Internationalization Views (7.x-3.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: Content
fi: Sisältö

en: Language
fi: Kieli

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Depth
fi: Syvyys

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Views
fi: Näkymät

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Uncategorized
fi: Katogorisoimattomat

en: No name
fi: Ei nimeä

en: Translate
fi: Käännä

en: Translate to @language
fi: Käännä kielelle @language

en: Is one of
fi: On yksi

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
fi: Näytä kaikki valituista sanastoista solmuun liitetyt luokittelutermit.

en: Unknown language
fi: Tuntematon kieli

en: Current user's language
fi: Tämänhetkisen käyttäjän kieli

en: Default site language
fi: Sivuston oletuskieli

en: No language
fi: Ei kieltä

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
fi: Syvyys vastaa hierarkiassa sijaitseviin termein merkittyihin solmuihin. Esimerkiksi jos sinulla on termi "hedelmä" ja alatermi "omena" syvyydellä 1 (tai suurempi), silloin suodatus termille "hedelmä" hakee kaikki solmut jotka on merkitty sanalla "omena" samoten kuin "hedelmä". Mikäli arvo on negatiivinen, käytetään käänteistä hakua eli haku termille "omena" palauttaa myös termillä "hedelmä" merkityt solmut mikäli paino on -1 tai matalampi.

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
fi: Sanastoa ei ole valittuna. Muuta asetusta.

en: Select terms from vocabulary @voc
fi: Valitse termit sanastosta @voc

en: Select terms
fi: Valitse termit

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
fi[0]: Termiä ei löytynyt: @terms
fi[1]: Termejä ei löytynyt: @terms

en: Term IDs separated by , or +
fi: Termien ID:t pilkuilla tai + merkeillä eroteltuina

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
fi: Valitse argumentin muoto; jos käytät termin nimeä on usein käytännöllisempää muuttaa se termin ID:ksi ja käyttää "Luokittelu: Termin ID" määrittelyä kuin käyttää argumenttina "Luokittelu: Termin nimi".

en: To search and translate strings, use the <a href="@translate-interface">translation interface</a> pages.
fi: Hakeaksesi ja kääntääksesi merkkijonoja käytä <a href="@translate-interface">sisällön käännöstyökalua</a>.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
fi: Liitä solmut luokittelutermeihin määritellen samalla käytettävä sanasto tai sanastot. Tämä liitos johtaa kaksoiskappaleisiin näkymän tuloksissa mikäli termejä on useampia kuin yksi.

en: Unknown content type
fi: Tuntematon sisältötyyppi

en: Multilingual - Internationalization
fi: Monikielinen - Kansainvälistäminen

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
fi: Valintalistasta tai automaattisesta täydennyksestä valittu luokittelutermi.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
fi: Näytä sisältö jos siihen liittyy valitut luokittelutermit.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
fi: Näytä sisältöä jos sillä on valitut luokittelutermit tai valittujen termien alitermit. Monimutkaisuudesta johtuen tällä on vähemmän vaihtoehtoja kuin versioilla joilla ei ole syvyyttä.
