingar

en: Create @name
nn: Lag @name

en: Original text
nn: Opphavleg tekst

en: Book outline
nn: Bokstruktur

en: @type %title has been created.
nn: @type %title har vorte oppretta.

en: @type %title has been updated.
nn: @type %title er oppdatert.

en: Save string
nn: Lagre streng

en: Edit string
nn: Rediger streng

en: locale
nn: lokaltilpassing

en: Already added languages
nn: Språk som allereie er lagt til

en: Languages not yet added
nn: Språk som ikkje er lagt til

en: Text group
nn: Tekstgruppe

en: String not found.
nn: Strengen vart ikkje funnen.

en: Allowed HTML tags: @tags
nn: Tillatne HTML-kodar: @tags

en: Add new @node_type
nn: Legg til nytt @node_type

en: <em>Edit @type</em> @title
nn: <em>Rediger @type</em> @title
