ICES (7.x-1.13) - en to mr translation catalogue (86 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Forgot password?
mr: संकेतअक्षर विसरले ?

en: Request new password via e-mail.
mr: नवीन संकेताक्षर विरोपाद्वारे मिळावा यासाठी विनंती करा.

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Transactions
mr: व्यवहार

en: Type
mr: प्रकार

en: Closed
mr: बंद

en: yes
mr: हो

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: more
mr: आणखी

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Currency
mr: चलन

en: Action
mr: कृती

en: No
mr: नाही.

en: cron
mr: कोर्ण (Corn)

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: Back
mr: मागे

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Updated
mr: सुधारित

en: Last month
mr: शेवटचा महिना

en: Mail
mr: ईमेल

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Post
mr: लेख

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Postcode
mr: पोस्टकोड

en: Send
mr: पाठवा

en: General
mr: साधारण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: English
mr: इंग्लीश

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Languages
mr: भाषा

en: Create new account
mr: नवीन खाते बनवा

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: My account
mr: माझे सदस्यत्व

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Account
mr: खाते

en: Admin
mr: व्यवस्थापक
