Internationalization (7.x-1.4) - en to be translation catalogue (161 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: Reset to defaults
be: Вярнуцца да прадвызначаных наладак

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Multiple
be: Мносны

en: Category
be: Катэгорыя

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: Path
be: Сцежка

en: Menu
be: Меню

en: Updated
be: Абноўлена

en: Unknown
be: Невядомы

en: n/a
be: [няма]

en: Paths
be: Шляхі

en: Configure
be: Правіць

en: Created
be: Створана

en: Block
be: Блок

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: Published
be: Апублікавана

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Fields
be: Палі

en: Items
be: Элементы

en: String
be: Радок

en: Undefined
be: Не вызначана

en: English
be: Ангельская

en: menu
be: меню

en: Languages
be: Мовы

en: Autocomplete taxonomy
be: Аўтазапаўняльная таксанамія

en: Revision
be: Версія

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Translations
be: Пераклады

en: Comment settings
be: Налады каментараў

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Not translated
be: Не перакладзена

en: Translatable
be: з магчымасцю пераклада

en: Multilingual system
be: Шматмоўная сістэма

en: Internationalization
be: Інтэрнацыяналізацыя

en: Multilingual settings
be: Шматмоўныя параметры

en: Blocks
be: Блокі

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
be: Сістэма меню захоўвае толькі сістэмныя сцежкі, але для адлюстравання будзе выкарыстоўваць URL псеўданімаў. %link_path быў захаваны ў %normal_path

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: Context
be: Кантэкст

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: Auto-reply
be: Аўтаадказ

en: Translate
be: Перакласці

en: Save translations
be: Захаваць пераклады

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Original text
be: Арыгінальны тэкст

en: original
be: першапачатковы

en: outdated
be: састарэлы

en: <strong>@language_name</strong> (source)
be: <strong>@language_name</strong> (крыніца)

en: add translation
be: Дадаць пераклад

en: Translations of %title
be: Пераклады %title

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: Edit string
be: Змяніць радок

en: locale
be: лакалізацыя

en: Update translations
be: Абнавіць пераклады

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
be: Гэты модуль паляпшае падтрымку шматмоўнага змесціва на Друпал сайтах

en: Shows content depending on page language.
be: Паказвае змесціва ў залежнасці ад мовы старонкі.

en: Handles multilingual variables.
be: Кантралюе шматмоўныя пераменныя

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
be: Пашыраныя моўныя опцыі для абраных тыпаў змесціва. Для гэтых тыпаў змесціва будуць дазволеныя пераклады на ўсе азначаныя мовы, а не толькі на тыя, што актывіраваны.

en: This is the base module for several others adding different features:
be: Гэты модуль - базавы для некаторых іншых, што прадстаўляюць розныя дададковыя магчымасці

en: Multilingual menu items.
be: Шматмоўныя элементы меню

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
be: Шматмоўная таксанамія дадае поле для вызначэння мовы да тэрмінаў і спісаў слоў таксанаміі.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
be: Дадатковую інфармацыю гляздець ў онлайн падручніку Модуля Інтэрнацыяналізацыі

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
be: Каб уключыць падтрымку шматмоўя для асобных тыпаў змесціва, <a href="@configure_content_types">ідзіце ў налады тыпаў</a>. змесціва.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
be: Зрабіць канфігурацыю дадатковых опцый шматмоўнага змесціва і перакладаў.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
be: Пашырае падтрымку Друпалам магчымасцяў шматмоўя.

en: This module provides support for multilingual blocks.
be: Гэты модуль забяспечвае падтрымку шматмоўных блокаў.

en: You can set up a language for a block or define it as translatable:
be: Вы маеце магчымасць абраць мову блока ці дазволіць блоку мець пераклады.

en: Blocks with a language will be displayed only in pages with that language.
be: Блок, што адносіцца да нейкай мовы, будзе паказаны толькі на старонках гэтай мовы.

en: Already added languages
be: Ужо дададзеныя мовы

en: Add translation
be: Дадаць пераклад

en: Languages not yet added
be: Мовы яшчэ не дададзеныя

en: String not found.
be: Радок не знойдзены.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
be: Паданы радок утрымлівае недазволены HTML: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
be: Спроба захаваць пераклад радка з недазволенным HTML: %string

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксаноміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксаноміі.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
be: Слоўнік да якога належыць тэрмін таксаноміі.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
be: Бацькоўскі тэрмін тэрміна таксаноміі, калі існуе.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксаноміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксаноміі (па жаданню)

en: All pages except those listed
be: Усе старонкі, акрамя пералічаных

en: Only the listed pages
be: Толькі пералічаныя старонкі

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
be: Вызначы старонкі, выкарыстоўваючыя гэты шлях. Увядзі адзін шлях на кожны радок. Зорачка '*' - сімвал групавы. Прыклад шляхоў для старонкі блога - %blog. %blog-wildcard - для кожнага персанальнага блога. %front - для галоўнай старонкі.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
be: Старонкі на які гэты PHP код вяртае <code>TRUE</code> (толькі для экспертаў)

en: Pages or PHP code
be: Старонкі або PHP код

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
be: Калі абраны варыянт уводу PHP, увядзіце PHP код паміж %php. Заўважце, што выкананне некарэктнага PHP кода можа зламаць ваш Drupal сайт.

en: Add new @node_type
be: Дадаць новага(ую) @node_type

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
be: Сцежка для гэтай спасылкі меню. У якасці яе можа выступаць унутраная сцежка Drupal, такая як %add-вузел, альбо знешні URL, такі як %drupal. Увядзіце %front для спасылкі на галоўную старонку.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
be: Максімальная глыбіня для пункта меню і ўсіх яго нашчадкаў зафіксавана ў памеры !maxdepth. Некаторыя пункты меню могуць быць недаступныя ў якасці бацькоўскіх з-за дасягнення гэтага абмежавання.

en: <em>Edit @type</em> @title
be: <em>Рэдагаваць @type</em> @title

en: There is currently no content classified with this term.
be: На цяперашні час не існуе змесціва класіфікаванага гэтым тэрмінам.

en: Contact forms
be: Кантактныя фармуляры (формы)

en: Configurable blocks titles and content.
be: Назвы блокаў і змесціва з магчымасцю канфігурацыі

en: Block languages
be: Блок моваў

en: Enables language selector for blocks and optional block translation.
be: Актывіраваць выбар моваў для блокаў і дадатковы пераклад блока.

en: Configurable fields descriptions, defaults, options, etc.
be: Апісанні палёў, значэнні па змаўчанні, опцыі і г.д., якія можна канфігураваць.

en: Default translated
be: Перакладзенае па змаўчанні

en: Field translation
be: Пераклад поля

en: Translate field properties
be: Перакласці ўласцівасці поля

en: Translatable menu items: title and description.
be: Назва і апісанне - элементы меню, якія можна перакласці.

en: Languages for content
be: Мова змесціва (зместа)

en: Enabled languages only.
be: Толькі актывіраваныя мовы.

en: All defined languages will be allowed.
be: Будуць дазволеныя ўсе пазначаныя мовы.

en: Determines which languages will be allowed for content creation.
be: Вызначае, якая мова будзе дазволеная для стварэння зместа.

en: Mixed options for multilingual sites.
be: Змешаныя опцыі для шматмоўных сайтаў.

en: If no language is selected, block will show regardless of language.
be: Калі не абрана ніякай мовы, блок будзе паказаны незалежна ад яе.

en: Not translatable
be: без магчымасці пераклада

en: Restricted to certain languages
be: Абмежаваны да некаторых моваў

en: Language selection
be: Выбар мовы

en: Translation sets
be: Шэраг перакладаў

en: Multilingual forum
be: Шматмоўны форум

en: Enables multilingual forum, translates names and containers.
be: Актывіраваць шматмоўны форум, перакласці назвы і кантэйнеры.

en: Enter items that will be considered as translations of each other.
be: Увесці элементы, якія будуць разглядацца ў якасці перакладаў адзін да другога.

en: The item translation has been saved.
be: Пераклад элемента быў захаваны

en: The item translation has been deleted.
be: Пераклад элемента быў выдалены.

en: This item belongs to a multilingual menu. You can set a language for it.
be: Гэты элемент належыць да шматмоўнага меню. Вы маеце магчымасць абраць яму мову.

en: The language switcher will appear only after configuring <a href="!url">language detection</a>. You need to enable at least one method that alters URLs like <em>URL</em> or <em>Session</em>.
be: Пераключальнік моваў з’явіцца толькі пасля канфігурацыі вызначэння моваў. Вам патрэбна актывіраваць хаця б адзін мэтад, што змяняе URL-лі, як URL ці Сесію.

en: This menu item belongs to a node, so it will have the same language as the node and cannot be localized.
be: Гэты элемент меню належыць вузлу, гэткім чынам, ён атрымае тую самую мову, што і вузел, і не можа быць лакалізаваны.

en: Multilingual - Internationalization
be: Шматмоўе - Інтэрнацыяналізацыя

en: To translate the block content itself, <a href="@menu_translate_url">translate the menu</a> that is being shown.
be: Каб зрабіць пераклад змесціва самога блока, перакладзіце меню, якое было паказана.

en: To translate the block content itself, <a href="@views_translate_url">translate the view</a> that is being shown.
be: Каб зрабіць пераклад змесціва самога блока, перакладзіце view (выгляд), які быў паказаны.

en: This block has generated content, only the title can be translated here.
be: Гэты блок мае генераванае змесціва, тут можа быць перакладзены толькі загаловак.

en: Make this block translatable
be: Даць блоку магчымасць мець пераклады

en: Show this block for these languages
be: Паказаць блок для гэтых моваў

en: Save and translate
be: Захаваць і перакласці.

en: Configurable contact form categories.
be: Кантактныя фармуляры з магчымасцю канфігурацыі катэгорый

en: Translations of menu item %title
be: Пераклады элемента меню %title

en: menu items
be: элементы меню

en: This module adds support for multilingual menus. You can setup multilingual options for each menu:
be: Гэты модуль дадае падтрымку шматмоўных меню. Вы можаце настроіць шматмоўныя параметры для кожнага меню:

en: Menus can be fully multilingual with translatable (or localized) menu items.
be: Меню можа быць паўнавартасна шматмоўным з магчымасцю преклада (ці лакалізацыі) элементаў меню.

en: Menus can be configured to have a fixed language. All menu items share this language setting and the menu will be visible in that language only.
be: Меню можна настроіць на атрыманне зафіксаванай (канкрэтнай) мовы. Усе элементы меню адносяцца да гэтай мовы, і само меню будзе бачна толькі на гэтай мове.

en: Menus can also be configured to have no translations.
be: Меню можна таксама настроіць на атрыманне перакладаў.

en: The multilingual options of a menu must be configured before individual menu items can be translated. Go to the <a href="@menu-admin">Menus administration page</a> and follow the "edit menu" link to the menu in question.
be: Шматмоўныя параметры меню трэба настроіць да таго, як можна бузде перакладаць індывідуальныя яго элементы. Ідзіце на Старонку адміністрацыі меню, дзе націсніце на "рэдагаваць меню", каб абраць жаданае меню.

en: Instance
be: Асобнік

en: Menus and menu items can be translated on the <a href="@configure_menus">Menu administration page</a>.
be: Меню і элементы меню можна перакласці на Старонцы адміністрацыі меню.

en: To set up multilingual options for blocks go to the <a href="@configure_blocks">Blocks administration page</a>.
be: Каб зрабіць шматмоўныя настройкі блокаў, ідзіце на Старонку адміністрацыі блокаў.

en: There are no translations to save.
be: Няма перакладаў на захаванне.
