ICES (7.x-1.35) - en to pl translation catalogue (193 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Register
pl: Rejestracja

en: Forgot password?
pl: Zapomniane hasło?

en: Request new password via e-mail.
pl: Prośba o przesłanie nowego hasła e-mailem.

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Transactions
pl: Transakcje

en: Type
pl: Typ

en: Closed
pl: Zamknięte

en: yes
pl: tak

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Public
pl: Publiczna

en: more
pl: więcej

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Administration
pl: Administracja

en: Currency
pl: Waluta

en: Action
pl: Akcja

en: No
pl: Nie

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Developers
pl: Deweloperzy

en: Download
pl: Pobierz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Password
pl: Hasło

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Category
pl: Kategoria

en: Add category
pl: Dodaj kategorię

en: Name
pl: Nazwa

en: Export
pl: Eksportuj

en: Back
pl: Wstecz

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Visible
pl: Widoczny

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: name
pl: nazwa

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Last month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Mail
pl: Poczta

en: User
pl: Użytkownik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Error
pl: Błąd

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Post
pl: Wpis

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Category %category has been deleted.
pl: Kategoria %category została usunięta.

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Creation date
pl: Data utworzenia

en: Comment
pl: Komentarz

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Scale
pl: Skala

en: Details
pl: Szczegóły

en: Amount
pl: Ilość

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: Terms
pl: Terminy

en: Send
pl: Wyślij

en: Desc
pl: Malejąco

en: Code
pl: Kod

en: next
pl: nast.

en: Company
pl: Firma

en: Members
pl: Członkowie

en: General
pl: Ogólne

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Both
pl: Oba

en: Do nothing
pl: Nie nie rób

en: First Name
pl: Imię

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Google Maps API Key
pl: Klucz API map Google

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Full name
pl: Pełna nazwa

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Shared
pl: Udostępnione

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Upload file
pl: Wyślij plik

en: block
pl: blok

en: English
pl: Angielski

en: Messages
pl: Wiadomości

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Accepted
pl: Zaakceptowane

en: Languages
pl: Języki

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: first
pl: pierwsze

en: Map
pl: Mapa

en: Expire
pl: Wygasa

en: Create new account
pl: Utwórz nowe konto

en: Website
pl: Strona WWW

en: Transaction
pl: Transakcja

en: Donate
pl: Darowizna

en: Balance
pl: Bilans

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Templates
pl: Szablony

en: previous
pl: poprzedni

en: last
pl: ostatnia

en: New
pl: Nowy

en: Plural name
pl: Nazwa liczby mnogiej

en: Town
pl: Miasto

en: users
pl: użytkownicy

en: Limits
pl: Limity

en: every week
pl: co tydzień

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Use
pl: Użyj

en: Hide
pl: Ukryj

en: Global
pl: Globalne

en: Rate
pl: Oceń

en: Order by
pl: Porządkuj według

en: New account
pl: Nowe konto

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Read
pl: Przeczytane

en: Organization
pl: Organizacja

en: My account
pl: Moje konto

en: Context
pl: Kontekst

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Account
pl: Konto

en: Rejected
pl: Odrzucone

en: Finish
pl: Zakończ

en: About
pl: O stronie

en: Report
pl: Raport

en: Step
pl: Krok

en: Debug mode
pl: Tryb debugowania

en: This week
pl: Ten tydzień

en: This month
pl: Ten miesiąc

en: This year
pl: Ten rok

en: Sales
pl: Obroty

en: of
pl: z

en: Row
pl: Wiersz

en: Last week
pl: Poprzedni tydzień

en: Last year
pl: Poprzedni rok

en: Last 30 days
pl: Ostatnie 30 dni

en: Processed @current out of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: Delete category
pl: Usuń kategorię

en: New user
pl: Nowy użytkownik

en: Delete user
pl: Usuń użytkownika

en: Account number
pl: Numer konta

en: Account name
pl: Nazwa konta

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pl: Data w formacie maszynowym (machine redable format). Preferowana CCYY-MM-DD HH:MM:SS .

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Edit category
pl: Edycja kategorii

en: Currency name
pl: Nazwa waluty

en: Since
pl: Od

en: Offer
pl: Oferta

en: << Previous
pl: << Poprzednie

en: Next >>
pl: Następne >>

en: The user who created the transaction.
pl: Użytkownik który stworzył transakcję

en: Once a week
pl: Raz na tydzień

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Save comment
pl: Zapisz komentarz

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: About URL
pl: Adres strony "O ..."

en: Edit account
pl: Edytuj konto

en: Currency symbol
pl: Symbol waluty

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Enable the <a href="@drupal-token">Token module</a> to view the available token browser.
pl: Włącz <a href="@drupal-token">Moduł Token</a> aby przeglądać dostępne tokeny.

en: Export CSV
pl: Eksportuj CSV

en: Cancel user
pl: Anuluj użytkownika
