Menu per language - i18n menu overview (7.x-3.24) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: disabled
pt: inativo

en: Enabled
pt: Ativado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: edit
pt: editar

en: Default
pt: Por defeito

en: Small
pt: Pequeno

en: Menu link
pt: Ligação de Menu

en: in
pt: em

en: Edit menu
pt: Editar menu

en: translate
pt: traduzir

en: Add link
pt: Adicionar ligação

en: Flush all caches
pt: Esvaziar todas as caches

en: Your configuration has been saved.
pt: A sua configuração foi guardada.

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Enable @title menu link
pt: Ativar ligação de menu @title
