ICES (7.x-1.25) - en to eo translation catalogue (92 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Status
eo: Stato

en: Forgot password?
eo: Ĉu vi forgesis la pasvorton?

en: Request new password via e-mail.
eo: Petu novan pasvorton retpoŝte.

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: Closed
eo: Fermita

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: more
eo: pli

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Action
eo: Ago

en: No
eo: Ne

en: Download
eo: Elŝutu

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Image
eo: Bildo

en: Category
eo: Kategorio

en: Add category
eo: Aldonu kategorion

en: Name
eo: Nomo

en: Export
eo: Eksportu

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Region
eo: Regiono

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Mail
eo: Retpoŝto

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Error
eo: Eraro

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Post
eo: Afiŝo

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Category %category has been deleted.
eo: Kategorio %category estis forigita.

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Comment
eo: Komento

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Scale
eo: Skalo

en: Details
eo: Detaloj

en: Send
eo: Sendu

en: Desc
eo: malkreske

en: Code
eo: Kodo

en: Blog
eo: Blogo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: block
eo: bloko

en: English
eo: Angla

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Languages
eo: Lingvoj

en: first
eo: unua

en: Create new account
eo: Kreu novan konton

en: Apply
eo: Apliku

en: Rate
eo: Noto

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: My account
eo: Mia konto

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Account
eo: Konto

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Edit category
eo: Redaktu kategorion

en: Asc
eo: kreske
