Internationalization (7.x-1.35) - en to bo translation catalogue (134 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: delete
bo: བསུབ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Taxonomy
bo: རིགས་དབྱེ

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Help text
bo: རོགས་རམ་ཡིག་ཆ

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Node type
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Paths
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Node types
bo: ཚིགས་ཚེག་གི་རིགས།

en: Not found
bo: མ་རྙེད

en: Menu link
bo: འདེམས་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Terms
bo: ཐ་སྙད

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: English
bo: English(དབྱིན་སྐད།)

en: menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Languages
bo: སྐད་རིགས

en: Autocomplete taxonomy
bo: རང་འགྲུབ་ཀྱི་རིགས་དབྱེ

en: Revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས

en: Not published
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད

en: Translations
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Comment settings
bo: དཔྱད་གཏམ་སྒྲིག་འགོད

en: Sticky
bo: གྲས་མགོར་འཇོག་པ

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Edit translation
bo: འགྱུར་ཡིག་རྩོམ་སྒྲིག

en: Not translated
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱས་མེད

en: (source)
bo: (ཁུངས།)

en: Variables
bo: འགྱུར་གྲངས

en: Multilingual system
bo: སྐད་མང་རྒྱུད་ཁོངས།

en: Internationalization
bo: རྒྱལ་སྤྱི་ཅན།

en: Content selection mode
bo: ནང་དོན་གདམ་གསེས་ཀྱི་དཔེ་རྣམ།

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
bo: ཚད་གཞི།  - སྤྱོད་མཁན་ཀྱིས་སྤྱད་པའི་སྐད་རིགས་ཡོད་ཚད་བྱ་རུང་བ།

en: Extended - All defined languages will be allowed.
bo: དྲག་སྤེལ།  - སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རང་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐད་རིགས་ཡོད་ཚད་བྱ་རུང་བ།

en: Multilingual options
bo: སྐད་མང་གདམ་ཚན།

en: Multilingual settings
bo: སྐད་མང་སྒྲིག་འགོད།

en: Strings
bo: ཡིག་ཕྲེང་།

en: Blocks
bo: ལྷུ་ལག

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bo: འདེམས་བྱང་མ་ལག་གིས་མ་ལག་གི་སྦྲེལ་ལམ་ཁོ་ན་ཉར་ཚགས་བྱེད་པ་ཡིན། ཡིན་ཡང་འཆར་དུས་སུ་དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན་བེད་སྤྱོད་པ་དང། དཔེར་ན་%link_path་ནི་%normal_path་སྤྱད་ནས་ཉར་ཚགས་བྱས་ཡོད།

en: Language neutral
bo: སྐད་རིགས་ལ་དབྱེ་བ་མི་བྱེད་པ

en: @type: updated %title.
bo: @type་ཡིན་པའི་%title་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: @type: added %title.
bo: @type་ཡིན་པའི་%title་ཁ་སྣོན་བྱས་ཟིན།

en: Context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Field settings
bo: གནས་ཁོངས་སྒྲིག་འགོད

en: Auto-reply
bo: རང་འགུལ་གྱིས་ལན་འདེབས་པ།

en: Translate
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱེད

en: Save translations
bo: བསྒྱུར་ཡིག་ཉར་བ

en: Create @name
bo: @name་ཞིག་གསར་བཟོ་བྱེད་པ

en: Original text
bo: མ་ཡིག

en: original
bo: ཐོག་མ

en: translate
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱེད

en: outdated
bo: དུས་ཡོལ་ཟིན

en: <strong>@language_name</strong> (source)
bo: <strong>@language_name</strong> ༼ཡིག་སྒྱུར་ཁུངས༽

en: add translation
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཁ་སྣོན

en: Translations of %title
bo: %title་ཡི་ཡིག་སྒྱུར

en: Book outline
bo: དེབ་ཀྱི་མདོར་བསྟན

en: @type %title has been created.
bo: ནང་དོན་རིགས་@type་ཡིན་པའི་ཁ་བྱང་%title་གསར་བཟོ་བྱས་ཚར།

en: @type %title has been updated.
bo: ནང་དོན་རིགས་@type་ཡིན་པའི་ཁ་བྱང་%title་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: The post could not be saved.
bo: གསར་སྤེལ་གྱི་ནང་དོན་ཉར་ཚགས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Node title mismatch. Please check your selection.
bo: ཚིགས་ཚེག་གི་མིང་ཟླ་སྒྲིག་བྱེད་མ་ནུས། ཁྱེད་ཀྱི་གདམ་གསེས་བྱས་པར་ཞིབ་བཤེར་བྱས།

en: Found no valid post with that title: %title
bo: ཁ་བྱང་འདི་འདྲ་ཅན་གྱི་རྩོམ་ཡིག་ཅིག་རྙེད་མ་བྱུང་།:%title

en: Save translation
bo: ལོ་ཙྰ་ཉར་ཚགས།

en: Edit string
bo: ཡིག་ཕྲེང་རྩོམ་སྒྲིག

en: locale
bo: རང་ལུགས

en: Post date
bo: སྤེལ་པའི་དུས

en: Current language
bo: མིག་སྔའི་སྐད་རིགས

en: Update translations
bo: ལོ་ཙྰ་གསར་སྒྱུར།

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
bo: དཔེ་དུམ་འདི་ཡིས་Drupalདྲ་ཚིགས་ཀྱིས་སྐད་མང་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་ནུས་ལེགས་བཅོས་བྱས་ཡོད།：

en: Shows content depending on page language.
bo: དྲ་ངོས་སྐད་རིགས་གཞི་བྱས་ནས་ནང་དོན་མངོན་པ།

en: Handles multilingual variables.
bo: སྐད་མང་འགྱུར་ཚད་སྒྲིག་གཅོད་བྱེད་པ།

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས་ཀྱིས་རྒྱ་སྐྱེད་པའི་སྐད་རིགས་གདམ་ཚན་འདེམས་ནས། རང་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐད་རིགས་ཀྱིས་ནང་དོན་འདི་བསྒྱུར་བར་བྱེད་དུ་ཅིག

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
bo: སྐད་རིགས་གདམ་གསེས་དང་བརྗོད་གཞི་བྱེད་ནུས་ལ་ཁུལ་དུམ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས། <b>i18n_flags</b> and <b>i18n_links</b>。

en: This is the base module for several others adding different features:
bo: འདི་ནི་བྱེད་ནུ་མི་འདྲ་བ་འགའ་ཁ་སྣོན་བྱས་པའི་གཞི་རྩའི་དཔེ་དུམ་ཞིག་ཡིན།(This is the base module for several others adding different features)：

en: Multilingual menu items.
bo: སྐད་མང་འདེམས་ཚན།

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
bo: སྐད་མང་རིགས་འབྱེད་ཀྱིས་རིགས་དབྱེ་བའི་མིང་མཛོད་ལ་སྐད་རིགས་ཀྱི་ཡིག་དུམ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱས་ཡོད།

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
bo: དམིགས་འཛུགས་བྱས་པའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས་ལ་སྐད་རིགས་མང་བས་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དགོས་ན <a href="@configure_content_types">ནང་དོན་གྱི་རིགས་སྡེབ་སྒྲིག</a>ཞེས་པ་ལ་ལྟ་ཞིབ་གནངས་རོག

en: Extended language support
bo: རྒྱ་སྐྱེད་པའི་སྐད་རིགས་ཀྱི་རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
bo: སྐད་མང་ནང་དོན་དང་ཡིག་སྒྱུར་གྱི་རྒྱ་སྐྱེད་གདམ་ཚན་སྡེབ་སྒྲིག་བྱས།

en: Extends Drupal support for multilingual features.
bo: Drupalཡིས་སྐད་མང་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པའི་བྱེད་རྒྱ་སྐྱེད་བྱས།

en: Already added languages
bo: ཁ་སྣོན་བྱས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས

en: Languages not yet added
bo: ཁ་སྣོན་བྱས་མེད་པའི་སྐད་རིགས།

en: Text group
bo: ཡིག་གེ་སྡེ་ཚན

en: String not found.
bo: ཡིག་ཕྲེང་རྙེད་མ་ཐུབ།

en: Allowed HTML tags: @tags
bo: སྤྱད་ཆོག་པའི་HTMLམཚན་བྱང། @tags

en: Not restricted
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: The name of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་མིང་།

en: The optional description of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་གསལ་བཤད།༼གདམ་ཁ་ཡིན༽

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་གི་མིང་གཏོགས་པའི་སྤྱི་མིང་།

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
bo: གལ་སྲིད་ཡོད་ན། རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་རིམ་པ་གོང་མ་དེ་ཡིན།

en: The name of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་མིང་།

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་གསལ་བཤད༼གདམ་ཁ་ཡིན༽།

en: All pages except those listed
bo: འདིར་མིང་འཁོད་པའི་དྲ་ངོས་མ་གཏོགས་པའི་དྲ་ངོས་ཡོངས

en: Only the listed pages
bo: འདིར་མིང་འཁོད་པའི་དྲ་ངོས་ཁོ་ན

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bo: སྦྲེལ་ལམ་སྤྱད་ནས་དྲ་ངོས་གཏན་འཁེལ་བྱེད་པ། ཕྲེང་རེ་རེའི་ནང་དུ་སྦྲེལ་ལམ་རྐང་རེ་འཇུག་དགོས། སྐར་རྟགས་སམ་'*' ནི་ཡིག་ཚབ་ཞིག་ཡིན། དཔེར་མཚོན་སྦྲེལ་ལམ་ལ། %blog་ནི་ཟིན་བྲིས་ཀྱི་དྲ་ངོས་དང་%blog-wildcard་ནི་རང་སྒེར་གྱི་ཟིན་བྲིས་ཡོངས་ལ་ཡིན། ད་དུང་%front ་ནི་མདུན་ངོས་ཡིན།

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
bo: PHP་སྒྲིག་ཡིག་འདིས་མཇུག་འབྲས་<code>TRUE</code>་བཏོན་པའི་དྲ་ངོས༼ཆེད་ལས་པ་ཁོ་ན༽

en: Pages or PHP code
bo: དྲ་ངོས་སམ་ཡང་ན་PHP་སྒྲིག་ཡིག

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
bo: གལ་སྲིད་PHP གདམ་ཚན་བདམས་ཚེ། %php་བར་དུ་PHP་སྒྲིག་ཡིག་འཇུག་དགོས། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ཞིག་ལ་ཡང་དག་མིན་པའི་PHP་སྒྲིག་ཡིག་འཁོར་རྒྱུག་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་Drupal་དྲ་ཚིགས་འཕྲོ་བརླག་འགྲོ་ཉེན་ཡོད།

en: Add new @node_type
bo: @node_type་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
bo: འདེམས་བྱང་འདི་ཡིས་སྦྲེལ་པའི་འགྲོ་ལམ་ Drupal ནང་ཁུལ་གྱི་འགྲོ་ལམ་ཡིན་ནའང་ཆོག དཔེར་ན %add-node ཡང་ན་ཕྱི་རོལ་གྱི་ URLསྟེ། དཔེར་ན %drupalལྟ་བུ།  %front ནང་འཇུག་བྱས་ན་གཙོ་ངོས་སུ་སྦྲེལ་ནུས།

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་གི་གཏིང་ཚད་ཆེས་ཆེ་བ་དང་དེའི་ཡན་ལག་སྦྲེལ་ཐག་ཡོངས་!maxdepth་ལ་ཚད་འཛིན་བྱས་ཡོད། སྦྲེལ་ཐག་འགའ་ཞིག་སྦྲེལ་ཐག་གོང་མ་ལ་སྒྱུར་རྒྱུ་མེད་པའི་རྒྱུ་མཚན་ནི་ཚད་འདི་ལས་བརྒལ་བ་ཡིན་སྲིད།

en: <em>Edit @type</em> @title
bo: <em>@type</em>@title<em>་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད</em>

en: There is currently no content classified with this term.
bo: བྱེ་བྲག་མིང་འདི་ལ་རིགས་དབྱེ་བའི་ནང་དོན་མེད།

en: The name of the content type.
bo: ནང་དོན་རིགས་ཀྱི་མིང་།

en: Enabled languages only.
bo: བེད་སྤྱེད་པའི་སྐད་རིགས་ལས་མེད།

en: All defined languages will be allowed.
bo: སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐད་རིགས་ཐམས་ཅད་བྱ་རུང་བ།
