ICES (7.x-1.69) - en to nn translation catalogue (81 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Request new password via e-mail.
nn: Be om nytt passord via e-post

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Closed
nn: Stengt

en: yes
nn: ja

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: No
nn: Nei

en: Download
nn: Last ned

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Image
nn: Bilete

en: Category
nn: Kategori

en: Add category
nn: Legg til kategori

en: Name
nn: Namn

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: View
nn: Sjå på

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Error
nn: Feil

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Category %category has been deleted.
nn: Kategorien %category har blitt sletta.

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Comment
nn: Kommentar

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Details
nn: Detaljar

en: Address
nn: Adresse

en: Terms
nn: Termar

en: Code
nn: Kode

en: Blog
nn: Blogg

en: Users
nn: Brukarar

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Default language
nn: Standard språk

en: Hidden
nn: Skjult

en: English
nn: Engelsk

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Languages
nn: Språk

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: Apply
nn: Bruk

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: My account
nn: Min brukarkonto

en: Account
nn: Konto

en: - All -
nn: - Alle -

en: Edit category
nn: Rediger kategori

en: Since
nn: Sidan

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
nn: Skriv inn ee liste med ord skild med komma for å beskrive innhaldet ditt.
