Internationalization Views (7.x-3.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (20 entries)

en: Content
bs: Sadržaj

en: Language
bs: Jezik

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Depth
bs: Dubina

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: No name
bs: Bez imena

en: Translate
bs: Prevedi

en: Is one of
bs: jedan od

en: Unknown language
bs: Nepoznat jezik

en: Current user's language
bs: Trenutni korisnikov jezik

en: Default site language
bs: Defaultni jezik stranice

en: No language
bs: Bez jezika

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
bs: Dubina će uporediti nodove tagovane sa izrazima. Na primjer, ako imate izraz "fruit" i njegov child izraz "apple", sa dubinom od 1 (ili više) onda će filtriranje za izraz  "fruit" kao rezultat dati sve nodove koji su tagovani sa "apple" kao i nodove sa tagom "fruit". Isto tako, ukoliko je dubina negativna (-1) filtriranje za izraz "apple" će dati i nodove tagovane sa "fruit".

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
bs[0]: Ne mogu da nadjem izraz: @terms
bs[1]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms
bs[2]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms

en: Term IDs separated by , or +
bs: ID izraza razdvojeni sa , ili +

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
bs: Izaberite formu ovog argumenta; ako koristite ime izraza, u principu je mnogo efikasnije da ga pretvorite u ID izraza i koristite  "Taxonomy: Term ID" nego  "Taxonomy: Term Name" kao argument.
