Internationalization Views (7.x-3.0-alpha1) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Content
he: תוכן

en: Language
he: שפה

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Depth
he: עומק

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Views
he: היבטים

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: No name
he: ללא שם

en: Translate
he: תרגום

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
he: הצגת כל מושגי הטקסונומיה הקשורים לפריט תוכן, מתוך המילונים שצויינו.

en: Unknown language
he: שפה לא מוכרת

en: Current user's language
he: שפת המשתמש הנוכחי

en: Default site language
he: שפת ברירת המחדל של האתר

en: No language
he: ללא שפה

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
he: העומק יתאים פריטי תוכן המתוייגים עם מושגים בהיררכייה. לדוגמה, אם יש לך את המושג "פירות" ומושג ילד "תפוח" בעל עומק 1 ומעלה, אז סינון עבור המושג "פירות" ישאיר פריטי תוכן המתוייגים כ-"תפוח" בנוסף ל-"פירות". אם שלילי, אז ההיפך הוא נכון; חיפוש "תפוח" יחזיר גם פריטי תוכן המתוייגים כ-"פירות" אם העומק הוא 1- או פחות.

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
he: נבחר אוצר מילים לא חוקי. אנא שנה אותו באפשרויות.

en: Select terms from vocabulary @voc
he: בחר מושגים מאוצר מילים @voc

en: Select terms
he: בחר מושגים

en: Term IDs separated by , or +
he: מזהי מושגים מופרדים על ידי , או +

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
he: מונח טקסונומי שנבחר בהשלמה אוטומטית או מתוך תיבת בחירה.
