ICES (7.x-1.45) - en to ast translation catalogue (75 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: E-mail
ast: Corréu-e

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Closed
ast: Zarráu

en: yes
ast: Sí

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: more
ast: más

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Administration
ast: Alministración

en: No
ast: Non

en: Download
ast: Baxar

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Image
ast: Imaxe

en: Category
ast: Categoría

en: Add category
ast: Amestar categoría

en: Name
ast: Nome

en: Export
ast: Esportar

en: Save
ast: Guardar

en: Help
ast: Aida

en: Default
ast: Predefiníu

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Region
ast: Rexón

en: Updated
ast: Anováu

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: User
ast: Usuariu

en: Continue
ast: Siguir

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Error
ast: Fallu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Post
ast: Espublizar

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Category %category has been deleted.
ast: Desanicióse la categoría %category.

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Comment
ast: Comentariu

en: Filter
ast: Filtru

en: Location
ast: Llugar

en: Scale
ast: Escalar

en: Details
ast: Detalles

en: Send
ast: Unviar

en: Code
ast: Códigu

en: General
ast: Xeneral

en: Blog
ast: Blogue

en: Users
ast: Usuarios

en: Hidden
ast: Anubríu

en: English
ast: Inglés

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Languages
ast: Llingües

en: Create new account
ast: Facer una cuenta nueva
