Internationalization Views (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Language
ro: Limba

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Depth
ro: Adâncime

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Views
ro: Vizualizări

en: Term ID
ro: ID-ul termenului

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: No name
ro: Fără nume

en: Translate
ro: Traducere

en: Translate to @language
ro: Traduceţi în @language

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ro: Afişează toți termenii taxonomiei asociați cu un nod din vocabularele specificate.

en: Unknown language
ro: Limbă necunoscută

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ro: Adâncimea care se potrivește nodurilor etichetate în ierarhie. De exemplu, dacă aveți termenul "fruct" și un termen copil "măr", cu o adâncime de 1 (sau mai mare), filtrarea pentru termenul "fruct" va returna noduri care sunt etichetate cu "măr" precum și "fruct". Dacă este negativ, reversul este adevărat; căutarea după "măr" va returna noduri etichetate cu "fruct" dacă adâncimea este -1 (sau inferioară).

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ro: Este selectat un vocabular invalid. Vă rugăm să-l modificaţi în opţiuni.

en: Select terms from vocabulary @voc
ro: Selectaţi termenii din vocabularul @voc

en: Select terms
ro: Selectaţi termeni

en: Unknown content type
ro: Tip de conținut necunoscut

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
ro: Termenul taxonomie ales din widget-ul de autocompletare sau selectare.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
ro: Afișați conținutul dacă acesta conține termenii de taxonomie selectați.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
ro: Afișați conținutul dacă are termenii de taxonomie selectați sau copii ai termenilor selectați. Datorită complexității suplimentare, aceasta are mai puține opțiuni decât versiunea fără adâncime.
