Internationalization for commerce product (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: edit
it: modifica

en: n/a
it: n/d

en: Active
it: Attivo

en: Not translated
it: Non tradotto

en: Translate
it: Traduci

en: <strong>@language_name</strong> (source)
it: <strong>@language_name</strong> (origine)

en: add translation
it: aggiungi traduzione

en: Translations of %title
it: Traduzioni di %title

en: Product saved.
it: Prodotto salvato.

en: The SKU contains invalid tokens.
it: Il codice contiene parti non valide.

en: Multilingual - Internationalization
it: Multilingue - Internazionalizzazione

en: %title could not be added to your cart.
it: Non è possibile aggiungere %title al carrello.

en: The SKU %sku contains invalid characters.
it: Il codice SKU %sku contiene caratteri non consentiti.
