ICES (7.x-1.34) - en to cs translation catalogue (149 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Forgot password?
cs: Zapomněli jste heslo?

en: Request new password via e-mail.
cs: Požádat o nové heslo prostřednictvím e-mailu.

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Transactions
cs: Transakce

en: Type
cs: Typ

en: Closed
cs: Zavřená

en: yes
cs: ano

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Public
cs: Veřejná

en: more
cs: více

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Currency
cs: Měna

en: Action
cs: Akce

en: No
cs: Ne

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Download
cs: Stáhnout

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Message
cs: Zpráva

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Add category
cs: Přidat kategorii

en: Name
cs: Jméno

en: Back
cs: Zpět

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Visible
cs: Viditelné

en: @type
cs: Typ

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Last month
cs: Minulý měsíc

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Mail
cs: E-mail

en: User
cs: Uživatel

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Email
cs: E-mail

en: Error
cs: Chyba

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Post
cs: Příspěvek

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Category %category has been deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Creation date
cs: Datum vytvoření

en: Comment
cs: Komentář

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Details
cs: Detaily

en: Amount
cs: Částka

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Termíny

en: Send
cs: Poslat

en: Desc
cs: Sestupně

en: Code
cs: Kód

en: next
cs: další

en: Company
cs: Společnost

en: General
cs: Obecné

en: Users
cs: Uživatelé

en: Both
cs: Obojí

en: First Name
cs: Jméno

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Modified
cs: Upraveno

en: Hidden
cs: Skryté

en: Upload file
cs: Nahrát soubor

en: block
cs: blok

en: English
cs: Anglicky

en: Messages
cs: Zprávy

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Languages
cs: Jazyky

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

en: Map
cs: Mapa

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Website
cs: Webová stránka

en: Balance
cs: Saldo

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: previous
cs: předchozí

en: New
cs: Nové

en: every week
cs: každý týden

en: Apply
cs: Použít

en: Hide
cs: Skrýt

en: Global
cs: Globální

en: Rate
cs: Hodnocení

en: Administrator
cs: Administrátor

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: My account
cs: Můj účet

en: Context
cs: Kontext

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Offset
cs: Posun

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Account
cs: Účet

en: About
cs: Popis

en: Report
cs: Výkaz

en: Notify
cs: Oznámení

en: This week
cs: Tento týden

en: This month
cs: Tento měsíc

en: This year
cs: Tento rok

en: of
cs: z

en: Remote
cs: Vzdálená

en: Admin
cs: Administrátor

en: Row
cs: Řádek

en: Last week
cs: Minulý týden

en: Last year
cs: Minulý rok

en: Account number
cs: Číslo účtu

en: Account name
cs: Název účtu

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Edit category
cs: Upravit kategorii

en: Once a week
cs: Jednou týdně

en: Archived
cs: Archivováno

en: Save comment
cs: Uložit komentář

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
cs: K popisu obsahu zadejte seznam slov oddělených čárkami.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
