ICES (7.x-1.34) - en to he translation catalogue (161 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: סטטוס

en: Register
he: הרשמה

en: Forgot password?
he: שכחת סיסמה?

en: Request new password via e-mail.
he: בקש סיסמה חדשה בדואר אלקטרוני.

en: E-mail
he: אימייל

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Transactions
he: פעולות

en: Type
he: סוג

en: Closed
he: סגור

en: yes
he: סוגים

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: disabled
he: מושבת

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Public
he: ציבורי

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Administration
he: ניהול

en: Action
he: פעולה

en: No
he: לא

en: Download
he: הורדה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Add category
he: הוספת קטגוריה

en: Name
he: שם

en: Export
he: יצוא

en: Back
he: אחורה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Region
he: איזור

en: Visible
he: נראה

en: Updated
he: עודכן

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Last month
he: בחודש האחרון

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Mail
he: מייל

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Error
he: שגיאה

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Post
he: הודעה

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Category %category has been deleted.
he: הנושא %category נמחק.

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Creation date
he: תאריך יצירה

en: Comment
he: תגובה

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Details
he: פרטים

en: Amount
he: כמות

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Terms
he: מונחים

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: next
he: הבא

en: Company
he: חברה

en: Members
he: חברים

en: General
he: כללי

en: Valid until
he: תאריך תפוגה

en: Blog
he: בלוג

en: Users
he: חברי האתר

en: Both
he: שנייהם

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Full name
he: שם מלא

en: Modified
he: השתנה

en: Hidden
he: מוסתר

en: block
he: בלוק

en: English
he: אנגלית

en: Messages
he: מסרים

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Accepted
he: התקבלו

en: Languages
he: שפות

en: Today
he: היום

en: Yesterday
he: אתמול

en: Limit
he: גבול

en: first
he: ראשון

en: Map
he: מפה

en: Create new account
he: הצטרפות

en: Transaction
he: עסקה

en: Donate
he: לתרום

en: User name
he: שם משתמש

en: previous
he: קודם

en: last
he: אחרון

en: New
he: חדש

en: Town
he: עיר

en: users
he: משתמשים

en: every week
he: בשבוע

en: Statement
he: הצהרה

en: Apply
he: החל

en: Surname
he: שם משפחה

en: Hide
he: הסתרה

en: Global
he: כללי

en: Rate
he: דרג

en: Administrator
he: מנהל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Organization
he: ארגון

en: My account
he: החשבון שלי

en: Context
he: הקשר

en: Identifier
he: מזהה

en: Offset
he: היסט

en: Locked
he: נעול

en: Account
he: חשבון

en: Data
he: נתונים

en: Finish
he: סיום

en: About
he: אודות

en: Debug mode
he: מצב איתור באגים

en: This month
he: בחודש זה

en: This year
he: בשנה הנוכחית

en: of
he: של

en: Admin
he: מנהל

en: Row
he: שורה

en: Last year
he: בשנה האחרונה

en: Delete category
he: מחיקת קטגוריה

en: Delete user
he: מחק משתמש

en: Offers
he: היצע

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
he: תאריך בתבנית מכונה כלשהי עם עדיפות לתבנית CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Edit category
he: עריכת קטגוריה

en: Save comment
he: שמירת תגובה

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Edit account
he: עריכת חשבון

en: Wants
he: ביקוש

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר
