Internationalization (7.x-1.35) - en to ca translation catalogue (222 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Pages
ca: Pàgines

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: content
ca: contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: view
ca: mostra

en: Edit
ca: Edita

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Category
ca: Categoria

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Path
ca: Camí

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Menu
ca: Menú

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Unknown
ca: Desconegut

en: n/a
ca: n/d

en: Paths
ca: Camins

en: Configure
ca: Configura

en: Created
ca: Creat

en: Block
ca: Bloc

en: Node types
ca: Tipus de node

en: Not found
ca: No trobat

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: Published
ca: Publicat

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Title label
ca: Etiqueta del títol

en: Fields
ca: Camps

en: Items
ca: Elements

en: Terms
ca: Termes

en: String
ca: Cadena

en: Undefined
ca: Sense definir

en: English
ca: Anglès

en: menu
ca: menú

en: Languages
ca: Llengües

en: Moderate
ca: Modera

en: Autocomplete taxonomy
ca: Taxonomia autocomplerta

en: terms
ca: termes

en: Promote
ca: Promou

en: Revision
ca: Revisió

en: Not published
ca: No publicat

en: Translations
ca: Traduccions

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Selection
ca: Selecció

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: (source)
ca: (orígen)

en: Translatable
ca: Traduïble

en: Multilingual system
ca: Sistema multilingüe

en: Internationalization
ca: Internacionalització

en: Reset language for all terms.
ca: Reiniciar la llengua de tots dels termes

en: Content selection mode
ca: Mode de selecció de contingut

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
ca: Normal - Es permetran totes les llengües habilitades.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
ca: Estès - Es permetran totes les llengües definides.

en: Multilingual options
ca: Opcions multilingües

en: Multilingual content
ca: contingut multiidioma

en: Multilingual settings
ca: Configuració multilingüe

en: Supports translatable custom menu items.
ca: Admet elements de menú a mida traduïbles.

en: Strings
ca: Cadenes

en: Synchronize translations
ca: Sincronitza les traduccions

en: Select which fields to synchronize for all translations of this content type.
ca: Seleccioneu quins camps s'han de sincronitzar per a totes les traduccions d'aquest tipus de contingut.

en: Edit term translations
ca: Edita les traduccions del terme

en: Blocks
ca: Blocs

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ca: El sistema de menús només emmagatzema rutes del sistema, però utilitzarà l'àlies de la URL a l'hora de mostar-ho. S'ha emmagatzemat %link_path com a %normal_path

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: @type: updated %title.
ca: @type: %title actualitzat.

en: @type: added %title.
ca: @type: %title afegit.

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Auto-reply
ca: Resposta automàtica

en: Translate
ca: Tradueix

en: Save translations
ca: Desa les traduccions

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Node options
ca: Opcions de node

en: Original text
ca: Text original

en: vocabulary
ca: vocabulari

en: translate
ca: tradueix

en: outdated
ca: obsoleta

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ca: <strong>@language_name</strong> (origen)

en: add translation
ca: afegir traducció

en: Translations of %title
ca: Traduccions de %title

en: Book outline
ca: Esquema del llibre

en: @type %title has been created.
ca: S'ha creat @type %title.

en: @type %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %title.

en: The post could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'enviament.

en: Save translation
ca: Desa la traducció

en: Save string
ca: Desa la cadena

en: Edit string
ca: Edita la cadena

en: locale
ca: local

en: Source language
ca: Llengua de la font

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Current language
ca: Llengua actual

en: Hide content translation links
ca: Amaga els enllaços de les traduccions del contingut

en: Hide the links to translations in content body and teasers. If you choose this option, switching language will only be available from the language switcher block.
ca: Amagueu els enllaços a les traduccions al cos i al resum del contingut. Si escolliu aquesta opció, el canvi entre llengües només estarà disponible des del bloc de commutador de llengües.

en: Select translations for %title
ca: Seleccioneu les traduccions per %title

en: Update translations
ca: Actualitza les traduccions

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
ca: Per a més informació, aneu a l'entrada del manual en línia per al mòdul <a href="@i18n">Internationalization</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
ca: Per habilitar el suport multilingüe per a tipus de contingut específics, aneu a <a href="@configure_content_types">Tipus de contingut</a>.

en: Extended language support
ca: Suport estès de llengua

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
ca: Si ho habiliteu, es permetran totes les llengües definides per aquest tipus de contingut, a més a més dels que només estan habilitats. Això és útil per a disposar més llengües per al contingut que per a la interfície.

en: Extended, but not displayed - All defined languages will be allowed for input, but not displayed in links.
ca: Estès, però sense mostrar-se - Es permetran totes les llengües definides per la introducció de text però no es mostraran als enllaços.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
ca: Configureu opcions avançades pel contingut multilingüe i les traduccions.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
ca: Estén el suport del Drupal de les característiques multilingüe.

en: This module provides support for multilingual blocks.
ca: Aquest mòdul proporciona el suport per a blocs multilingües.

en: You can set up a language for a block or define it as translatable:
ca: Podeu establir una llengua per un bloc o definir-lo com a traduïble:

en: Blocks with a language will be displayed only in pages with that language.
ca: Els blocs amb una llengua només es mostraran a les pàgines amb aquesta llengua.

en: Translatable blocks can be translated using the localization interface.
ca: Els blocs traduïbles es poden traduir a través de la interfície de localització.

en: To search and translate strings, use the <a href="@translate-interface">translation interface</a> pages.
ca: Per cercar i traduir cadenes, utilitzeu les pàgines <a href="@translate-interface">traducció d'interfície</a>.

en: Content type names
ca: Noms dels tipus de continguts

en: Select text groups
ca: Sel·lecciona els grups de text

en: Refresh strings
ca: Actualitza les cadenes

en: This will create all the missing strings for the selected text groups.
ca: Això crearà totes les cadenes que falten per als grups de text seleccionats.

en: Already added languages
ca: Idiomes ja afegits

en: For multilingual vocabularies, the terms for all translations will be replaced by the translations of the original node terms.
ca: Per vocabularis multilingüe, els termes per totes les traduccions seran reemplaçats per les traduccions dels termes dels nodes originals.

en: For other vocabularies, the terms will be just copied over to all the translations.
ca: Per altres vocabularis, els termes seran simplement copiats a totes les traduccions.

en: Create new translation
ca: Crea una nova traducció

en: This module adds support for multilingual taxonomy. You can set up multilingual options for each vocabulary:
ca: Aquest mòdul afegeix el suport per a taxonomies multilingües. Podeu establir opcions multilingüe per cada vocabulari:

en: To set up multilingual options for vocabularies go to <a href="@configure_taxonomy">Taxonomy configuration page</a>.
ca: Per establir les opcions de multilingüe per als vocabularis, aneu a la <a href="@configure_taxonomy">pàgina de configuració de les taxonomies</a>.

en: Translation mode
ca: Mode de traducció

en: Enables multilingual taxonomy.
ca: Habilita les taxonomies multilingüe.

en: Add translation
ca: Afegeix una traducció

en: Languages not yet added
ca: Idiomes encara no afegits

en: Text group
ca: Grup de text

en: String not found.
ca: No s'ha trobat la cadena.

en: Allowed HTML tags: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses: @tags

en: Extended multilingual options provided by Internationalization module.
ca: Opcions esteses multilingüe proporcionades pel mòdul Internationalization.

en: Require language (Do not allow Language Neutral).
ca: Requereix una llengua (no permetis Neutre lingüísticament).

en: Lock language (Cannot be changed).
ca: Bloqueja la llengua (no es pot canviar).

en: If a text group is no showing up here it means this feature is not implemented for it.
ca: Si un grup de text no es mostra aquí damunt significa que no té implementada aquesta característica.

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: The name of the taxonomy term.
ca: El nom del terme de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
ca: La descripció opcional del terme de la taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
ca: El vocabulari al qual pertany el terme de la taxonomia.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
ca: El terme pare del terme de la taxonomia, si n'existeix cap.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
ca: El nom del vocabulari de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
ca: La descripció opcional del vocabulari de la taxonomia.

en: No strings available.
ca: No hi ha cadenes disponibles.

en: All pages except those listed
ca: Totes les pàgines excepte les llistades

en: Only the listed pages
ca: Només les pàgines llistades

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Especifiqueu pàgines utilitzant els seus camins. Introduïu un camí per línia. El caràcter '*' és un comodí. Camins d'exemple en són %blog per a la pàgina del bloc i %blog-wildcard per cada bloc personal. %front és la portada.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ca: Pàgines en les que aquest codi PHP retorna <code>TRUE</code> (només per experts)

en: Pages or PHP code
ca: Pàgines o codi PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ca: Si s'ha escollit l'opció PHP, introduïu un codi PHP entre %php. Tingueu en compte que executar codi PHP incorrecte pot trencar el vostre lloc Drupal.

en: Add new @node_type
ca: Afegeix un nou @node_type

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ca: El camí per aquest enllaç de menú. Pot ser un camí intern del Drupal com %add-node o una URL externa com %drupal. Introduïu %front per a enllaçar a la portada.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La màxima profunditat per a un enllaç i tots els seus fills està fixada a !maxdepth. Alguns enllaços de menú poden no estar disponibles com a pares si la seva selecció pot excedir el límit.

en: <em>Edit @type</em> @title
ca: <em>Edita @type</em> @title

en: There is currently no content classified with this term.
ca: Actualment no hi ha cap contingut classificat amb aquest terme.

en: Contact forms
ca: Formularis de contacte

en: Enables language selector for blocks and optional block translation.
ca: Habilita la selecció de llengua per als blocs i opcionalment la traducció d'aquests.

en: Field translation
ca: Traducció de camp

en: Translate field properties
ca: Tradueix propietats de camp

en: Extended node options for multilingual content
ca: Opcions de node extres per al contingut multilingüe

en: The optional description of the content type.
ca: La descripció opcional del tipus de contingut.

en: Languages for content
ca: Llengües per al contingut

en: Enabled languages only.
ca: Només les llengües habilitades.

en: All defined languages will be allowed.
ca: Es permetran totes les llengües definides.

en: Determines which languages will be allowed for content creation.
ca: Determineu quina llengua es permetrà per a la creació de contingut.

en: If no language is selected, block will show regardless of language.
ca: Si no se selecciona cap llengua, el bloc es mostrarà independentment de la llengua.

en: Not translatable
ca: No traduïble

en: Administer content translations
ca: Administra les traduccions de contingut

en: Add or remove existing content to translation sets.
ca: Afegiu o esborreu contingut existent als conjunts de traducció.

en: Add path translation
ca: Afegeix una traducció del camí

en: Define translations for generic paths
ca: Defineix traduccions per camins genèrics

en: Translatable text formats
ca: Formats de text traduïbles

en: The string %location for textgroup %textgroup is not allowed for translation because of its text format.
ca: No es permet la traducció de la cadena %location per al grup de text %textgroup a causa del seu format de text.

en: Text format: @name
ca: Format de text: @name

en: Create also new revision for translations
ca: Creeu també una nova revisió per a les traduccions

en: Standard node fields
ca: Camps estàndard de node

en: Configurable fields
ca: Camps configurables

en: Configure multilingual variables.
ca: Configura les variables multilingüe.

en: Language selection
ca: Selecció de la llengua

en: Optional descriptive name for this set.
ca: Nom descriptiu opcional per aquest conjunt.

en: Name (localized)
ca: Nom (localitzat)

en: Description (localized)
ca: Descripció (localitzada)

en: Vocabulary (localized)
ca: Vocabulari (localitzat)

en: Parent term (localized)
ca: Terme pare (localitzat)

en: Link (localized)
ca: Enllaç (localitzat)

en: Plain text (localized)
ca: Text pla (localitzat)

en: Translation set
ca: Conjunt de traducció

en: Translation sets
ca: Conjunts de traducció

en: Translation sets overview.
ca: Resum dels conjunts de traducció.

en: Overview of existing translation sets.
ca: Resum dels conjunts de traducció existents.

en: Enables multilingual forum, translates names and containers.
ca: Habilita els fòrums multilingüe, tradueix noms i contenidors.

en: Enter items that will be considered as translations of each other.
ca: Introduïu els elements que seran considerats com a traduccions dels altres.

en: No translation sets available.
ca: No hi ha conjunts de traducció disponibles.

en: Extended language options
ca: Opcions esteses de llengua

en: These will be available only when you enable Multilingual support in Publishing options above.
ca: Aquestes només estaran disponibles quan habiliteu el Suport multilingüe més amunt a les Opcions de publicació.

en: This block has generated content, only the title can be translated here.
ca: Aquest bloc té contingut generat, des d'aquí només es pot traduir el títol.

en: Make this block translatable
ca: Estableix aquest bloc com a traduïble

en: Show this block for these languages
ca: Mostra aquest bloc per aquestes llengües

en: Save and translate
ca: Desa i tradueix

en: %language translation of menu item %title
ca: Traducció al %language de l'element de menú %title

en: Delete translation
ca: Suprimeix la traducció

en: not translated
ca: sense traducció

en: No multilingual options for @item_name_multiple. Only the @container_name will be translatable.
ca: Sense opcions multilingüe per als @item_name_multiple. Només serà traduïble el @container_name.

en: Localize. @item_name_multiple_capitalized are common for all languages, but their name and description may be localized.
ca: Localitza. @item_name_multiple_capitalized són comuns per totes les llengües, però el seu nom i la seva descripció poden traduir-se.

en: Translate. Different @item_name_multiple will be allowed for each language and they can be translated.
ca: Tradueix. Es permetran diferents @item_name_multiple per cada llengua i aquests es podran traduir.

en: Translate and Localize. @item_name_multiple_capitalized with language will allow translations. @item_name_multiple_capitalized without language will be localized.
ca: Tradueix i localitza. @item_name_multiple_capitalized amb una llengua permetrà la traducció. @item_name_multiple_capitalized sense llengua seran localitzats.

en: Fixed Language. @item_name_multiple_capitalized will have a global language and they will only show up for pages in that language.
ca: Llengua fixa. @item_name_multiple_capitalized tindrà una llengua global i només es mostraran a les pàgines amb aquesta llengua.

en: Contact category
ca: Categoria de contacte

en: Field instance
ca: Instància de camp

en: Default language for content types with Multilingual support disabled.
ca: Llengua predeterminada pels tipus de contingut amb el Suport multilingüe inhabilitat.

en: The site's default language (Default behaviour).
ca: La llengua predeterminada del lloc (Comportament predeterminat).

en: Language neutral (Recommended).
ca: Neutre lingüísticament (Recomanat).

en: Language that will be used as the source language for string translations. The default is the site default language.
ca: La llengua que s'utilitzarà com a llengua font de les cadenes de traducció. De forma predeterminada és la llengua predeterminada del lloc.

en: To set up multilingual options for blocks go to the <a href="@configure_blocks">Blocks administration page</a>.
ca: Per establir les opcions de multilingüe per als blocs, aneu a la <a href="@configure_blocks">pàgina d'administració dels blocs</a>.
