ICES (7.x-1.22) - en to am translation catalogue (63 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Request new password via e-mail.
am: በኢ-ሜል አዲስ የይለፍ ቃል ጠይቅ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Closed
am: የተዘጋ

en: yes
am: አዎ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Action
am: እርምጃ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: Export
am: ላክ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: Region
am: ክልል

en: Mail
am: ደብዳቤ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Error
am: ስህተት

en: Active
am: ገባሪ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Scale
am: ልኬት ለውጥ

en: Code
am: ኮድ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Hidden
am: ድብቅ

en: block
am: ጥምር

en: English
am: እግሊዝኛ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Create new account
am: አዲስ መለያ ፍጠር

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: My account
am: የኔ መለያ

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: Account
am: መለያ
