Internationalization Views (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (50 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: Language
hu: Nyelv

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Depth
hu: Mélység

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Views
hu: Nézetek

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: No name
hu: Nincs név

en: Translate
hu: Fordítás

en: Translate to @language
hu: Fordítás @language nyelvre

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómiakifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
hu: Az argumentum alakjának kiválasztása. Ha kifejezés név lett kiválasztva, akkor argumentumként általában hatékonyabb egy kifejezés azonosítóra alakítani és a Taxonómia: Kifejezés azonosítót használni a Taxonómia: Kifejezés név helyett.

en: To search and translate strings, use the <a href="@translate-interface">translation interface</a> pages.
hu: A karaktersorozatok keresése és fordítása a <a href="@translate-interface">felület fordítása</a> oldalon végezhető el.

en: Supports translation for views strings: title, header, footer...
hu: Támogatja a nézetek karaktersorozatainak fordítását: cím, fejléc, lábléc...

en: Views translation
hu: Nézetek fordítása

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómiakifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: Use the locale system as implemented by the Views translation module.
hu: A felületfordítási rendszer használata a <em>Views translation</em> modul által megvalósított módon.

en: Unknown content type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Multilingual - Internationalization
hu: Többnyelvűség – Nemzetköziesítés

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
hu: Taxonómiakifejezés automatikus kiegészítéssel vagy felületi elemmel kiválasztva.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
hu: Tartalom megjelenítése, ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
hu: Tartalom megjelenítése ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel vagy gyermeke a kiválasztott kifejezésnek. A nagyobb bonyolultság miatt kevesebb lehetősége van, mint a mélység nélküli verziónak.

en: Term ID (translated)
hu: Kifejezésazonosító (lefordított)

en: The translated taxonomy term ID.
hu: A lefordított taxonómiakifejezés-azonosító.

en: Term (translated)
hu: Kifejezés (lefordított)

en: Name (translated)
hu: Név (lefordítva)

en: The translated taxonomy term name.
hu: A lefordított taxonómiakifejezés-név.

en: Translated taxonomy term name.
hu: Lefordított taxonómiakifejezés-név.

en: The translated description associated with a taxonomy term.
hu: A lefordított taxonómiakifejezés-leírás.

en: Taxonomy terms on node (translated)
hu: Taxonómiakifejezés a tartalmakon (lefordítva)

en: All taxonomy terms (translated)
hu: Összes taxonómiakifejezés (lefordított)

en: Has taxonomy term ID (with depth, translated)
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító (súlyozással, lefordítva)

en: Has taxonomy terms (with depth, translated)
hu: Léteznek hozzá taxonómia-kifejezések (súlyozással, lefordítva)

en: Has taxonomy term ID (translated)
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító (lefordítva)

en: Has taxonomy term (translated)
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés (lefordítva)

en: Taxonomy term (i18n)
hu: Taxonómia-kifejezés (i18n)

en: Use the locale to interpret arguments.
hu: A <em>Locale</em> modul használata az argumentumok értelmezéséhez.

en: translate view
hu: nézet lefordítása
