ICES (7.x-1.37) - en to uk translation catalogue (233 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Register
uk: Реєстрація

en: Forgot password?
uk: Забули пароль?

en: Request new password via e-mail.
uk: Отримати новий пароль електронною поштою.

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Transactions
uk: Трансакції

en: Type
uk: Тип

en: Closed
uk: Закрито

en: yes
uk: так

en: List
uk: Список

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: disabled
uk: вимкнено

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Public
uk: Загально-доступний

en: more
uk: ще

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Currency
uk: Валюта

en: Action
uk: Дія

en: No
uk: Ні

en: cron
uk: крон

en: Documentation
uk: Документація

en: Developers
uk: Розробники

en: Download
uk: Завантаження

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Add category
uk: Додати категорію

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Back
uk: Назад

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Region
uk: Область

en: Visible
uk: Видиме

en: Updated
uk: Оновлено

en: name
uk: ім'я

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Last month
uk: Останній місяць

en: Statistics
uk: Статистика

en: Mail
uk: Пошта

en: User
uk: Користувач

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Error
uk: Помилка

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Post
uk: Допис

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Category %category has been deleted.
uk: Категорію %category було видалено.

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Creation date
uk: Дата створення

en: Comment
uk: Коментар

en: Filter
uk: Фільтр

en: Location
uk: Місце розташування

en: Scale
uk: Масштаб

en: Details
uk: Подробиці

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Amount
uk: Величина

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Postcode
uk: Індекс

en: Terms
uk: Терміни

en: Send
uk: Надіслати

en: Desc
uk: Спад

en: Code
uk: Код

en: next
uk: наступний

en: Company
uk: Компанія

en: Short name
uk: Коротке ім'я

en: Members
uk: Учасники

en: General
uk: Загальне

en: The name of the user.
uk: Ім'я користувача.

en: Blog
uk: Блоґ

en: Users
uk: Користувачі

en: Both
uk: Все

en: Do nothing
uk: Нічого не робити

en: First Name
uk: Ім'я

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Google Maps API Key
uk: Ключ від Google Maps API

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: Default language
uk: Базова мова

en: Full name
uk: Повна назва

en: Modified
uk: Змінено

en: Shared
uk: Спільне

en: Hidden
uk: Приховано

en: Accounts
uk: Рахунки

en: Upload file
uk: Відвантажити файл

en: block
uk: блок

en: English
uk: Англійська

en: Messages
uk: Повідомлення

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Accept
uk: Прийняти

en: Accepted
uk: Прийняте

en: Languages
uk: Мови

en: Today
uk: Сьогодні

en: Yesterday
uk: Вчора

en: Limit
uk: Обмежувати

en: first
uk: перше

en: Map
uk: Мапа

en: Expire
uk: Закінчується дія

en: Warn
uk: Попередження

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Donate
uk: Пожертвувати

en: Balance
uk: Баланс

en: Update transaction
uk: Змінити операцію

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Templates
uk: Шаблони

en: previous
uk: попередній

en: last
uk: останній

en: New
uk: Нові

en: Plural name
uk: Ім'я в множині

en: Town
uk: Місто

en: users
uk: користувачі

en: Limits
uk: Межі

en: every week
uk: щотижня

en: Statement
uk: Ствердження

en: Apply
uk: Застосувати

en: Surname
uk: Прізвище

en: Use
uk: Використовувати

en: Hide
uk: Приховати

en: Global
uk: Глобальне

en: Rate
uk: Оцінити

en: Order by
uk: Впорядкувати за

en: New account
uk: Новий обліковий запис

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Subject of the message
uk: Тема повідомлення

en: Body of the message
uk: Текст повідомлення

en: Read
uk: Прочитано

en: Organization
uk: Організація

en: My account
uk: Мій обліковий запис

en: Context
uk: Контекст

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Offset
uk: Зміщення

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Rejected
uk: Відкинуті

en: View account
uk: Переглянути обліковий запис

en: Data
uk: Дані

en: Finish
uk: Завершити

en: About
uk: Про модуль

en: Add limit
uk: Додати обмеження

en: Report
uk: Звіт

en: Exchange
uk: Курс обміну

en: Notify
uk: Повідомити

en: Step
uk: Крок

en: Revoked
uk: Недійсний

en: Creation time
uk: Час створення

en: Seller
uk: Продавець

en: New import
uk: Новий імпорт

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: This week
uk: На цьому тижні

en: This month
uk: Цей місяць

en: This year
uk: Цей рік

en: Sales
uk: Продажі

en: Create transaction
uk: Створити операцію

en: of
uk: з

en: Remote
uk: Віддалений

en: Admin
uk: Адмін

en: Row
uk: Рядок

en: Last week
uk: Останній тиждень

en: Last year
uk: Останній рік

en: Symbol
uk: Символ

en: Reject
uk: Відмовити

en: Last 30 days
uk: Попередні 30 днів

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Delete category
uk: Видалити категорію

en: Delete user
uk: Вилучити користувача

en: Purchases
uk: Покупки

en: Account number
uk: Номер рахунку

en: Account name
uk: Назва облікового запису:

en: Offers
uk: Пропозиції

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
uk: Дата в будь-якому машинному форматі. Кращий формат: CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Edit category
uk: Змінити категорію

en: Currency name
uk: Назва валюти

en: List categories
uk: Список категорій

en: Since
uk: Після

en: keywords
uk: ключові слова

en: Offer
uk: Пропозиція

en: Next >>
uk: Наст. >>

en: The user who created the transaction.
uk: Користувач, що створив трансакцію.

en: Internal error
uk: Внутрішня помилка

en: Once a week
uk: Раз на тиждень

en: Object type
uk: Тип об'єкту

en: Archived
uk: Архівовано

en: Save comment
uk: Зберегти коментар

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Details:
uk: Подробиці:

en: Edit account
uk: Змінити аккаунт

en: TOTAL
uk: ЗАГАЛОМ

en: Currency symbol
uk: Символ валюти

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Unknown error.
uk: Невідома помилка.

en: The language code that will be saved with the field values. This is used to allow translation of fields.
uk: Код мови, який буде збережений зі значеннями поля. Це використовується для забезпечення перекладу полів.

en: Terms of service
uk: Умови використання

en: Individual
uk: Індивідуальний

en: Operation not permitted
uk: Дію заборонено

en: Cancel user
uk: Видалити користувача

en: Are you sure you want to delete the offer %offer?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити пропозицію %offer?
