ICES (7.x-1.47) - en to ro translation catalogue (145 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Forgot password?
ro: Ai uitat parola?

en: Request new password via e-mail.
ro: Solicitaţi o parolă nouă prin e-mail.

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: yes
ro: da

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Administration
ro: Administrare

en: Currency
ro: Monedă

en: Action
ro: Acțiune

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Add category
ro: Adaugă categorie

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: Region
ro: Regiune

en: Visible
ro: Vizibil

en: Updated
ro: Actualizat

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Last month
ro: Ultima lună

en: Statistics
ro: Statistici

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: Error
ro: Eroare

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Post
ro: Postare

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Category %category has been deleted.
ro: Categoria %category a fost ştearsă.

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locația

en: Scale
ro: Scalare

en: Details
ro: Detalii

en: Amount
ro: Suma

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Code
ro: Cod

en: next
ro: următorul

en: Company
ro: Companie

en: Members
ro: Membri

en: Users
ro: Utilizatori

en: Both
ro: Ambele

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Full name
ro: Numele complet

en: Modified
ro: Modificat

en: Hidden
ro: Ascuns

en: block
ro: bloc

en: English
ro: Engleză

en: Messages
ro: Mesaje

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Accepted
ro: Admis

en: Languages
ro: Limbi

en: Today
ro: Azi

en: Limit
ro: Limită

en: Map
ro: Hartă

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Balance
ro: Sold

en: User name
ro: Nume utilizator

en: Templates
ro: Şabloane

en: New
ro: Nou

en: every week
ro: în fiecare săptămână

en: Apply
ro: Aplică

en: Hide
ro: Ascunde

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: My account
ro: Contul meu

en: Identifier
ro: Identificator

en: Offset
ro: Decalaj

en: Locked
ro: Blocat

en: Account
ro: Cont

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Step
ro: Pas

en: Creation time
ro: Data creări

en: New import
ro: Import nou

en: of
ro: din

en: Admin
ro: Administrator

en: Row
ro: Rând

en: Symbol
ro: Simbol

en: Last 30 days
ro: Ultimele 30 zile

en: Delete category
ro: Șterge categoria

en: Set password
ro: Setare parolă

en: Account number
ro: Număr cont

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ro: O dată în orice format ligibil de calculator. CCYY-MM-DD HH:MM:SS este preferat.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Edit category
ro: Editează categoria

en: Offer
ro: Ofertă

en: Message template
ro: Șablon de mesaj

en: Archived
ro: Arhivat

en: Save comment
ro: Salvare comentariu

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Cancel user
ro: Anulează utilizator

en: Administer message templates
ro: Administrați șabloanele de mesaje

en: Last 7 days
ro: Ultimele 7 zile
