Internationalization for commerce product (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: edit
fr: modifier

en: Active
fr: Actif

en: Not translated
fr: Non traduit

en: Translate
fr: Traduire

en: add translation
fr: ajouter une traduction

en: Translations of %title
fr: Traductions de %title

en: Product saved.
fr: Produit enregistré.

en: The SKU contains invalid tokens.
fr: La référence contient des jetons (tokens) invalides.

en: Multilingual - Internationalization
fr: Multilinguisme - Internationalisation

en: %title could not be added to your cart.
fr: %title n'a pu être ajouté à votre panier.

en: The SKU %sku contains invalid characters.
fr: La référence %sku contient des caractères invalides.
