ICES (7.x-1.18) - en to ar translation catalogue (134 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Request new password via e-mail.
ar: طلب كلمة مرور جديدة عن طريق البريد الإلكتروني.

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: yes
ar: نعم

en: List
ar: لائحة

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: disabled
ar: معطَّل

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Public
ar: عام

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Action
ar: إجراء

en: No
ar: لا

en: cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Download
ar: تحميل

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Add category
ar: أضف تصنيفا

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Region
ar: المنطقة

en: Visible
ar: مرئي

en: Updated
ar: التحديث

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Last month
ar: الشهر الماضي

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Error
ar: خطأ

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Post
ar: المحتوى

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Category %category has been deleted.
ar: تم حذف تصنيف %category.

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Comment
ar: التعليق

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Details
ar: التفاصيل

en: Amount
ar: المبلغ

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: next
ar: التالي

en: General
ar: عام

en: Blog
ar: المدونة

en: Users
ar: المستخدمين

en: Both
ar: جميعهم

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Modified
ar: تم التعديل

en: Hidden
ar: مخفي

en: block
ar: صندوق

en: English
ar: إنجليزية

en: Messages
ar: الرسائل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Languages
ar: اللغات

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: أمس

en: Limit
ar: حد

en: Map
ar: خريطة

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Templates
ar: القوالب

en: New
ar: جديد

en: users
ar: الأعضاء

en: Apply
ar: تطبيق

en: Hide
ar: إخفاء

en: Global
ar: عالمي

en: Administrator
ar: مدير

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: My account
ar: حسابي

en: Context
ar: السياق

en: Identifier
ar: المعرف

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Locked
ar: مقفل

en: Account
ar: الحساب

en: Data
ar: المعطيات

en: Finish
ar: إنهاء

en: About
ar: حول

en: This month
ar: هذا الشهر

en: This year
ar: هذه السنة

en: Last year
ar: السنة الماضية

en: Account number
ar: رقم الحساب

en: Account name
ar: اسم الحساب

en: - All -
ar: - الكل -

en: Edit category
ar: تحرير التصنيف

en: Since
ar: منذ

en: Save comment
ar: حفظ التعليق

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
