Menu per language - i18n menu overview (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: disabled
hi: अक्षम

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: edit
hi: संपादन करें

en: Menu
hi: सूची

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Edit menu
hi: मेनू बदले

en: Flush all caches
hi: सभी कैश निकलवाने

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Enable @title menu link
hi: मेनू लिंक @title सक्रिय करें
