Internationalization for commerce product (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: edit
pt: editar

en: n/a
pt: não disponível

en: Active
pt: Ativo

en: Not translated
pt: Não traduzido

en: Translate
pt: Traduzir

en: <strong>@language_name</strong> (source)
pt: <strong>@language_name</strong> (código fonte)

en: add translation
pt: adicionar tradução

en: Translations of %title
pt: Tradução de %title

en: Product saved.
pt: Produto guardado.

en: The SKU contains invalid tokens.
pt: O SKU contém tokens inválidos.

en: Multilingual - Internationalization
pt: Multilíngue - Internationalization

en: %title could not be added to your cart.
pt: %title não pôde ser adicionado(a) ao seu carrinho.

en: The SKU %sku contains invalid characters.
pt: O SKU %sku contém caracteres inválidos.

en: This SKU is <a href="!url">already in use</a> and must be unique. Please supply another value.
pt: Este SKU <a href="!url"> já se encontra em uso </a> e deve ser único. Por favor insira outro valor.
