Internationalization (7.x-1.35) - en to ur translation catalogue (39 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Pages
ur: صفحات

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Help text
ur: مدد کے لیے عبارت

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Configure
ur: ترتیب

en: Block
ur: بلاک

en: Items
ur: سرخیاں

en: String
ur: سطر

en: Undefined
ur: غیر واضح

en: English
ur: انگریزی

en: Languages
ur: زبانیں

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Translatable
ur: قابلِ ترجمہ

en: Blocks
ur: بلاکس

en: Save translations
ur: تراجم کو محفوظ کریں

en: Original text
ur: اصل متن

en: locale
ur: ترجمہ

en: Already added languages
ur: پہلے سے شامل کردہ زبانیں

en: Languages not yet added
ur: وہ زبانیں جو ابھی تک شامل نہیں کی گئیں

en: Text group
ur: عبارتی مجموعہ

en: String not found.
ur: سطر نہیں ملی۔
