ICES (7.x-1.15) - en to da translation catalogue (168 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Register
da: Opret konto

en: Forgot password?
da: Glemt password?

en: Request new password via e-mail.
da: Bestil ny adgangskode via e-mail.

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Transactions
da: Transaktioner

en: Closed
da: Lukket

en: yes
da: ja

en: List
da: Vis

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Public
da: Offentlig

en: more
da: mere

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Currency
da: Valuta

en: Action
da: Handling

en: No
da: Nej

en: Developers
da: Udviklere

en: Download
da: Hent

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Add category
da: Tilføj kategori

en: Name
da: Navn

en: Export
da: Eksportér

en: Back
da: Tilbage

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Visible
da: Synlig

en: Updated
da: Opdateret

en: name
da: navn

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Last month
da: Seneste måned

en: Statistics
da: Statistik

en: Mail
da: E-mail

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: Email
da: E-mail

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Post
da: Indlæg

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Category %category has been deleted.
da: Kategorien %category slettet.

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Creation date
da: Oprettelsesdato

en: Comment
da: Kommentar

en: Location
da: Lokation

en: Scale
da: Skalér

en: Details
da: Detaljer

en: Amount
da: Beløb

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Code
da: Kode

en: next
da: næste

en: Company
da: Virksomhed

en: Members
da: Medlemmer

en: General
da: Generelt

en: The name of the user.
da: Navnet på brugeren.

en: Valid until
da: Gyldig indtil

en: Users
da: Brugere

en: Both
da: Begge

en: First Name
da: Fornavn

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Default language
da: Standardsprog

en: Full name
da: Fulde navn

en: Modified
da: Ændret

en: Hidden
da: Skjult

en: block
da: blok

en: English
da: Engelsk

en: Messages
da: Beskeder

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Accepted
da: Accepteret

en: Languages
da: Sprog

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: Limit
da: Grænse

en: first
da: første

en: Map
da: Knyt

en: Create new account
da: Opret konto

en: Transaction
da: Transaktion

en: Donate
da: Donér

en: Balance
da: Saldo

en: Update transaction
da: Opdatér transaktion

en: User name
da: Brugernavn

en: Templates
da: Skabeloner

en: previous
da: forrige

en: New
da: Ny

en: Town
da: By

en: users
da: brugere

en: Limits
da: Begrænsninger

en: every week
da: hver uge

en: Apply
da: Udfør

en: Surname
da: Efternavn

en: Hide
da: Skjul

en: Rate
da: Bedøm

en: Order by
da: Sortér efter

en: New account
da: Ny konto

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Body of the message
da: Beskedens brødtekst

en: Organization
da: Organisation

en: My account
da: Min konto

en: Context
da: Kontekst

en: Identifier
da: Identifikator

en: Offset
da: Forskydning

en: Locked
da: Låst

en: Account
da: Konto

en: Finish
da: Afslut

en: About
da: Om

en: Report
da: Rapport

en: Notify
da: Informer

en: Step
da: Trin

en: New import
da: Ny import

en: This week
da: Denne uge

en: This month
da: Denne måned

en: of
da: af

en: Admin
da: Administration

en: Row
da: Række

en: Last week
da: Seneste uge

en: Last year
da: Seneste år

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Delete category
da: Slet kategori

en: Delete user
da: Slet bruger

en: Account number
da: Kontonummer

en: Account name
da: Kontonavn

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
da: En dato i et maskinlæsbart format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS foretrækkes.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Edit category
da: Redigér kategori

en: Currency name
da: Valutanavn

en: The user who created the transaction.
da: Brugeren som oprettede transaktionen.

en: Internal error
da: Intern fejl

en: Once a week
da: Én gang om ugen

en: Archived
da: Arkiveret

en: Save comment
da: Gem kommentar

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Edit account
da: Redigér konto

en: Currency symbol
da: Valutasymbol

en: Asc
da: Stigende

en: Cancel user
da: Opsig bruger
