ICES (7.x-1.48) - en to fi translation catalogue (174 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Forgot password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Request new password via e-mail.
fi: Pyydä uutta salasanaa sähköpostitse.

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Public
fi: Julkinen

en: more
fi: lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Currency
fi: Valuutta

en: Action
fi: Toiminto

en: No
fi: Ei

en: cron
fi: cron-ajastin

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Download
fi: Lataa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Add category
fi: Lisää kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Export
fi: Vie

en: Back
fi: Takaisin

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Region
fi: Alue

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Last month
fi: Edellinen kuukausi

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Mail
fi: Sähköposti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Error
fi: Virhe

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Category %category has been deleted.
fi: Kategoria %category on poistettu.

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Creation date
fi: Luontipäivämäärä

en: Comment
fi: Kommentti

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Id
fi: Tunniste

en: Amount
fi: Määrä

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Terms
fi: Termit

en: Send
fi: Lähetä

en: Code
fi: Koodi

en: next
fi: seuraava

en: Company
fi: Yritys

en: Members
fi: Jäsenet

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: The name of the user.
fi: Käyttäjänimi.

en: Blog
fi: Blogi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Both
fi: Molemmat

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: First Name
fi: Etunimi

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Modified
fi: Muokattu

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Accounts
fi: Tilit

en: Upload file
fi: Palvelimelle ladattava tiedosto

en: block
fi: lohko

en: English
fi: englanti

en: Messages
fi: Viestit

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Languages
fi: Kielet

en: Today
fi: Tänään

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Map
fi: Kartta

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Balance
fi: Saldo

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: Templates
fi: Mallinteet

en: New
fi: Uusi

en: Town
fi: Kaupunki

en: Limits
fi: Rajat

en: every week
fi: joka viikko

en: Apply
fi: Käytä

en: Hide
fi: Piilossa

en: Global
fi: Yleinen

en: Rate
fi: Arvio

en: New account
fi: Uusi tili

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Organization
fi: Organisaatio

en: My account
fi: Oma käyttäjätilini

en: Context
fi: Konteksti

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Locked
fi: Lukittu

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Finish
fi: Valmis

en: About
fi: Tietoja

en: Report
fi: Raportoi

en: Step
fi: Askel

en: This week
fi: Tämä viikko

en: This month
fi: Tämä kuukausi

en: This year
fi: Tämä vuosi

en: Sales
fi: Myynti

en: of
fi: /

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Row
fi: Rivi

en: Last week
fi: Edellinen viikko

en: Last year
fi: Viime vuosi

en: Symbol
fi: Symboli

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: Delete category
fi: Poista kategoria

en: Set password
fi: Aseta salasana

en: Account number
fi: Tilinumero

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
fi: Järjestelmän luettavassa muodossa oleva päivämäärä. Suositeltu muoto: CCYY-MM-DD HH:MM:SS

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Edit category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Currency name
fi: Valuutan nimi

en: Offer
fi: Tarjous

en: The user who created the transaction.
fi: Käyttäjä joka loi tapahtuman.

en: Once a week
fi: Kerran viikossa

en: Object type
fi: Tyyppi

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Save comment
fi: Tallenna kommentti

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Currency symbol
fi: Valuutan merkki

en: Master
fi: Isäntä

en: Cancel user
fi: Peru käyttäjätili
