ICES (7.x-1.50) - en to ru translation catalogue (215 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Register
ru: Регистрация

en: Forgot password?
ru: Забыли пароль?

en: Request new password via e-mail.
ru: Запросить новый пароль по e-mail.

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Transactions
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Closed
ru: Закрыто

en: yes
ru: да

en: List
ru: Список

en: Subject
ru: Тема

en: Actions
ru: Действия

en: disabled
ru: отключено

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Public
ru: Общедоступный

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: Administration
ru: Администрирование

en: Currency
ru: Валюта

en: Action
ru: Действие

en: No
ru: Нет

en: Documentation
ru: Документация

en: Developers
ru: Разработчики

en: Download
ru: Скачать

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: Country
ru: Страна

en: Weight
ru: Вес

en: Image
ru: Изображение

en: Category
ru: Категория

en: Add category
ru: Добавить категорию

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Back
ru: Назад

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: Region
ru: Область

en: Visible
ru: Видимый

en: Updated
ru: Обновлено

en: name
ru: имя

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Last month
ru: Последний месяц

en: Statistics
ru: Статистика

en: Mail
ru: Почта

en: User
ru: Пользователь

en: Continue
ru: Продолжить

en: Error
ru: Ошибка

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Post
ru: Сообщение

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Category %category has been deleted.
ru: Категория %category успешно удалена.

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Creation date
ru: Дата создания

en: Comment
ru: Комментарий

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Scale
ru: Масштабирование

en: Details
ru: Подробности

en: Amount
ru: Сумма

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Terms
ru: Термины

en: Send
ru: Отправить

en: Desc
ru: По убыванию

en: Code
ru: Код

en: next
ru: вперёд

en: Company
ru: Компания

en: Short name
ru: Краткое имя

en: Members
ru: Участники

en: General
ru: Общий

en: The name of the user.
ru: Имя пользователя.

en: Update time
ru: Время обновления

en: Valid until
ru: Действителен до

en: Blog
ru: Блог

en: Users
ru: Пользователи

en: Both
ru: Оба

en: Do nothing
ru: Ничего не делать

en: First Name
ru: Имя

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Google Maps API Key
ru: Ключ от Google Maps API

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Created date
ru: Дата создания

en: Default language
ru: Язык по умолчанию

en: Full name
ru: Полное имя

en: Modified
ru: Изменено

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Upload file
ru: Загрузить файл

en: block
ru: блок

en: English
ru: Английский

en: Messages
ru: Сообщения

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Accept
ru: Принять

en: Accepted
ru: Принятые

en: Languages
ru: Языки

en: Today
ru: Сегодня

en: Yesterday
ru: Вчера

en: Limit
ru: Предел

en: first
ru: первое

en: Map
ru: Карта

en: Expire
ru: Устаревание

en: Warn
ru: Предупреждение

en: Create new account
ru: Регистрация

en: Website
ru: Вебсайт

en: Transaction
ru: Перевод

en: Donate
ru: Пожертвовать

en: Balance
ru: Баланс

en: Update transaction
ru: Изменить операцию

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Templates
ru: Шаблоны

en: previous
ru: предыдущий

en: last
ru: последний

en: New
ru: Новое

en: Plural name
ru: Имя во множественном числе

en: Town
ru: Город

en: users
ru: пользователи

en: Limits
ru: Ограничения

en: every week
ru: еженедельно

en: Apply
ru: Применить

en: Surname
ru: Фамилия

en: Use
ru: Использовать

en: Hide
ru: Скрыть

en: Global
ru: Глобальный

en: Rate
ru: Ставка

en: Order by
ru: Сортировка по

en: Administrator
ru: Администратор

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Subject of the message
ru: Тема сообщения

en: Body of the message
ru: Текст сообщения

en: Read
ru: Читать

en: Organization
ru: Организация

en: My account
ru: Моя учётная запись

en: Creation date.
ru: Дата создания

en: Context
ru: Контекст

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Offset
ru: Пропустить

en: Locked
ru: Заблокировано

en: Account
ru: Учётная запись

en: Rejected
ru: Отказано

en: Data
ru: Данные

en: Finish
ru: Готово

en: About
ru: Информация

en: Report
ru: Отчёт

en: Exchange
ru: Курс обмена

en: Notify
ru: Уведомить

en: Step
ru: Шаг

en: Creation time
ru: Дата создания

en: Seller
ru: Продавец

en: New import
ru: Новая задача

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: This week
ru: Эта неделя

en: This month
ru: Этот месяц

en: This year
ru: Этот год

en: Sales
ru: Продажи

en: Create transaction
ru: Создать операцию

en: of
ru: из

en: Admin
ru: Администратор

en: Row
ru: Строка

en: Last week
ru: Последняя неделя

en: Last year
ru: Последний год

en: Symbol
ru: Символ

en: Object identifier
ru: Идентификатор объекта

en: Last 30 days
ru: Последние 30 дней

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Delete category
ru: Удалить категорию

en: Set password
ru: Установить пароль

en: New user
ru: Новый пользователь

en: Delete user
ru: Удалить пользователя

en: Account number
ru: Номер счёта

en: Account name
ru: Название счёта

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ru: Дата в любом машиночитаемом формате. Предпочтительный формат: CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Edit category
ru: Редактировать категорию

en: Currency name
ru: Имя валюты

en: List categories
ru: Список категорий

en: Since
ru: Создано

en: Offer
ru: Предложение

en: << Previous
ru: << Предыдущая страница

en: The user who created the transaction.
ru: Пользователь, создавший транзакцию.

en: Once a week
ru: Раз в неделю

en: Object type
ru: Тип объекта

en: Archived
ru: Архив

en: Save comment
ru: Сохранить комментарий

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ru: Введите через запятую список слов, описывающих ваше содержимое.

en: About URL
ru: URL О

en: Edit account
ru: Редактировать учётную запись

en: Currency symbol
ru: Символ валюты

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Cancel user
ru: Удалить пользователя

en: Last 7 days
ru: 7 дней
