ICES (7.x-1.17) - en to sv translation catalogue (181 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Register
sv: Registrera

en: Forgot password?
sv: Glömt ditt lösenord?

en: Request new password via e-mail.
sv: Begär nytt lösenord via e-post.

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Transactions
sv: Transaktioner

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: yes
sv: ja

en: List
sv: Lista

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Public
sv: Offentlig

en: more
sv: mer

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Currency
sv: Valuta

en: Action
sv: Åtgärd

en: No
sv: Nej

en: cron
sv: schemalagda aktiviteter

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Developers
sv: Utvecklare

en: Download
sv: Ladda ned

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Add category
sv: Lägg till kategori

en: Name
sv: Namn

en: Export
sv: Exportera

en: Back
sv: Tillbaka

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Visible
sv: Synlig

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: name
sv: namn

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Last month
sv: Förra månaden

en: Statistics
sv: Statistik

en: Mail
sv: E-post

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Email
sv: E-post

en: Error
sv: Fel

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Post
sv: Inlägg

en: Page
sv: Sida

en: Category %category has been deleted.
sv: Kategorin %category har raderats.

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Creation date
sv: Datum skapad

en: Comment
sv: Kommentar

en: Filter
sv: Filtrera

en: Location
sv: Plats

en: Scale
sv: Skala

en: Details
sv: Detaljer

en: Amount
sv: Belopp

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Postcode
sv: Postnummer

en: Terms
sv: Termer

en: Send
sv: Skicka

en: Desc
sv: Fallande

en: Code
sv: Kod

en: next
sv: nästa

en: Company
sv: Företag

en: Members
sv: Medlemmar

en: General
sv: Allmän

en: The name of the user.
sv: Namnet för användaren.

en: Blog
sv: Blogg

en: Users
sv: Användare

en: Both
sv: Båda

en: Do nothing
sv: Gör ingenting

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Default language
sv: Förvalt språk

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: Modified
sv: Modifierad

en: Hidden
sv: Dold

en: Accounts
sv: Konton

en: English
sv: Engelska

en: Messages
sv: Meddelanden

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Accept
sv: Accepterar

en: Languages
sv: Språk

en: Today
sv: Idag

en: Yesterday
sv: Igår

en: Limit
sv: Begränsning

en: first
sv: första

en: Map
sv: Karta

en: Expire
sv: Upphör

en: Create new account
sv: Skapa nytt konto

en: Website
sv: Webbplats

en: Balance
sv: Saldo

en: User name
sv: Användarnamn

en: Templates
sv: Mallar

en: New
sv: Ny

en: users
sv: användare

en: Limits
sv: Begränsningar

en: every week
sv: per vecka

en: Apply
sv: Applicera

en: Use
sv: Använd

en: Hide
sv: Dölj

en: Global
sv: Globalt

en: Rate
sv: Betygsätt

en: Order by
sv: Sortera på

en: Administrator
sv: Administratör

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Subject of the message
sv: Meddelandets ämne

en: Body of the message
sv: Meddelandets brödtext

en: Organization
sv: Organisation

en: My account
sv: Mitt konto

en: Context
sv: Sammanhang

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Offset
sv: Kompensera

en: Locked
sv: Låst

en: Account
sv: Konto

en: Finish
sv: Slutför

en: About
sv: Om

en: Report
sv: Rapportera

en: Notify
sv: Meddela

en: Step
sv: Steg

en: Seller
sv: Säljare

en: New import
sv: Ny import

en: This week
sv: Denna vecka

en: This month
sv: Den här månaden

en: This year
sv: I år

en: Sales
sv: Försäljning

en: of
sv: av

en: Admin
sv: Administrera

en: Row
sv: Rad

en: Last week
sv: Förra veckan

en: Last year
sv: Förra året

en: Processed @current out of @total.
sv: Bearbetat @current av @total.

en: Delete category
sv: Radera kategori

en: New user
sv: Ny användare

en: Delete user
sv: Radera användare

en: Purchases
sv: Köp

en: Account number
sv: Kontonummer

en: Account name
sv: Namn på konto

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sv: Ett datum i ett maskinläsbart format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS är att föredra.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Edit category
sv: Redigera kategori

en: Since
sv: Sedan

en: Once a week
sv: En gång i veckan

en: Object type
sv: Typ av post

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Save comment
sv: Spara kommentar

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Edit account
sv: Redigera konto

en: Currency symbol
sv: Valutatecken

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Individual
sv: Individuell

en: Export CSV
sv: Exportera CSV

en: Cancel user
sv: Avregistrera användare
