ICES (7.x-1.34) - en to ug translation catalogue (76 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Forgot password?
ug: ئىم نى ئۇنۇتتىڭىزمۇ؟

en: Request new password via e-mail.
ug: .ئېلخەت بىلەن ئىم نى جەزىملەش

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Type
ug: تىپى

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Public
ug: ھەممىگە

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Documentation
ug: ماتېرىياللار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Error
ug: خاتالىق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Category %category has been deleted.
ug: ئۆچۈرۇلدى. %category

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Scale
ug: شكالا

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Address
ug: ئادرېس

en: Send
ug: يوللاش

en: Code
ug: كود

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Blog
ug: بلوگ

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: block
ug: تارماق رايۇن

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: Languages
ug: تىل

en: Create new account
ug: ئەزالىققا تىزىملىنىش

en: Website
ug: تور بەت

en: Balance
ug: بالانس

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Rate
ug: باھا

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: My account
ug: ھساباتىم

en: About
ug: ھەققىدە

en: of
ug: جەمئىي

en: Row
ug: قۇر

en: - All -
ug: ھەممىسى
