ICES (7.x-1.55) - en to kn translation catalogue (144 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Forgot password?
kn: ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಮರೆತು ಹೋಗಿದೆಯೇ?

en: Request new password via e-mail.
kn: ಇಮೈಲ್ ಮೂಲಕ ಹೊಸ ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಪಡೆಯಿರಿ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Transactions
kn: ವ್ಯವಹಾರಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: cron
kn: ಕ್ರಾನ್

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Add category
kn: ಹೊಸ ವರ್ಗವನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Both
kn: ಎರಡೂ

en: Do nothing
kn: ಏನನ್ನೂ ಮಾಡಬೇಡ

en: Full name
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Shared
kn: ಹಂಚಿಕೆಗೊಂಡ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Accounts
kn: ಖಾತೆಗಳು

en: block
kn: ಖಂಡ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Yesterday
kn: ನಿನ್ನೆ

en: first
kn: ಮೊದಲ

en: Expire
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವ

en: Warn
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Create new account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: Account details
kn: ಖಾತೆ ವಿವರಗಳು

en: Transaction
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Templates
kn: ಮಾದರಿಗಳು

en: last
kn: ಕೊನೆಯ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Statement
kn: ಹೇಳಿಕೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Surname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: Use
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: 4
kn: ೪

en: 2
kn: ೨

en: Rate
kn: ದರ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Read
kn: ಓದು

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Report
kn: ವರದಿ

en: Revoked
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸಲಾದ

en: 1
kn: ೧

en: of
kn: ನ

en: Remote
kn: ತೆಗೆದು ಹಾಕು

en: Symbol
kn: ಸಂಕೇತ

en: Reject
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: Account name
kn: ಖಾತೆಯ ಹೆಸರು

en: Edit category
kn: ವರ್ಗವನ್ನು ಪಟ್ಟಿ ಮಾಡು

en: Since
kn: ಇಂದ

en: Internal error
kn: ಆಂತರಿಕ ದೋಷ

en: Edit account
kn: ಖಾತೆಯನ್ನು ಸಂಪಾದಿಸು
