ICES (7.x-1.57) - en to bs translation catalogue (84 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Forgot password?
bs: Zaboravili lozinku?

en: Request new password via e-mail.
bs: Zatražite novu lozinku na svoj email.

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: yes
bs: da

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: Actions
bs: Akcije

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Administration
bs: Administracija

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: Add category
bs: Dodaj kategoriju

en: Name
bs: Ime

en: Export
bs: Izvezi

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: Statistics
bs: Statistika

en: User
bs: Korisnik

en: Continue
bs: Nastavi

en: Error
bs: Greška

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Post
bs: Članak

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Comment
bs: Komentar

en: Location
bs: Lokacija

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Details
bs: Detalji

en: Address
bs: Adresa

en: Send
bs: Pošalji

en: Code
bs: Kod

en: Members
bs: Članovi

en: Users
bs: Korisnici

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Hidden
bs: Sakriven

en: block
bs: blok

en: English
bs: Engleski

en: Messages
bs: Poruke

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Languages
bs: Jezici

en: Today
bs: Danas

en: Create new account
bs: Kreiraj novi nalog

en: User name
bs: Korisničko ime

en: Town
bs: Grad

en: Apply
bs: Primjeni

en: Hide
bs: Sakrij

en: Global
bs: Globalni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: My account
bs: Moj profil

en: Locked
bs: Zaključano

en: Account
bs: Korisnički račun

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bs: Datum u bilo kojem mašinskom formatu. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je poželjan.
